Magia, tradycja i przygoda. Noc Świętojańska w Trzebownisku przyciągnęła tłumy

halorzeszow.pl 1 dzień temu

Wieczór rozpoczął się od warsztatów i animacji dla dzieci, przygotowanych przez kreatywną ekipę ZiQa & ZiQa Fun, a także od wspólnego plecenia wianków, które tradycyjnie były symbolem tego wyjątkowego święta. Najpiękniejsze z nich rywalizowały w konkursie, a jury miało niełatwe zadanie – poziom kreatywności uczestników zaskoczył choćby organizatorów.

Wachlarz atrakcji

Nie zabrakło również atrakcji dla starszych uczestników. W programie znalazły się m.in. warsztaty tworzenia kadzideł, pokazy bodypaintingu autorstwa Agi Kijak, a także klimatyczny koncert zespołu Żmije, który idealnie oddał nastrój letniej nocy.

Kulminacyjnym punktem wieczoru był pełen energii pokaz ognia w wykonaniu grupy Aurora, który zakończył się wspólnym śpiewaniem przy ognisku.

Szczególne emocje wzbudziła I Gra terenowa w Poszukiwaniu Kwiatu Paproci, zorganizowana przez Stowarzyszenie DRACO. Uczestnicy – zarówno dorośli, jak i dzieci – z zapałem podjęli wyzwanie odnalezienia legendarnego kwiatu, wykazując się przy tym sprytem, odwagą i doskonałą orientacją w terenie.

fot. Szafirowe Studio BWJ

Zwycięska drużyna mogła cieszyć się nie tylko nagrodami, ale i zaszczytem odnalezienia ukrytego symbolu Nocy Świętojańskiej. Co ciekawe, kwiat paproci można jeszcze oglądać i robić sobie z nim zdjęcia w godzinach 8:00–16:00 do piątku, 4 lipca.

Wystawy

Dopełnieniem wieczoru były dwie wyjątkowe wystawy artystyczne. Pierwsza z nich prezentowała prace uczestników zajęć malarskich i ceramicznych prowadzonych w ramach programu „Lekcje sztuki dla wszystkich” w GCK w Łące.

fot. Szafirowe Studio BWJ

Druga natomiast była wernisażem grafik Weroniki Salach, artystki zakochanej w motywach ludowych, której twórczość doskonale wpisała się w świętojański klimat wydarzenia. Obie wystawy można oglądać do 15 lipca w godzinach pracy GCK – od 8:00 do 16:00.

Sukces GCK

To był dla nas szczególny wieczór. Ogromne zaangażowanie mieszkańców, pozytywna energia i chęć wspólnego przeżywania tej pięknej tradycji przerosły nasze oczekiwania.

– mówili Halo Rzeszów pracownicy Gminnego Centrum Kultury w Trzebownisku.

Wyjątkowe podziękowania popłynęły również w stronę Bernadety Kwoka, odpowiedzialnej za florystyczną oprawę wydarzenia, oraz Oliwii, która wcieliła się w rolę Pani Nocy Świętojańskiej.

fot. Szafirowe Studio BWJ

Atmosfera, która zapanowała w Trzebownisku, potwierdza, iż tradycja wciąż żyje i ma się świetnie. Szczególnie wtedy, gdy łączy ona pokolenia i tworzy przestrzeń dla wspólnej radości.

Organizatorzy już zapowiadają kolejną edycję w przyszłym roku. A po tak magicznym wieczorze, nikt nie ma chyba wątpliwości, iż naprawdę warto czekać.

Zapraszamy do zapoznania się z całą fotorelacją z wydarzenia, dostępną w naszej galerii. Autorem zdjęć jest Szafirowe Studio BWJ.

Idź do oryginalnego materiału