Muzyczne Podsumowanie Tygodnia #407

moskaldamian.wordpress.com 5 miesięcy temu

Czas podsumować kończący się tydzień!

Jak co odcinek czas podsumować mijający tydzień. Pojawiło się w nim wiele premier i informacji muzycznych. Czas zacząć nasze co tygodniowe muzyczne podsumowanie tygodnia. To bardzo udany i interesujący tydzień obfitujący w muzyczne premiery.

NAJLPSZE PREMIERY TYGODNIA

Uniatowski to wokalista, który dał się poznać w programie Idol, który przed laty był produkowany na antenie Telewizji Polsat. Artysta na swoim koncie ma albumy studyjne i single. W ostatnim czasie uczestniczył m.in w trasie poświęconej twórczości Zbigniewa Wodeckiego. Teraz Uniatowski powraca z nowym utworem. Piosenka nosi tytuł Lie To Me i miała swoją premierę 26 lipca. Teledysk do „Lie to Me” został zmontowany z fragmentów filmu science-fiction „Milcząca Gwiazda” z 1959 roku, który powstał na kanwie powieści „Astronauci” Stanisława Lema. Film wyprodukowany został w kooperacji Polski i NRD. „Lie to me” to utwór, który wciąga słuchacza w świat emocji i relacji międzyludzkich, iluzji szczęścia, quasi niewinnej gry pozorów w miłości. Każdy z nas jest swojego rodzaju żonglerem uczuć w związku, ocierając się o flirt, przekraczając dozwolone granice, testując siebie nawzajem, lawirując. Miłość niejedno ma imię, a ciekawość ludzka często nie zna granic, dlatego z jednej strony pragniemy bliskości, z drugiej zaś stawiamy barierę przed odkryciem prawdy. I o tym właśnie jest piosenka „Lie to me”. Utwór skomponowałem w 2010 roku, ale pełną warstwę tekstową zyskał dopiero 4 lata temu, kiedy zaprosiłem do współpracy Tomka Skierczyńskiego (Time To Express). Nietypową ciekawostką dla słuchaczy jest przemycony w końcówce utworu fragment znanej sentencji zaczerpniętej z jednej z najbardziej popularnych baśni braci Grimm. Muzyka w tej piosence jest specyficzna dla lat 80-tych, z wyczuwalną energią i melodyjnym sznytem tamtych lat. – mówi Uniatowski

Już kiedyś ze sobą współpracowali. Teraz wracają. Mowa o producencie muzycznym i DJ-u Calvinie Harissie i brytyjskiej wokalistce Ellie Goulding. Duet kilka dni temu zapowiedział premierę wspólnego singla. 26 lipca ukazał się wspomniany utwór zatytułowany Free. Singiel jest letnią propozycją od artystów, łączącą w sobie wywarzone popowe brzmienia, wraz z elementami muzyki tanecznej i elektronicznej.

Moja – taki tytuł nosi najnowszy singiel od Łukasza Drapały. Artysta popularność zdobył prezentując swój talent w programach typu talent-show. Nowa piosenka swoją premierę miała 18 lipca i jest już dostępna w serwisach streamingowych oraz na YouTube wraz z letnim klipem. Warto dodać, iż Łukasz jest współautorem piosenki.

