Spotkanie autorskie w Bibliotece Publicznej Gminy Grodzisk Mazowiecki / 14 maja o godzinie 18:00

babaodpolskiego.pl 4 dni temu
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Spotkajmy się w Grodzisku Mazowieckim!

14 maja (środa) o godz. 18:00 będę gościła na spotkaniu autorskim w Bibliotece Głównej w Grodzisku Mazowieckim (ul. 3 Maja 57, II piętro Mediateki). Wstęp na wydarzenie jest wolny – przyjdź, jeżeli masz ochotę posłuchać o ADHD, języku, literaturze i tym, co gra w mojej głowie.

Opowiem o kulisach powstawania mojej książki „Radio w mojej głowie. Opowieści o ADHD” – osobistej historii o późnej diagnozie, niepokoju, poszukiwaniu słów i akceptacji. Będzie też o tym, jak literatura może dawać narzędzia do mówienia o rzeczach trudnych i jak wygląda życie z radiem, które nigdy nie milknie.

Porozmawiamy również o literackich patronkach i patronach roku 2025 oraz o tym, dlaczego język ma znaczenie – szczególnie, gdy szuka się słów na własną historię.

To spotkanie organizowane jest w ramach projektu „Zejdź z pomnika, człowieku!”, realizowanego przez Bibliotekę Publiczną Gminy Grodzisk Mazowiecki i dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Do zobaczenia w Grodzisku!

Jeśli to czytasz — daj mi znać na swoim ulubionym kanale:

https://www.empik.com/radio-w-mojej-glowie-opowiesci-o-adhd-aneta-korycinska,p1474515661,ksiazka-p

Książka „Radio w mojej głowie. Opowieści o ADHD” jest już w SPRZEDAŻY!

Co w niej? Radio!

Życie z odpalonymi kilkoma stacjami radiowymi jednocześnie, bez litości. Wzgórza kreatywności, dokonywanie cudów i niemożliwość wstania z łóżka, syndrom impostora, poczucie własnej wartości poniżej godności, uzależnienia, lęk i pasje, które sprawiają, iż chce się żyć. Na smutno i na wesoło. Bez romantyzowania ADHD i bez stawiania się w roli ofiary. Tak chciałam, mam nadzieję, iż tak wyszło. Mówię o sobie, ale by opanować ten egoistyczny pamiętnik i by nie sprawiać wrażenia, iż każdy tak ma, zaprosiłam jeszcze 18 osób do rozmowy. Zostałam przekaźnikiem, spisałam je, by mogły wybrzmieć jak opowieść. W końcu to książka o różnorodności.

Jeśli to czytasz — daj mi znać na swoim ulubionym kanale:

Idź do oryginalnego materiału