Disney+ ujawnił, co dalej z serialem „Breslau” – czy będzie sezon 2 docenionego polskiego kryminału? Wiemy już na pewno, czy Franz Podolsky, w którego wcielał się Tomasz Schuchardt powróci.
Czy „Breslau„, czyli pierwszy polski serial oryginalny od serwisu Disney+, doczeka się ciągu dalszego? Platforma streamingowa długo zwlekała z decyzją, ale na szczęście oczekiwanie opłaciło się fanom. Dobre wieści.
Breslau sezon 2 – czy będzie ciąg dalszy serialu?
Disney+ oficjalnie potwierdził, iż będzie 2. sezon „Breslau” – i przedstawi nam następną stylowo nakręconą zagadkę osadzoną w międzywojennej Polsce. Choć informacje o fabule ciągu dalszego są jeszcze ograniczone, wiemy, iż akcja wystartuje wraz z nieoczekiwanym wyjściem Franza Podolsky’ego (Tomasz Schuchardt) z więzienia. Bohater natychmiast rzuci się do śledztwa, które może okazać się dla niego odkupieniem.
Poza Schuchardtem w 2. sezonie „Breslau” powrócą Agata Kulesza jako Gerda Holtz, Adam Bobik jako Erwin Benk oraz Ireneusz Czop w roli Johanna Holtza. Na ten moment nie wiemy, jakie nowe nazwiska znajdą się w obsadzie następnych odcinków.
„Breslau” (Fot. Disney+)Przypomnijmy, iż w 1. sezonie widzowie trafili do Wrocławia ujętego w 1936 roku. Zbliżają się XI Igrzyska Olimpijskie, a oczy całego świata zwrócone są w stronę stolicy III Rzeszy. Tymczasem w Breslau dochodzi do brutalnego morderstwa, które może zaburzyć misternie utkaną propagandową kampanię i zakłócić wielkie święto sportu. Mierząc się z własnymi demonami, komisarz Podolsky rozpoczął niebezpieczną grę z zabójcą. Nieoczekiwanie, stawką okazuje się nie tylko jego kariera, ale także życie prywatne.
Reżyserem serialu jest Leszek Dawid („Informacja zwrotna”, „W głębi lasu”), za zdjęcia odpowiadał Paweł Flis („Tylko jedno spojrzenie”), a za scenariusz Magdalena Żakowska („Krew z krwi”) i Bartosz Janiszewski („Wataha”).

















