"Miłość, śmierć i roboty", Netflix
"Miłość, śmierć i roboty" to projekt reżysera Davida Finchera ("Siedem") oraz Tima Millera ("Deadpool"). W każdym z trzech sezonów prezentowane są animacje tworzone przez różne studia, które realizowane są około dwudziestu minut. Antologia jest zbiorem najróżniejszych opowieści - takich, które wzruszają, bawią i przerażają; historie oryginalne jak i napisane przez znanych twórców współczesnej fantastyki.
"Dark", Netflix
Niemiecki "Dark", przez wielu uważany za jeden z najlepszych seriali Netfliksa, jest pokręconą historią, rozgrywającą się na kilku płaszczyznach czasowych. Bohaterami produkcji są mieszkańcy miasteczka Winden, a główna oś fabularna dotyczy tajemniczych zaginięć dzieci oraz podróże w czasie. Scenarzyści serialu podjęli się również uniwersalnych tematów takich jak miłość czy wolna wola.Reklama
"Strefa mroku"
"Strefa mroku" (1959 - 1964) jest serialem, który na stałe zapisał się w historii telewizji jako jedna z najlepszych produkcji wszech czasów. W każdym odcinku przedstawiano odrębną, samodzielną historię, której bohaterowie musieli sprostać niezwykłym wyzwaniom, a zakończenie często było nieprzewidywalne. Serial łączył w sobie elementy science fiction, horroru i fantasy.
"Solówki", Prime Video
Podobnie jak "Czarne lustro" i serial Prime Video czerpie garściami z nowinek technologicznych oraz przedstawia historie o tym, jak technologia wpływa na nasze życie. To również opowieść o samotności, relacjach międzyludzkich. Bohaterami jest siedem postaci, które zmagają się z problemami w świecie, w którym "przyszłość" jest na wyciągnięcie ręki. W serialu wystąpili m.in. Morgan Freeman, Anne Hathaway, Helen Mirren, Uzu Aduba.
"Humans", AMC
Akcja serialu "Humans" rozgrywa się w rzeczywistości równoległej, w której każdy może sprawić sobie Syntha - służącego-robota/androida do złudzenia przypominającego żywą istotę. Serial (składający się z trzech sezonów) jest połączeniem dramatu i science fiction i powstała w oparciu o szwedzką produkcję "Real Humans".
The Ray Bradbury Theater
Pierwszy odcinek serialowej antologii "The Ray Bradbury Theater" trafił na antenę w 1985 roku. Seria była projektem jednego z najważniejszych pisarzy fantastyki, Raya Bradbury’ego - autora m.in. "451 stopni Fahrenheita", "Kronik marsjańskich" czy "Całe lato w jeden dzień". Historie przedstawione w produkcji były oparte na powiadaniach i nowelach twórcy, a on sam pełnił rolę narratora. Podobnie jak w "Strefie mroku", odcinki prezentowały niezwykłe, pokręcone narracje.
"Electric Dreams", Prime Video
"Electric Dreams: The World of Philip K. Dick" to kolejna antologia. Każdy z dziesięciu odcinków ma przedstawiać odrębną historię, która będzie oparta na którymś z dzieł amerykańskiego pisarza science fiction. Phiip K. Dick jest autorem powieści takich jak: "Człowiek z Wysokiego Zamku", "Przez ciemne zwierciadło", "Ubik", "Czy androidy śnią o elektrycznych owcach". Na podstawie ostatniego utwory Ridley Scott nakręcił "Blade Runnera".
Zobacz też: Kryminały, które pochłoniesz w jeden wieczór. Wciągają od pierwszej minuty