Dave Mustaine (Megadeth) skomentował decyzję Kiko Loureiro

terazmuzyka.pl 1 tydzień temu


Dave Mustaine odniósł się do decyzji Kiko Loureiro przedłużenia swojej absencji w Megadeth.

Wczoraj Kiko Loureiro poinformował, iż postanawia przedłużyć swoją absencję od koncertowania w Megadeth na 2024 rok. Gitarzysta zrezygnował z koncertowania z zespołem z powodów rodzinnych.

Teraz do sytuacji odniósł się Dave Mustaine. W opublikowanym oświadczeniu napisał, iż rozmawiał z Kiko i w pełni popiera jego decyzję. Dodał, iż w 2024 roku Megadeth ma zaplanowane jeszcze więcej koncertów niż w obecnym:

Odbyliśmy z Kiko wiele rozmów na ten temat i wszystkie były bardzo pozytywne. Nieobecność koncertowa Kiko się przedłuży, a my będziemy grali dalej z Teemu Mäntysaarim jako gitarzystą Megadeth. Chciałbym podziękować Kiko za jego poświęcenie i ciężką pracę przez ostatnie dziewięć lat, za pomoc w zdobyciu Grammy za „Dystopię” i inne nagrody za ostatnią płytę „The Sick… The Dying…And The Dead”.

Kiko Loureiro dołączył do Megadeth w 2015 roku i zagrał na dwóch albumach grupy: „Dystopia” oraz „The Sick, the Dying… and the Dead!”. Teemu Mäntysaari natomiast najlepiej znany jest z fińskiego zespołu metalowego Wintersun, w którym gra od 2004 roku.

Idź do oryginalnego materiału