Pet Shop Boys na jedynym koncercie w Polsce! Gdzie zagrają legendy popu? [DATA, BILETY]

muzyka.interia.pl 8 miesięcy temu
Zdjęcie: Pet Shop Boys na jedynym koncercie w Polsce /materiały prasowe /materiały prasowe


Zespół Pet Shop Boys powraca do Polski! Muzycy wystąpią 3 lipca 2024 roku na warszawskim Torwarze w ramach trasy koncertowej "DREAMWORLD The Greatest Hits Live". Będzie to jedyny występ duetu w Polsce w przyszłym roku. Sprawdź, gdzie znaleźć bilety!


Pet Shop Boys na jedynym koncercie w Polsce. Do naszego kraju przyjadą już 3 lipca 2024 roku w ramach trasy "Dreamworld: The Greatest Hits Live".
To pierwsze tournée Pet Shop Boys z największymi hitami, określane jako najbardziej udana w historii zespołu. Koncerty w latach 2022 i 2023 okazały się wielkim sukcesem, a do tego zebrały znakomite recenzje. "The London Evening Standard" opisał występ Pet Shop Boys w London O2 Arena jako "ekscytującą prezentację 40 lat świetności", podczas gdy "The Times" stwierdził, iż londyński show był "mądry, stylowy, czasem przejmujący, często ekscytujący". Z kolei "The Telegraph" wyraził się o koncercie jako o "eleganckiej, nostalgicznej uczcie", a "Metro" podsumowało, iż było to "niezwykle radosne świętowanie". Reklama


Pet Shop Boys tworzą Neil Tennant i Chris Lowe. Zespół został wpisany do Księgi Rekordów Guinnessa jako duet odnoszący największe sukcesy w historii brytyjskiej muzyki. Od czasu podpisania kontraktu z Parlophone Records w 1985 roku nagrali 22 hity, które znalazły się w pierwszej dziesiątce europejskich przebojów, a cztery z nich zostały utworami numerem jeden.


Do największych przebojów Pet Shop Boys należą: "West End Girls", "Suburbia", "It's a Sin", "What Have I Done to Deserve This?", "Rent", "Always on My Mind", "Heart", "Domino Dancing" i "Go West".
Duet wydał w sumie 14 albumów studyjnych, z których wszystkie znalazły się w pierwszej dziesiątce w Wielkiej Brytanii i osiągnęły wysokie miejsca na listach przebojów na całym świecie.


W ostatnich latach zespół Pet Shop Boys był gwiazdą wielu największych festiwali na świecie, w tym Roskilde, Corona Capital Mexico City, Electric Picnic Ireland, Sonar Barcelona, Primavera Barcelona, Way Out West Sweden, BBC Radio 2 Live in Hyde Park. W 2022 roku duet wystąpił przed ogromną publicznością na scenie festiwalu w Glastonbury, na której wcześniej prezentował się w 2010 roku.
Jako autorzy, producenci i twórcy remiksów, Neil i Chris współpracowali z szerokim gronem artystów, takich jak: Dusty Springfield, Lady Gaga, Liza Minnelli, Blur, Madonna, David Bowie, Yoko Ono, The Killers, Girls Aloud, Paul Weller i Noel Gallagher.


Pet Shop Boys: koncert w Polsce w 2024 roku [BILETY, DATA]


Koncert Pet Shop Boys odbędzie się 3 lipca 2024 roku w COS Torwar w Warszawie. Bilety na wydarzenie będą dostępne w przedsprzedaży dla zarejestrowanych użytkowników platformy Bilet Serwis już 22 listopada o godzinie 10:00.
Sprzedaż ogólna rozpocznie się równo dobę później na stronie internetowej bileterii.
Czytaj też:
Krzysztof Cugowski ostro o Budce Suflera. "Mnie to rozśmiesza"
Idź do oryginalnego materiału