Sztuka Proroctwa

lubietoczytam.blogspot.com 1 tydzień temu

Sztuka proroctwa

Wesley Chu

Jaka jest cena proroctwa, które zostało złamane? Wen Jian dorastał w przekonaniu, iż jest bohaterem i cały świat leży u jego stóp. Dotychczasowi nauczyciele utrzymywali chłopca w przekonaniu, iż jest on nieomylny, a każdy stoczony przez niego pojedynek z marszu jest przez niego wygrywany. Świat chłopca drży w posadach, kiedy na jego drodze staje Taishi - legendarna mistrzyni sztuk walki, której młody adept nie rozpoznaje. Bunt bohatera nie jest niczym dziwnym, kiedy starsza kobieta ściera wszystkie jego przekonania w pył. Sytuacja staje się jeszcze trudniejsza, kiedy proroctwo okazuje się zostać złamane.
"Sztuka proroctwa" to pierwsza książka autora, którą miałam przyjemność przeczytać, jednak z całą pewnością nie jest ostatnią. Autor zabiera czytelnika w podróż po zwaśnionych krainach, których konflikt opierał się na religii oraz tytułowym proroctwie. Co w momencie, kiedy przepowiadana od wieków zdarzenia nie wydarzą się?
Wykreowany na potrzeby historii świat pochłonął mnie w całości. Każdy z ludów zamieszkujących przywołane krainy oraz bogactwo ich kultur zachwycały mnie. Autor postawił na duże zróżnicowanie zarówno wizualne postaci, jak i w aspekcie wyznawanych przez nich wartości. Z całą pewnością łączyło ich jedno - odwaga oraz ogromne umiejętności w sztukach walk. Książka obfituje w wojowników oraz opisy scen walk.
Największe wrażenie zrobiła na mnie mistrzyni walk - Taishi. Łączy ona bowiem w sobie wiele cech, które pozornie się wykluczają. Pierwsze wrażenie wskazuje na szorstką, ogromnie pewną siebie, opryskliwą kobietę, która ze względu na swój wiek nie jest w stanie zagrozić nikomu. Umiejętności Taishi budzą podziw, a przenikliwy umysł stanowi zagadkę.
"Sztuka Proroctwa" to historia zbudowana z wielu wątków, którą tworzy wielu bohaterów. Autor umiejętnie łączy wszystko w całość, tworząc świat, który na długo zapada w pamięci. Umiejętnie wykorzystuje zwroty akcji, różnicując tempo. Historia porusza wiele istotnych aspektów, takich jak przyjaźń, życie we wspólnocie, szacunek do przeciwnika oraz do swojego mistrza.
Książkę przeczytałam w bardzo krótkim czasie, z ogromnym zaangażowaniem. Styl pisana autora charakteryzuje lekkość oraz zaciekawienie czytelnika, co do dalszych wydarzeń. Bohaterowie stanowią ogromne zróżnicowaną, ale tym samym angażującą grupę, której działań nie da się przewidzieć.
"Sztuka Proroctwa" podobała mi się bardzo i już nie mogę się doczekać kolejnej książki autora.
OCENA 4,5/5

Natalia, Lubię To Czytam





Idź do oryginalnego materiału