-
“Życie aż do śmierci” to nowy podcast dostępny na platformie Radia 357
-
Opowiada historie mieszkańców i pracowników hospicjum onkologicznego
-
Podcast liczy 5 odcinków – pierwszy z nich dostępny jest dla wszystkich
-
Antenowa premiera odcinka – 1 listopada w Popołudniówce Radia 357
-
Autorkami podcastu są Agnieszka Słodownik i Joanna Strzałko
“Zamiast podcastu o śmierci – powstał podcast o życiu”
Radio 357 przedstawia nowy, 5-odcinkowy podcast zatytułowany “Życie aż do śmierci”. Autorki, dzięki nagrań reportażowych i autorskiej narracji, z odniesieniami do literatury i popkultury, przenoszą słuchaczki i słuchaczy do hospicjum, by opowiedzieć o przygotowaniach do śmierci.
– Nie jest to podcast o hospicjum, a bardziej o dobrej śmierci. O ludziach, którzy przygotowują się do odejścia. A także o tych, którzy im w tym pomagają. Bo w miejscach takich jak hospicja nikt nie jest przypadkowo. I każdy ma tu swoją historię. Na przestrzeni 5 odcinków opowiemy historię o zmianach, których doświadczają nasi bohaterowie. W tym tej największej, jaką jest śmierć – mówi Agnieszka Słodowniki, autorka podcastu.
– Od momentu, kiedy Agnieszka i Joanna przyszły do nas z pomysłem na podcast, wiedzieliśmy, iż bardzo chcemy ten pomysł zrealizować. Autorki odważnie, odpowiedzialnie i z ogromną dozą empatii, opowiadają historię miejsca owianego złą sławą. Jak same podkreślają, przekraczając próg hospicjum onkologicznego, myślały, iż robią podcast o śmierci, a wyszedł im podcast o życiu – dodaje Maciej Drzażdżewski, szef podcastów Radia 357.
„Życie aż do śmierci” to opowieść o miejscu, które, na przekór obiegowym opiniom, nie jest ponurym gmachem, w którym marazm miesza się z dojmującym smutkiem. To zbiór ludzkich historii, których wspólnym mianownikiem jest umiejętność doceniania każdej chwili.
Autorki:
Agnieszka Słodownik – redaktorka „Dwutygodnika” w latach 2010-2022. Twórczyni „Odbiornika” i „Delfina w malinach” – pierwszych podcastów „Dwutygodnika”. Kuratorka wystaw, twórczyni audio, poetka. Prowadzi warsztaty podcastowe z dorosłymi i z dziećmi.
Joanna Strzałko – absolwentka filologii szwedzkiej na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie oraz Polskiej Szkoły Reportażu w Warszawie. Reporterka i tłumaczka. Współpracuje z „Gazetą Wyborczą”, „Dużym Formatem”, „Charakterami”, OKO.press, portalem weekend.gazeta.pl i „Magazynem” Goethe Institut. Trzykrotna stypendystka Fundacji Współpracy Polsko-Niemieckiej. Finalistka Polsko-Niemieckiej Nagrody Dziennikarskiej im. Tadeusza Mazowieckiego w 2019 i 2021 roku.
Pierwszy odcinek jest otwarty dla wszystkich, kolejne dostępne są dla Patronów Radia 357 na stronie Radio357.pl oraz w aplikacji Radia 357.
Platforma podcastowa Radia 357, to przestrzeń w której Patroni znajdą bogatą bibliotekę treści na żądanie. Są tu zarówno autorskie podcasty, jak i audycje nadawane wcześniej na żywo. To wyjście naprzeciw potrzebom odbiorców, którzy po ulubione treści chcą sięgać w wybranym przez siebie momencie.
Dołączyć do Patronów Radia 357 można w każdej chwili na stronie wspieram.Radio357.pl
MATERIAŁY PRASOWE DO WYKORZYSTANIA:
https://drive.google.com/drive/folders/1t8CjymmEdkcXbHgH36_F02Ny3e0YOwR8?usp=sharing
***
Radio 357 to stacja założona przez byłych dziennikarzy radiowej Trójki. Zespół tworzy w tej chwili ponad 100 autorów, dziennikarzy oraz osób organizujących pracę radia. Audycje przygotowują m.in. Marek Niedźwiecki, Piotr Kaczkowski, Kuba Strzyczkowski, Marcin Łukawski, Krystian Hanke, Michał Olszański, Patrycjusz Wyżga, Marcin Cichoński, Katarzyna Pruchnicka, Tomasz Gorazdowski, Antoni Grudniewski, Tomasz Rożek, Aleksandra Budka, Mateusz Fusiarz, Piotr Stelmach, Marta Kula, Michał Gąsiorowski, Roma Leszczyńska, Izabela Woźniak, Paweł Sołtys, Daniel Wyszogrodzki, Tomasz Jeleński, Katarzyna Kłosińska, Filip Jaślar, Łukasz Błąd, Krzysztof Szubzda, Halina Wachowicz, Bartosz Gil, Baasch, Łukasz Dunaj, Justyna Godz, Agnieszka Szwajgier, Maja Piskadło, Marcin Klimkowski, Grzegorz Sajór i Michał Żakowski.
Radio 357 wprowadziło również serwisy informacyjne nadawane rano i popołudniu. Przygotowuje je zespół 13 dziennikarzy, reporterów i serwisantów oraz 8 korespondentów zagranicznych. Pracę newsroomu koordynuje Andrzej Rudke.
Radio 357 funkcjonuje i rozwija się dzięki wyjątkowej Społeczności Patronów, których jest już prawie 50 000. Łączą ich podobne wartości, wymagania co do jakości i poziomu treści, zainteresowania. Patroni nie tylko zapewniają wsparcie finansowe, ale również współtworzą radio w ramach dyskusji, ankiet, sugestii i spotkań “live”. Cieszą się również przywilejami – m.in. możliwością głosowania na Listę Piosenek oraz dostępem do ekskluzywnych treści w sekcji Twoje 357. Organizowane są dla nich także specjalne spotkania z artystami, konkursy i inne wydarzenia
W grudniu 2021 roku Radio 357 otrzymało prestiżową nagrodę Grand Press Digital za „innowacyjne podejście w wykorzystaniu nowoczesnych technologii w pracy dziennikarskiej”. Redakcja magazynu Press wytypowała nominowanych wspólnie z 21 specjalistami z mediów cyfrowych, reprezentantami nadawców, firm badawczych, start-upów i agencji interaktywnych.
We wrześniu 2022 roku Radio 357 otrzymało nagrodę PR Wings w kategorii „Zmiana biznesowa, komunikacyjny game changer” za komunikację ze swoją społecznością. Nagrodę przyznało 40-osobowe jury, w skład którego weszli specjaliści od komunikacji. Konkurs organizuje Stowarzyszenie Agencji Public Relations.
Radio 357 można wesprzeć na stronie wspieram.Radio357.pl. Radio 357 jest dostępne bezpłatnie przez aplikację (Android i iOS), stronę internetową, agregatory stacji internetowych (m.in. OpenFM, WP Pilot, Patronite Audio, TuneIn, Replaio, MyTuner, MediaU, PlayNow). Stacja zwiększa także zasięg poprzez rosnącą dostępność w telewizjach kablowych.