„Krótki spektakl o miłości” – premiera w Centrum Kultury w Lublinie

spottedlublin.pl 1 tydzień temu
Zdjęcie: Fot. Materiały prasowe z próby spektaklu


13 września 2024 roku w Centrum Kultury w Lublinie odbędzie się premiera spektaklu „Krótki spektakl o miłości” autorstwa Artura Pałygi, w reżyserii Aliny Moś. Przedstawienie, będące częścią cyklu „Dekalog Teatralny”, inspiruje się szóstym przykazaniem i filmowym „Dekalogiem” Krzysztofa Kieślowskiego, podejmując temat relacji w świecie zdominowanym przez technologię.

Miłość i technologia – współczesna interpretacja szóstego przykazania

„Krótki spektakl o miłości” w reżyserii Aliny Moś odnosi się do szóstego przykazania „Nie cudzołóż”, nawiązując również do szóstej części filmowego „Dekalogu” Kieślowskiego. Czworo bohaterów spektaklu walczy z problemem wyrażania emocji w świecie zdominowanym przez technologię. W dobie ekranów i komunikacji cyfrowej miłość staje się jeszcze bardziej skomplikowana, a znalezienie autentycznych relacji – prawdziwym wyzwaniem.

Tematyka spektaklu

W sztuce Artura Pałygi widzowie śledzą losy bohaterów, którzy próbują odnaleźć autentyczność w relacjach mimo narastającej bariery technologii. Współczesny kontekst sprawia, iż szóste przykazanie nabiera nowych znaczeń, a dylematy moralne zyskują dodatkowy wymiar w świecie, w którym proste gesty i uczucia stają się coraz trudniejsze do wyrażenia.

Obsada i twórcy

Spektakl reżyserowany przez Alinę Moś charakteryzuje się minimalistyczną scenografią Natalii Kołodziej i oryginalną muzyką Dominika Strycharskiego. W rolach głównych wystąpią Jolanta Olszewska, Joanna Wawrzyńska, Mateusz Michnikowski i Błażej Wójcik.

Teatr Centralny – Krótki spektakl o miłości

  • Premiera: 13 września, godz. 19:00

Kolejne pokazy:

  • 14 września, godz. 19:00 [spektakl z tłumaczeniem na Polski Język Migowy]
  • 15 września, godz. 19:00

Sala Widowiskowa
Bilety dostępne w kasie CK oraz online

Czy współczesna technologia naprawdę przeszkadza w wyrażaniu uczuć? Jakie jest Wasze zdanie na ten temat? Podzielcie się swoimi przemyśleniami w komentarzach!

Idź do oryginalnego materiału