Szybki rym do: „Instytutu snów”? – czapki z głów! O co chodzi? O to, co pokazała premierowo szerszemu gronu odbiorcy młodzieżowa, niezwykle ambitna, grupa teatralna „Bez Maski” działająca pod instruktorsko-reżyserską opieką Małgorzata Sienkiewicz w Sokólskim Ośrodku Kultury.
Na zakończenie sezonu artystycznego (22.06.2026) w Kinie Sokół obejrzeliśmy spektakl pt. „Instytut snów”, którego punktem wyjścia była twórczość i krótki, tragicznie zakończony, życiorys znanej amerykańskiej pisarki i poetki, tworzącej w nurcie konfesyjnym, Sylvii Plath (1932-1963).
„Instytut snów” zabrał odbiorców do światów: jawy i snu, udało się to doskonale dzięki połączeniu teatru aktora z teatrem cieni, gdzie płynnie przeplatały dwa wymiary: realny oraz sennych marzeń (i koszmarów) rzucanych na ekran w formie sugestywnych sylwet.
Po premierze wicedyrektorka SOK-u Agnieszka Kozakiewicz dziękowała aktorom i reżyserce za kilkumiesięczną, wytężoną pracę nad sztuką i gratulowała imponującego efektu końcowego. Publika nie szczędziła braw.
– Mamy nadzieję, iż grupa „Bez Maski” po wakacjach wróci do grania spektaklu, bo koniecznie trzeba go zobaczyć!
Fot. Wojciech Panow
(AT) Sokólski Osrodek Kultury














