Netflix zapowiada polskie seriale i filmy na 2023 rok. Wśród premier "Informacja zwrotna" i "Znachor"

serialowa.pl 1 rok temu

Neflix nie zwalnia tempa, jeżeli chodzi o polskie seriale i filmy. Platforma zaprezentowała wczoraj w Warszawie „ramówkę” – jakie nowe tytuły zobaczymy w tym roku?

Podczas konferencji w Warszawie Netflix zaprezentował nowe polskie filmy i seriale, które zobaczymy w tym roku. Jak czytamy w informacji prasowej, przed nami „rodzinne emocje, sensacyjne intrygi i sekrety, nastoletnie dylematy, kobieca odwaga i trudne procesy poszukiwania własnej tożsamości”, a także historie inspirowane znanymi polskimi powieściami. A co konkretnie będziemy mogli obejrzeć w tym roku?

Zobaczcie wideo z fragmentami takich produkcji, jak „Informacja zwrotna„, „Absolutni debiutanci”, „Infamia„, „Znachor”, „Dzień Matki” czy „Pan Samochodzik i Templariusze”. A poniżej możecie znaleźć opisy trzech nowych polskich seriali i dziewięciu filmów.

Netflix — polskie seriale, które zobaczymy w 2023 roku

  • Informacja zwrotna – serial na podstawie książki Jakuba Żulczyka. Uzależniony od alkoholu były muzyk rockowy wyrusza w szaloną podróż w najciemniejsze zakamarki Warszawy i ludzkiej psychiki, aby odnaleźć swojego zaginionego syna. Główne role grają Arkadiusz Jakubik i Jakub Sierenberg. Reżyseruje Leszek Dawid, a scenarzystą jest Kacper Wysocki.
„Informacja zwrotna” (Fot. Netflix)
  • Infamia – po latach życia w Wielkiej Brytanii, nastoletnia Romka i jej rodzina przeprowadzają się do rodzimej Polski. Po powrocie, dziewczyna próbuje odnaleźć siebie, balansując między współczesnym światem nastolatków a tradycyjnymi romskimi zasadami. W serialu występują Zofia Jastrzębska, Sebastian Łach, Magdalena Czerwińska i Kamil Piotrowski. Reżyserują Anna Maliszewska i Kuba Czekaj, a scenarzystkami są Dana Łukasińska, Anna Maliszewska i Julita Olszewska.
„Infamia” (Fot. Netflix)
  • Absolutni debiutanci – lato, polskie morze. Dziewiętnastoletnia Lena i jej najlepszy przyjaciel Niko kręcą odważny film o miłości, by dostać się do szkoły filmowej. Gdy na horyzoncie pojawi się nieznajomy z obozu sportowego, bohaterowie przeżyją zachwyt, pożądanie i całkowitą wolność. To ostatnie takie wakacje. Główne role grają Martyna Byczkowska, Bartłomieja Deklewa i Jan Sałasiński. Reżyserują Kamila Tarabura i Katarzyna Warzecha, autorami scenariusza są Nina Lewandowska, Kamila Tarabura, Jędrzej Napiecek.
„Absolutni debiutanci” (Fot. Netflix)