NASZE TYGODNIOWE CYKE

Mamy poniedziałek a więc czas na kolejny odcinek naszego cyklu jakim jest Wielka 5. Tym razem wybór padł na utalentowaną artystkę jaką jest Julia Wieniawa. To aktorka i wokalistka, która od lat fascynuje publiczność swoim talentem i wszechstronnością. Karierę rozpoczęła od występów w Warsztatowej Akademii Musicalowej w Teatrze Muzycznym „Roma”. Ukończyła liceum im. Jana Zamoyskiego w Warszawie. Brała udział w zajęciach aktorskich Ogniska Teatralnego „u Machulskich” oraz zajęciach przygotowujących do wyższych szkół teatralnych i filmowych w Atelier Aktorskim Pilaszewskiej i Nowakowskiej. W listopadzie 2015 nakładem My Music wydała debiutancki singiel „Co mi jest”. W 2017 podpisała kontrakt fonograficzny z wytwórnią Kayax, pod której szyldem w lipcu wydała singel „Oddycham”. Od tego momentu kariera artystki nabrała prawdziwego tempa. Pojawiały się nowe single, które osiągały świetne wyniki. Swój pierwszy koncert Julia Wieniawa zagrała w trakcie Orange Warsaw Festival w 2022 roku. 25 czerwca i 8 lipca wzięła udział w trasie koncertowej Męskie Granie. Jesienią 2022 nominowano ją do Europejskiej Nagrody Muzycznej MTV dla najlepszego polskiego wykonawcy. W grudniu natomiast wystartowała z trasą Omamy Tour. 17 czerwca 2022 roku wydała debiutancki album pt. Omamy, z którym dotarła do czwartego miejsca na liście sprzedaży OLiS Artystka nie zwalnia tempa i dalej się rozwija oraz wydaje nowy materiał. Czas poznać pięć najlepszych utworów od artystki.

Mamy środę a więc czas na kolejny interesujący przegląd Internetu. Tym razem wybór padł na pełen pasji kanał jakim jest – Niech to szlak. Na YouTube projekt ten zadebiutował 22 lipca 2020 roku. Niech to Szlak, to nie tylko nazwa kanału na platformie YouTube o tematyce podróżniczej, gdzie można znaleźć filmy z podróży po szlakach długo dystansowych, recenzje sprzętów, czy podcasty z pasjonatami gór, podróżnikami i wędrowcami. Niech to Szlak to również stan umysłu!. Jak sam autor pisze o swoim kanale – Na tym kanale dziele się z wami moimi przygodami ze szlaku – szlaków. Znajdziecie tu odrobine informacji merytoryki, emocji i mojego bełkotu. Podpowiadam w jaki sposób możecie przygotować się na to, co może was spotkać. Znajdziecie tu recenzje sprzętu, w sam raz na SZLAK . A wszystko to przyprawione dowcipem i moimi wypocinami operatorsko – montażowymi.

Karolina Błońska — przedstawicielka wschodzącej sceny alternatywno-popowej, która pisze słowa i tworzy muzykę, akompaniując sobie na gitarze i pianinie. Początkowo pisała piosenki po angielsku, jednak w 2017 roku poznała Krzyśka Łochowicza, znanego z bycia członkiem zespołów Darii Zawiałow, Meli Koteluk czy Pawła Domagały, który namówił ją do pisania po polsku. kooperacja z Krzyśkiem jako producentem zaowocowała powstaniem takich utworów jak Uspokajam się, Zatory, Ćmy, Razem Osobno czy Nie mam już nic, które duet stworzył w zaciszu domowej pracowni. W piosenkach Karoliny można usłyszeć wpływy muzyki takich artystów jak Finneas, Lennon Stella, Ashe, Skott, Regina Spektor, Sigrid czy Aurora, jednak trzonem jej twórczości jest unikatowa wrażliwość, przekładająca się na osobisty wydźwięk piosenek. Prawdziwą inspirację stanowią bowiem własne doświadczenia, relacje z bliskimi i emocje, które towarzyszą Karolinie na co dzień. Opisanie ich w piosenkach pozwala jej nazwać, poukładać i zamknąć pewne etapy w życiu. Dzięki tej szczerości słuchacze odnajdują w twórczości Karoliny emocje, z którymi sami mogą się utożsamić. Muzyczna nostalgia to określenie, które najlepiej oddaje charakter piosenek Karoliny Błońskiej. Mimo konsekwentnego podejścia do stylu, jaki artystka obrała w swojej twórczości, z każdym kolejnym singlem udaje jej się zachować świeżość i zaskoczyć czymś zupełnie nowym. Nie inaczej jest w przypadku jej najnowszego utworu Czy Ci lepiej. Z pozoru melancholijny utwór jest niczym jednostronna rozmowa, w której artystka przekazuje to, co chciałaby powiedzieć osobie, z którą kiedyś była blisko, ale już dawno nie ma z nią kontaktu. Po dawnej relacji pozostały jedynie wspomnienia, jednak rozważania o tym jak potoczyły się dalsze losy tej osoby, wciąż pojawiają się w jej głowie.

