Przełom na mapie imprezowej Kutna, ale mieszkańcy są podzieleni
O tym, iż w Kutnie brakuje lokalu z prawdziwego zdarzenia, mówi się od lat. Wielu młodych (i nie tylko) mieszkańców na weekendowe imprezy musi wyjeżdżać do Łodzi czy Płocka. Informacja o nowym klubie nocnym zapoczątkowała więc dyskusje w mediach społecznościowych. Obok głosów zachwytu, gwałtownie pojawił się jednak sceptycyzm.
- Ciekawe, czy w ogóle utrzyma się w Kutnie? - zastanawia się jedna z mieszkanek. W odpowiedziach innych kutnian gwałtownie pojawiły się czarne scenariusze: - Pewnie do pierwszej większej bójki w środku - piszą z rezygnacją.
Większość pozytywnie nastawionych osób podkreśla, iż kluczem do sukcesu będzie odpowiednie przygotowanie.
- Ja mocno trzymam kciuki. Może w końcu powstanie w Kutnie fajne miejsce, gdzie można napić się drinka i porozmawiać ze znajomymi. Warunek jest jeden, a właściciel musi zainwestować w naprawdę profesjonalną ochronę - komentuje kolejny z mieszkańców.
Główny lęk mieszkańców? Chodzi o bezpieczeństwo i obcokrajowców
Kutnianie nie kryją obaw związanych z dużą liczbą obcokrajowców zamieszkałych i pracujących w regionie.
W sieci padają bezpośrednie pytania: Czy klub będzie tylko dla Polaków? Na co inni internauci trzeźwo odpowiadają, iż w dzisiejszych czasach lokale są ogólnodostępne dla wszystkich, bez względu na narodowość. Strach przed potencjalnymi konfliktami jednak pozostaje.
- Boimy się, iż większość gości to będą towarzysze ze wschodu i innych dalekich narodowości, a to niemal gwarantuje awantury i bójki - martwi się część komentujących.
Właściciel uspokaja: „Będzie selekcja”. realizowane są przygotowania
Na te doniesienia i niepokoje mieszkańców zdecydowanie odpowiada sam właściciel powstającego klubu. Zapewnia, iż bezpieczeństwo i wysoka kultura zabawy są dla niego priorytetem.
W lokalu ma obowiązywać bezwzględna selekcja przy wejściu. Do środka będą wpuszczane wyłącznie osoby, które są nastawione na kulturalną, spokojną zabawę i szanowanie innych gości - niezależnie od ich narodowości. Osoby agresywne czy nietrzeźwe zostaną odprawione z kwitkiem przez ochronę.
Obecnie w lokalu realizowane są intensywne prace remontowe i przygotowawcze. Inwestor chce stworzyć to miejsce wspólnie z mieszkańcami, dlatego zaprasza do dyskusji na temat oprawy muzycznej.
Właściciel chętnie pozna Wasze opinie: jakiego rodzaju muzyki chcielibyście słuchać w nowym klubie i jakich DJ-ów z chęcią zobaczylibyście za konsolą?


















