Phoebe Bridgers – amerykańska wokalistka, uznawana za jedną z najważniejszych postaci współczesnej sceny alternatywnej – zapowiedziała premierę płyty „Lost Weekend”. Album ukaże się 14 sierpnia nakładem Dead Oceans.
Nowe wydawnictwo będzie następcą znakomicie przyjętego „Punishera” z 2020 roku.
Zapowiedź nowej płyty nie jest zaskoczeniem dla fanów. W maju artystka zagrała pierwszy solowy koncert od trzech lat podczas kameralnego występu w Roswell w stanie Nowy Meksyk. To właśnie tam po raz pierwszy zaprezentowała trzy niepublikowane wcześniej utwory. Uczestnicy wydarzenia otrzymali także specjalne karty, które wielu fanów uznało za wskazówkę dotyczącą nowego wydawnictwa.
W kolejnych tygodniach Bridgers stopniowo podgrzewała atmosferę wokół swojego powrotu. W czerwcu zagrała głośny koncert w nowojorskim Madison Square Garden. Występ odbył się bez telefonów komórkowych, a publiczność mogła usłyszeć aż siedem nowych kompozycji.
Według osób obecnych na koncertach nowe utwory rozwijają stylistykę znaną z „Punishera”. Pojawiają się melancholijne teksty, folkowe aranżacje, subtelne partie harmonijki ustnej oraz rozbudowane orkiestracje balansujące między americaną a indie folkiem.
Choć szczegóły dotyczące „Lost Weekend” pozostają na razie tajemnicą, wiadomo już, iż pierwszy singiel promujący album ukaże się 25 czerwca.
W komunikacie prasowym nowy album opisano jako dzieło pokazujące Bridgers „u szczytu możliwości”. Media donoszą również, iż przy nagraniach artystka współpracowała między innymi z Jackiem Antonoffem, znanym z pracy z Taylor Swift i Laną Del Rey.
Phoebe Bridgers is back
Her new album LOST WEEKEND releases August 14, with the first single dropping tomorrow pic.twitter.com/AphKh1OuFu
Premierze albumu towarzyszyć będzie trasa koncertowa „Lost Tour” obejmująca Amerykę Północną i Europę. Większość ogłoszonych występów została wyprzedana niemal natychmiast. Bridgers potwierdziła również, iż na wszystkich koncertach obowiązywać będzie całkowity zakaz korzystania z telefonów komórkowych.
Od tego czasu swojego ostatniego albumu Bridgers skupiała się głównie na działalności w supergrupie Boygenius, którą współtworzy z Julien Baker i Lucy Dacus. Trio odniosło ogromny sukces dzięki albumowi „The Record” z 2023 roku, zdobywając uznanie krytyków oraz kilka nagród Grammy. W 2024 roku artystki zawiesiły działalność na czas nieokreślony.

![Trivium roznieśli Progresję! [relacja]](https://kulturalnemedia.pl/wp-content/uploads/2026/06/maxresdefault-202.jpg)
![ZEW się budzi 2026: dzień pierwszy. „Jeszcze Polska nie zginęła” [RELACJA]](https://i.iplsc.com/-/000MZ5EB0IKCYUGN-C461.jpg)

![Breaking Benjamin po raz pierwszy w Polsce [fotorelacja]](https://kulturalnemedia.pl/wp-content/uploads/2026/06/773A7661-obrobione-1600-2.jpg)
![Trzy oblicza elektroniki na Malta Festival: The Blaze, HAAi i Worakls [fotorelacja]](https://kulturalnemedia.pl/wp-content/uploads/2026/06/The-Blaze-Haai-Worakls-fot.-Natalia-Nazar-18.jpg)










![Zagrali o puchar posła Grabowskiego. Triumf Korony! [ZDJĘCIA]](https://www.eostroleka.pl/luba/dane/pliki/sport/2026/collage_8-0.jpg)
