Nie szukaj książeczek – spraw dziecku Księgę!

viva.pl 5 godzin temu
Zdjęcie: Materiały prasowe


Opowieści biblijne na nasze czasy

Historie biblijne opowiada się dziś na setki sposobów. Ale jak pokazać, iż mówią one także o nas i naszym świecie? Że kryją się w nich odpowiedzi na nasze dzisiejsze pytania? Jak zrobić to przystępnie i mądrze, bez naiwności i z zachowaniem głębi? Tego wyzwania podjęli się pisarz i znawca Biblii Fredéric Boyer oraz wybitny rysownik Serge Bloch. Efektem są dwie niezwykłe księgi: „Biblia. Wielkie opowieści Starego Testamentu” oraz „Jezus. Opowieść o Słowie”. Historie znane ze Starego i Nowego Testamentu są tu przedstawione w angażujący, lapidarny sposób. Niemal każdemu ze zdań towarzyszy rysunek, a ich połączenie imponuje szlachetną prostotą, artystyczną dojrzałością i siłą wyrazu. Treść oparta na głębokiej znajomości Biblii i tradycji jej odczytań inspiruje do namysłu i wielokrotnej lektury. To książki na lata, które zaintrygują młodszych czytelników formą, a dojrzalszych – filozoficzną głębią i współczesnością interpretacji. Wręczone z okazji pierwszej komunii świętej, będą „rosnąć” razem z czytelnikiem i stopniowo odsłaniać przed nim kolejne, coraz głębsze warstwy.

Książkowa gra, jakiej jeszcze nie było

Jeśli myślicie, iż książka nie ma szans w starciu z grami komputerowymi, sięgnijcie po „Miasto Tańczącego Karpia” Aleksandry i Daniela Mizielińskich i… pomyślcie jeszcze raz. Ta nowatorska gra wznosi analogową zabawę na zupełnie nowy poziom. Składa się z dwóch książek i ponad 250 naklejek. Pierwsza z książek to efektownie ilustrowany album przedstawiający tytułowe miasto. Druga zawiera numerowane paragrafy, z których dowiecie się, co mówią do was postacie napotkane na ilustracjach. Prawie każdemu można tu w czymś pomóc – ale wymaga to nie lada spostrzegawczości, uważności i dobrej pamięci. Przed wami prawdziwy labirynt fantastycznych mikrohistorii, zapętlonych łamigłówek, oryginalnych postaci i przygód. Przebogaty świat wciągnie was na długie godziny, byście mogli się w nim gubić i na powrót – ku własnej euforii – odnajdywać. Tu wszystko zależy od was – możecie zacząć zabawę w dowolnym punkcie miasta i wędrować po nim w dowolnym kierunku. Gdy uda wam się rozwiązać jakiś wątek – naklejacie w albumie odpowiednią naklejkę. Sprawia ona, iż fragment miasta się zmienia, a przed wami otwiera się kolejna przygoda. Sprawdźcie, a nie pożałujecie – i będziecie chcieć więcej.

Przez kolorowe soczewki i barwne ilustracje

Nietypowy i niezwykle atrakcyjny sposób poznawania fauny, flory i ludzkiej anatomii proponuje duet znany jako Carnovsky. Znakiem rozpoznawczym ich serii „W Gabinecie Wiedzy” są ilustracje, w których w pozornie bezładny sposób nakładają się na siebie różnobarwne linie i kształty. Tu wkraczają do akcji kolorowe soczewki. Każda z nich wydobywa z tego gąszczu inną „warstwę” obrazu i pozwala zobaczyć inne jego elementy. jeżeli natomiast szukacie nieco bardziej zaawansowanej wiedzy w równie pięknej oprawie graficznej – zapraszamy na… rundkę po muzeach. Te muzea są inne niż wszystkie – można je zwiedzać, nie wychodząc z domu. Wszystko jest w nich na wyciągnięcie ręki, wszystkiego wolno dotykać. I nie trzeba wkładać kapci… Seria „W Muzeum” to osiem wielkoformatowych atlasów przyrodniczych, z olśniewającymi kolorowymi ilustracjami w stylu dawnych rycin.

Idź do oryginalnego materiału