Młodzież z grupy teatralnej SOK-u „Bez Maski” pokazała premierowo spektakl „Instytutu snów”

sokolka.pl 1 godzina temu

Szybki rym do: „Instytutu snów”? – czapki z głów! O co chodzi? O to, co pokazała premierowo szerszemu gronu odbiorcy młodzieżowa, niezwykle ambitna, grupa teatralna „Bez Maski” działająca pod instruktorsko-reżyserską opieką Małgorzata Sienkiewicz w Sokólskim Ośrodku Kultury.

Na zakończenie sezonu artystycznego (22.06.2026) w Kinie Sokół obejrzeliśmy spektakl pt. „Instytut snów”, którego punktem wyjścia była twórczość i krótki, tragicznie zakończony, życiorys znanej amerykańskiej pisarki i poetki, tworzącej w nurcie konfesyjnym, Sylvii Plath (1932-1963).

„Instytut snów” zabrał odbiorców do światów: jawy i snu, udało się to doskonale dzięki połączeniu teatru aktora z teatrem cieni, gdzie płynnie przeplatały dwa wymiary: realny oraz sennych marzeń (i koszmarów) rzucanych na ekran w formie sugestywnych sylwet.

Po premierze wicedyrektorka SOK-u Agnieszka Kozakiewicz dziękowała aktorom i reżyserce za kilkumiesięczną, wytężoną pracę nad sztuką i gratulowała imponującego efektu końcowego. Publika nie szczędziła braw.

– Mamy nadzieję, iż grupa „Bez Maski” po wakacjach wróci do grania spektaklu, bo koniecznie trzeba go zobaczyć!

Fot. Wojciech Panow

(AT) Sokólski Osrodek Kultury

Facebook Messenger Twitter LinkedIn Email CopyCopied
Idź do oryginalnego materiału