Czas na kolejną dawkę debiutów.
Kasia Chałdaś to 17 letnia wokalistka pochodząca z Kozienic. Z muzyką związana jest od dziecka. Ma bardzo umuzykalnioną rodzinę – dziadek jest perkusistą i wokalistą, brat i siostra także śpiewają i grają na wielu instrumentach. Jest absolwentką Szkoły Muzycznej I stopnia w klasie wiolonczeli i pianina w Kozienicach. Jest laureatką wielu nagród w konkursach i festiwalach ogólnopolskich i międzynarodowych, m.in. Grand Prix Ogólnopolskiego Festiwalu Dzieci i Młodzieży Jana Wojdaka w Krakowie czy wygrana w Ogólnopolskim Konkursie Młodych Talentów „New Music Star” Lipno 2022. Sama pisze teksty i komponuje swoją muzykę. W 2023 roku ukazał się jej debiutancki singiel „With You”. To bardzo dojrzała nastrojowa, romantyczna ballada. 30 kwietnia swoją premierę ma jej drugi singiel stworzy we współpracy z Tomkiem Lubertem, pt. „BOY”. „Ta piosenka powstała w momencie, gdy musiałam odnaleźć w sobie siłę po uczuciowych perturbacjach. Postanowiłam, iż się nie poddam, a swoje rozczarowania przekuję w motywację do jeszcze większej pracy a przed wszystkich do potraktowania samej siebie z większą miłością i respektem. Stara dobra prawda, iż co nas nie zabije, to nas wzmocni ma sens. Warto walczyć o siebie na każdym polu. Bardzo cieszę się, iż udało mi się skomponować ten utwór we współpracy z Tomkiem Lubertem. Tomek jest bardzo kreatywny i ma w sobie ogromną ilość pozytywnej energii do działania. To na pewno nie nasze ostatnie wspólne dźwięki :)”
Hania Derej — studentka dyrygentury symfonicznej na Akademii Muzycznej w Krakowie oraz kompozycji i aranżacji jazzowej w Conservatorium van Amsterdam. Tworzy muzykę w różnych stylach, w tym z gatunku muzyki jazzowej, ilustracyjnej, kameralnej, czy też elektronicznej. Laureatka licznych nagród kompozytorskich, m.in. nagrody specjalnej za kompozycje i aranżacje jazzowe w ramach Junior Jazz Festiwal 2023 w Wadowicach czy nagrody „Młody Kompozytor 2021 i 2022” ufundowanej przez Związek Kompozytorów Polskich w Warszawie podczas XVI i XVII Międzynarodowego Forum Pianistycznego „Bieszczady bez granic”. W ramach wspomnianego forum pianistycznego Hania została także laureatką nagród pianistycznych, otrzymując wyróżnienie za najlepsze wykonanie koncertu z Orkiestrą Kameralną Filharmonii Narodowej oraz koncertu z Lwowską Orkiestrą Kameralną „Akademia”. Jako dyrygentka Hania miała okazje dyrygować na koncertach m.in. Elbląską Orkiestrą Kameralną czy Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Morawskiej w Czechach. Hania uczestniczy również w międzynarodowych projektach muzycznych, jak FAMES Orchestra czy International Jazz Platform. Na koncertach występuje w różnych składach instrumentalnych w zależności od prezentowanych kompozycji. Kompozycje Hania Derej Quintet są odzwierciedleniem stanu ducha, emocji, przemyśleń i sytuacji, w jakich artystka znajdowała się, będąc w ostatniej klasie liceum i w trakcie egzaminów na studia. Pierwszym zwiastunem nadchodzącego materiału zespołu jest debiutancki singiel Busy Day. To jeden z pierwszych utworów, który powstał w ramach projektu Hania Derej Quintet.
Anna Hamela to barwna, nietuzinkowa osobowość i wolna dusza artystyczna, Jak sama siebie określa: Kolorowy Ptak, siewca radości. Autorka tekstów i kompozytorka. Śpiewa po polsku, francusku i hiszpańsku, a ostatnio, w języku Marshala. Kilka lat temu odkryła w sobie talent plastyczny. Owocem pracy w tym obszarze są wysokowibracyjne obrazy. Śmiało można powiedzieć, iż jej malarstwo intuicyjne jest niezwykle kolorowe i energetyczne, tak jak ona sama. Od dziewiętnastu lat praktykuje Rytuały Tybetańskie, prowadzi między innymi warsztaty Rytuały Tybetańskie Hameli. Laureatka Szansy na Sukces z zespołem Bajm z piosenką „Ta sama chwila”. Ma na swoim koncie albumy „Światło” (producentem jest Marcin Kindla) i album „Marshal” ukazał się w 2022 roku. Ania śpiewa na nim własne teksty i kompozycje. Produkcją płyty zajął się Grzegorz Stasiuk, znany ze współpracy z Jackiem Wójcicki, Maciejem Maleńczukiem czy Antkiem Smykiewiczem. Ukazał się już pierwszy, tytułowy utwór z tej płyty. To muzyczny ślad po wyjatkowym, pełnym miłości natchnieniu. Pisząc piosenkę dla mojej córki mam w pamięci przeżycia ze swojego dzieciństwa. Chcę i marzę o lepszym życiu dla swojego dziecka. Darzę ją czułością i wiarą, iż wszystko co najpiękniejsze, spotka właśnie ją. Piosenka jest dobrą nadzieją dla wszystkich dzieci i kochających rodziców. Jest wołaniem o mądre i dobre życie. Jest prośbą o zrozumienie delikatnego serca każdego dziecka. Jest modlitwą, która daje moc i odwagę, aby mimo trudnych doświadczeń wciąż stawać się lepszym człowiekiem, rodzicem, przykładem.