Najważniejsze polskie premiery z lat 2020–2021 w FINA

filmweb.pl 3 miesięcy temu
Zdjęcie: plakat


"Bez maseczki. Sezon, którego nie było” to nazwa nowego cyklu filmowego, który tej jesieni odbędzie się w siedzibie Filmoteki Narodowej – Instytutu Audiowizualnego przy Wałbrzyskiej 3/5 w Warszawie. Będzie to seria bezpłatnych pokazów polskich filmów, których premiery odbyły się w trakcie pandemii w latach 2020–2021, uzupełnionych o spotkania z twórcami – reżyserami, producentami, aktorami.

Pierwsza odsłona już we wtorek 8 października o godz. 18 w siedzibie FINA przy Wałbrzyskiej 3/5 w Warszawie. Cykl rozpocznie się od "Sali samobójców. Hejtera” Jana Komasy, z Maciejem Musiałowskim, który miał premierę 6 marca 2020. Tydzień później, w związku z wybuchem pandemii, zamknięto wszystkie instytucje kultury. Jak twierdzi Komasa uniemożliwiło to filmowi normalny dialog z widzem. Pokaz filmu uzupełni spotkanie z twórcami filmu – reżyserem Janem Komasą, aktorką Vanessą Aleksander i producentem Jerzym Kapuścińskim. Film "Prime Time” Jakuba Piątka, który zostanie wyświetlony 10 grudnia, zamknie cykl.

Inne filmy, które zostaną zaprezentowane w ramach cyklu to: "Hiacynt” Piotra Domalewskiego, "Żeby nie było śladów” Jana P. Matuszyńskiego, "Najmro. Kocha, kradnie, szanuje” Mateusza Rakowicza, "Powrót do tamtych dni” Konrada Aksinowicza, "Sweat” Magnusa von Horna, "Inni ludzie” Aleksandry Terpińskiej, "Moje wspaniałe życie” Łukasza Grzegorzka czy "25 lat niewinności” Jana Holoubka.

Program
8.10 (wtorek), godz. 18 "Sala samobójców. Hejter", reż. Jan Komasa formularz rejestracyjny TUTAJ
15.10 (wtorek), godz. 18 "Moje wspaniałe życie”, reż. Łukasz Grzegorzek
22.10 (wtorek), godz. 18 "Hiacynt”, reż. Piotr Domalewski
29.10 (wtorek), godz. 18 "Inni ludzie”, reż. Aleksandra Terpińska
5.11 (wtorek), godz. 18 "Sweat”, reż. Magnus von Horn
12.11 (wtorek), godz. 18 "Najmro. Kocha, kradnie, szanuje”, reż. Mateusz Rakowicz
19.11 (wtorek), godz. 18 "25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy”, reż. Jan Holoubek
26.11 (wtorek), godz. 18 "Powrót do tamtych dni”, reż. Konrad Aksinowicz
3.12 (wtorek), godz. 18 "Żeby nie było śladów”, reż. Jan P. Matuszyński
10.12 (wtorek), godz. 18 "Prime Time”, reż. Jakub Piątek

Wstęp
Wstęp na wszystkie pokazy w ramach cyklu jest bezpłatny, ale liczba miejsc ograniczona. Aby mieć pewność wejścia, należy wypełnić formularz rejestracyjny. Dla osób, które nie wypełniły formularza zostanie, udostępniona niewielka liczba wejściówek na miejscu, bezpośrednio przed początkiem wydarzenia.

Prowadzący
Prowadzącymi spotkania w ramach cyklu będą naprzemiennie Kaja Klimek i Igor Kierkosz.

Kaja Klimek – edukatorka, tłumaczka i krytyczka filmowa i popkulturowa. Nieustannie dyskutuje o filmach i serialach – z widzami, gdy tylko nadarzy się okazja, z twórcami na festiwalach, z innymi krytykami w mediach, ze studentami na Uniwersytetach Warszawskim i SWPS, i co najważniejsze: z dzieciakami i młodzieżą w ramach programów edukacji filmowej. Prowadzi program "Seriaale” w TVN Fabuła oraz "Warsztat Filmowy” w Red Carpet TV. Co piątek w Dzień Dobry TVN opowiada o filmach. W internecie działa jako Kajutex (YT, FB, IG, TT – jako kajutex.pl).

Igor Kierkosz – krytyk literacki i filmowy. Publikuje m.in. w "Kinie”, "Wizjach” i "Dwutygodniku”. Laureat Konkursu im. Krzysztofa Mętraka (2022) i Konkursu im. Tymoteusza Karpowicza (2021). Na Facebooku wysyła Sprzeczne Sygnały.



Informacja sponsorowana
Idź do oryginalnego materiału