Netflix — polskie filmy, które zobaczymy w 2023 roku

  • Znachor – film na podstawie książki Tadeusza Dołęgi-Mostowicza pt. “Znachor”. Szanowany chirurg profesor Rafał Wilczur traci rodzinę i pamięć. Wiele lat później, zapomniany i biedny, spotyka swoją córkę. W obsadzie są Leszek Lichota, Maria Kowalska, Ignacy Liss, Anna Szymańczyk oraz Mirosław Haniszewski, Mikołaj Grabowski, Izabela Kuna, Paweł Tomaszewski, Małgorzata Mikołajczak i Łukasz Szczepanowski. Reżyseruje Michał Gazda, a scenariusz napisali Marcin Baczyński i Mariusz Kuczewski.
  • Fanfik – film na podstawie książki Natalii Osińskiej. Tosia to młoda osoba mierząca się z rolą, jaką narzuca jej otoczenie. Przez rówieśników uważana jest za outsidera. Z czasem odkrywa swoją tożsamość i zaczyna rozumieć, iż jest chłopcem, Tośkiem. „Fanfik” to historia o dojrzewaniu, poznawaniu samego siebie i oswajaniu świata. W obsadzie są Alin Szewczyk, Jan Cięciara i Dobromir Dymecki. Reżyserką jest Marta Karwowska, która także współtworzyła scenariusz z Grzegorzem Jaroszukiem.
  • Pan Samochodzik i Templariusze – film na podstawie książek książek Zbigniewa Nienackiego. Znany historyk sztuki, łowca skarbów oraz właściciel niezwykłego samochodu wpada na trop skarbu templariuszy, który jest kluczem do wielkiej mocy, mogącej zachwiać równowagą dobra i zła na świecie. Wspierany przez zaprzyjaźnionych harcerzy, Pan Samochodzik rozpoczyna wielki wyścig z czasem i wrogą organizacją, którego stawką jest dziedzictwo rycerskich zakonów. W obsadzie są Mateusz Janicki, Piotr Sega, Kalina Kowalczuk, Olgierd Blecharz. Reżyseruje Antoni Nykowski, scenariusz napisał Bartosz Sztybor.
  • Dzień Matki – Nina, żyjąca w ukryciu była agentka NATO do zadań specjalnych, musi wykorzystać wszystkie swoje śmiercionośne umiejętności, aby uratować syna porwanego przez bezwzględnych gangsterów. Odnalezienie Maksa to dla niej podwójna szansa. Szansa na ponowne poczucie adrenaliny oraz możliwość powrotu do życia syna, którego musiała przed laty porzucić. Dzień Matki to przewrotny film akcji, w którym główna bohaterka pokonuje demony przeszłości najczęściej przy pomocy własnych pięści. To brutalna i emocjonalna historia o najsilniejszym rodzaju uczucia – miłości matki do dziecka. Główną rolę gra Agnieszka Grochowska. Reżyserem jest Mateusz Rakowicz, który także współtworzył scenariusz z Łukaszem M. Maciejewskim.
  • Freestyle – Diego, uliczny raper po odwyku zrywa z dilerką i koncentruje na muzyce. Razem z przyjacielem Mąką pracują nad nową płytą odrzucając krążące wokół pokusy łatwego hajsu. Niestety Mąka kradnie ze studia nagraniowego mikrofon i na chłopaków spada dług. Na drodze Diego pojawia się gangster ze Słowacji, który proponuje mu złoty i szybki biznes. Diego podejmuje wyzwanie; interes załatwi sprawę długu i raz na zawsze pozwoli mu odciąć się od przeszłości. Czy Diego wyjdzie z tego cało? Niełatwo pływać w bagnie – czarne chmury zbierają się na niebie, a pętla na szyi zaciska. Główną rolę gra Maciej Musiałowski, reżyserem jest Maciek Bochniak, który także współtworzył scenariusz ze Sławomirem Shutym.
  • Fenomen – nastoletnia Ala dorasta na prowincji. Pewnego dnia przez przypadek odkrywa, iż potrafi władać grawitacją, a jej życie wywraca się do góry nogami. Nagle jest ścigana przez wojsko i zmuszona do ucieczki z domu. Dowiaduje się jednak, iż jej zaginiona przed laty starsza siostra Lena żyje i postanawia ją odnaleźć, wierząc iż w rodzinnej przeszłości znajduje się klucz do rozwiązania zagadki jej niezwykłej mocy. Spotkanie sióstr będzie początkiem wielkiej przygody, ale gwałtownie okazuje się, iż obie dziewczyny stanowią potencjalne narzędzie do stworzenia legendarnej i potężnej broni. Reżyserem jest Maciej Barczewski, który także współtworzył scenariusz z Krzysztofem Gurecznym.
  • Gorzko, gorzko – komedia romantyczna o nieustępliwym podrywaczu, który, przekonany, iż może zdobyć serce każdej kobiety, bierze na cel nieznajomą, która niedługo ma wyjść za syna ambitnego polityka. W filmie występują Mateusz Kościukiewicz, Rafał Zawierucha, Zofia Domalik, Agnieszka Więdłocha, Edyta Olszówka, Marcin Perchuć i Cezary Pazura. Reżyseruje Tomasz Konecki, za scenariusz odpowiada Andrzej Gołda.
  • Miłość do kwadratu bez granic – Enzo oświadcza się Monice. Zanim jednak powiedzą sobie “tak”, on musi zmierzyć się ze swoją przeszłością, a ona z problemami związanymi z objęciem nowego stanowiska w szkole. Czy ich miłość zdoła pokonać kolejne przeszkody? Występują Adrianna Chlebicka i Mateusz Banasiuk, reżyserem jest Filip Zylber, a scenarzystami Wiktor Piątkowski i Natalia Matuszek.
  • Operacja Soulcatcher – “Kieł” kiedyś pracował dla polskich służb zwalczających terroryzm, a w tej chwili to najemnik działający na zlecenie prywatnej firmy wojskowej. Wraz ze swoim bratem Piotrem przyjmuje lukratywną misję w kraju, w którym rządzi lokalny watażka. Choć zadanie na pozór jest proste, to okazuje się, iż muszą się zmierzyć z niebezpieczną eksperymentalną bronią. W obsadzie są Piotr Witkowski, Jacek Koman, Mariusz Bonaszewski, Jacek Poniedziałek Aleksandra Adamska, Sebastian Stankiewicz i Michalina Olszańska. Reżyseruje Daniel Markowicz, a scenariusz na podstawie pomysłu Daniela Markowicza napisał Dawid Kowalewicz.
Idź do oryginalnego materiału