Jakub Hovitz, niezależny, debiutujący artysta wydał swój najnowszy singiel zatytułowany „Znaki”. Utwór, będący hymnem życia i odwagi, został wyprodukowany przez Radosława Baranowskiego, znanego ze swojej pracy w Ars Latrans Orchestra. „Oddychanie pełną piersią, o tym jest ten utwór. Proces jego powstawania też trochę odzwierciedla jego przesłanie – stwierdziłem, iż czas wyjść ze swojej strefy komfortu i współpracować z kimś o zupełnie innym podejściu do muzyki stąd pomysł na kolaborację z Radkiem” – mówi Artysta Jakub Hovitz rozwijał swoją karierę w zespołach Latent Effect, ARMA, SHIFT, Destreet i Flowrockin. w tej chwili gra na perkusji w zespole Luizy Kality, jednak największe spełnienie znajduje w solowej karierze. W 2023 roku zebrał wymarzony zespół i rozpoczął pracę nad autorskim materiałem, czego efektem są single: „Nie patrz w dół”, „Powietrze”, „Północny wicher” oraz „VHS”. Lipiec 2024 przynosi kolejny utwór – „Znaki”. Teledysk do „Znaków” został nakręcony w rodzinnej Częstochowie i w symboliczny sposób oddaje przesłanie utworu – zachęca do korzystania z każdej nadarzającej się okazji oraz życia pełnią życia. Jakub Hovitz inspiruje się legendami muzyki, takimi jak Queen, Muse, Marvin Gaye oraz twórczością Motown. Marzy również o stworzeniu projektu country. „Znaki” to przedsmak tego, co czeka odbiorców jego muzyki.

„Nie chcę się kryć” to debiutancki utwór Dawida Plebana wydany przez wytwórnię Ramzes Records. Ten popowy utwór charakteryzuje się nieco ciemnym brzmieniem, tworząc unikalną atmosferę, która wyróżnia go na tle innych. Za produkcję muzyczną tego utworu odpowiedzialny jest Ramzes. Dziewiętnastolatek w tym roku skończył naukę w III LO w Dębicy i zdał maturę. Co więcej z jednego z przedmiotów, a konkretnie z języka angielskiego, zaliczył ją na 100 procent. To oznacza, iż ma też inne talenty, nie tylko wokalny. Je również zamierza rozwijać już jako student.

Mamy weekend a więc czas na kolejną ciekawą propozycję. Tym razem wybraliśmy platformę Netflix i film pt. Czarny telefon. O czym opowiada? Nieśmiały, ale sprytny 13–letni Finney Shaw zostaje uprowadzony przez sadystycznego zabójcę i uwięziony w dźwiękoszczelnej piwnicy, gdzie krzyki na nic się nie zdadzą. Jedynym przedmiotem w piwnicy jest odłączony czarny telefon, który nie powinien działać. Niebawem telefon dzwoni, a gdy Finney podnosi słuchawkę, do jego uszu dochodzą głosy byłych ofiar mordercy. Chcą zrobić wszystko, żeby chłopiec nie podzielił ich losu.

MEDIA I TELEWIZJA czyli co słychać na szklanym ekranie?

W piątek nastąpiło oficjalne otwarcie Letnich Igrzysk Olimpijskich w Paryżu. Wydarzenie wraca do francuskiej stolicy po 100 latach. Z tej okazji organizatorzy przygotowali 4 godzinne otwarcie Olimpiady w ramach którego można było usłyszeć gwiazdy nie tylko z Francji ale także z innych zakątków świata. Na otwarciu można było usłyszeć m.in popularnego francuskiego wokalistę Slimane czy Lady Gagę. Największe emocje wzbudził występ Celine Dion, która zakończyła wydarzenie po odpaleniu olimpijskiego znicza.

WAWA – taki właśnie tytuł nosi najnowszy album od Moniki Brodki. Artystka powróciła z nowym albumem i od razu wybrała singiel promujący wydawnictwo. Piosenka nosi tytuł Sierpień i miała swoją oficjalną premierę 26 lipca. Jest już dostępna w serwisach streamingowych oraz na YouTube.

Idź do oryginalnego materiału