Jakie są powody, by pokochać czytanie? Polecamy ebooki na jesień

granice.pl 1 miesiąc temu

Powodów, by kochać czytanie, może być tysiące i każdy inny. A jakie są Twoje? Takie pytanie stawia tej jesieni księgarnia Ebookpoint, świętując swoje 13. urodziny. Jesień sprzyja zakochaniu się w czytaniu na nowo wieczory coraz dłuższe, za oknami coraz chłodniej, więc owinięcie się w koc z gorącą herbatą w dłoni i dobrą książką, brzmi jak plan na listopadowe dni.

Na przykład, przy lekturze amerykańskiego mistrza thrillerów znani miłośnikom pisarza bohaterowie powrócili, by od razu wpadają na trop wyjątkowo nietypowej sprawy.

Skomplikowane śledztwa, kulisy świata sportu i pełne namiętności relacje między barwnymi postaciami to znaki rozpoznawcze Harlana Cobena, amerykańskiego mistrza thrillerów. Trzy lata temu detektyw i agent sportowy Myron Bolitar wygłosił mowę podczas ceremonii pogrzebowej swojego klienta, znanego trenera koszykówki Grega Downinga. Myron i Greg byli niegdyś zaciekłymi rywalami, a później nieoczekiwanie zostali partnerami biznesowymi. Dla Myrona ich relacja, jakakolwiek by była, należała już jednak do przeszłości - aż do teraz, kiedy dwóch agentów federalnych przekracza próg jego biura, domagając się informacji o miejscu pobytu Grega który według nich żyje i popełnił właśnie podwójne zabójstwo

Kolejnym nazwiskiem, które w mijających miesiącach poruszyło miłośników dobrego kryminału, było zdecydowanie nazwisko Wojciecha Chmielarza. Powieść Zbędni gwałtownie wskoczyła na szczyty topek bestsellerów - historia kilkorga ludzi, których losy, chociaż pozornie niepodobne, splatają się w jedną morderczą intrygę.
Dziewczyna, która zostaje śmiertelnie potrącona przez nietrzeźwego, podejrzany Belg, który od tygodni nie opuszcza pola namiotowego, porwana dziewczynka, której nikt nie szuka, dziwna pensjonariuszka hotelu, która mieszka w nim już kilka tygodni i pojawia się lub znika nagle. Co ich łączy? To jest zdecydowanie dreszczyk emocji, za który kochamy kryminały!

Tego tytułu nie trzeba przedstawiać nikomu - Chłopki. Opowieść o naszych babkach szturmem podbijają listy top od momentu swojej premiery. Nic dziwnego - problemy wiejskich kobiet, spisane przez Joannę Kuciel-Frydryszak, przyciągnęły przed papierowe strony i ekrany czytników ogromne rzesze ludzi, pragnących poznać losy swoich prababek i ich codzienne życie. Ciężka, codzienna praca, lęki, poniewierka, bieda, głód, upokorzenia. Harujące od świtu do nocy gospodynie, folwarczne wyrobnice, mamki, dziewki pracujące w bogatszych gospodarstwach. Marzące o własnym łóżku, butach, szkole i o zostaniu panią. Modlące się o posag, byle nie wyjść za dziada i nie zostać wydane za morgi. Dzielące na czworo zapałki, by wyżywić rodzinę. Często analfabetki, bo babom szkoły nie potrzeba". Po raz kolejny polecamy to świetna lektura, która wypełni listopadowe wieczory.

Idź do oryginalnego materiału