„Wrocław Przyszłości” powraca z nową odsłoną wyjątkowego koncertu. 30 czerwca na Placu Wolności pojawią się gwiazdy polskiej muzyki. Zaśpiewają z akompaniamentem orkiestry klasycznej. Koncert będzie można oglądać na żywo oraz od godz. 19:55 na antenie Telewizji Polsat.
„Wrocław Przyszłości” to muzyczne widowisko oparte na spotkaniu różnych gatunków, emocji i artystycznych osobowości. Pop, klasyka i nowoczesne technologie połączą się w jeden spektakularny wieczór w samym sercu Wrocławia. Impreza zgromadzi artystów reprezentujących różne muzyczne światy, wrażliwości i sceniczne osobowości. Wśród gwiazd koncertu znajdą się Edyta Górniak, jedna z najbardziej rozpoznawalnych i charyzmatycznych wokalistek polskiej sceny oraz Margaret, gwiazdka nowoczesnego popu. Na scenie wystąpią także Alicja Szemplińska i Jakub Józef Orliński - artysta ceniony na światowych scenach operowych za muzyczną wszechstronność i nowoczesne podejście do klasyki. W koncercie wezmą również udział również Piasek, od lat należący do grona najpopularniejszych polskich wokalistów, czy Ralph Kaminski wyróżniający się oryginalnym stylem i sceniczną osobowością.
– Ubiegłoroczny koncert zorganizowany wraz z telewizją POLSAT przy okazji święta Wrocławia cieszył się dużą popularnością i, także dzięki materiałom video, w atrakcyjny sposób zaprezentował złożoną historię naszego miasta w powojennych czasach – mówi Radosław Michalski, dyrektor Departamentu Marki Miasta. – W tegorocznej edycji chcemy wybiec w przyszłość przypominając, iż Wrocław to miasto nauki i możliwości, z którym warto związać swoje studenckie, zawodowe i rodzinne życie.
Artystom towarzyszyć będzie Tarkowski Orkiestra i Akademicki Chór Politechniki Wrocławskiej pod przewodnictwem Jacka Tarkowskiego. Koncert wzbogacą nowe aranżacje, nowoczesna scenografia oraz oprawa wizualna inspirowana współczesnym Wrocławiem - miastem otwartym, kreatywnym i patrzącym w przyszłość.
Całość poprowadzą Agnieszka Hyży i Tomasz Wolny.














