Audioteka podsumowuje 2024 rok

satinfo24.pl 1 miesiąc temu

Audioteka w 2024 roku nie zwalniała tempa i dostarczyła kolejne, wciągające produkcje oryginalne, które natychmiastowo zyskiwały sympatię słuchaczy. W sumie wyprodukowała aż 215 godzin audioseriali i superprodukcji, a jej użytkownicy spędzili blisko 116 milionów minut na ich odtwarzaniu.

Najczęściej słuchaną superprodukcją był kryminał Remigiusza Mroza z uniwersum Chyłki – Paderborn, a najchętniej komentowaną bestsellerowa powieść Marcina Ciszewskiego wojna1939.pl.

„Rosnący apetyt na jakościowe treści doskonale odzwierciedla liczba przesłuchanych minut superprodukcji i audioseriali. Rok 2024 pokazał, iż potrafimy konsekwentnie przyspieszać i dostarczać coraz więcej treści na najwyższym poziomie. Nowy rok? Jeszcze więcej i jeszcze lepiej. Rozszerzamy zespoły contentowe i podnosimy poprzeczkę jakości, dorównując standardom kreowania opowieści najlepszych produkcji VOD. Szykujemy też niespodzianki, które zaskoczą słuchaczy – zarówno pod względem aktorskim, jak i realizacyjnym.”mówi Michał Brański, CEO Audioteka Group.

TOP 5 najpopularniejszych audioseriali

Najpopularniejszym audioserialem Audioteki w 2024 roku był Paderborn, w którym usłyszeć można Piotra Stramowskiego, Karolinę Gorczycę, Lidię Sadową i Mateusza Damięckiego. Drugie miejsce zajęła Głębia, czyli produkcja oryginalna Audioteki, która powstała na podstawie scenariusza Artura Kurasińskiego oraz Macieja Ziółkowskiego. Jedną z najchętniej słuchanych produkcji oryginalnych był również drugi sezon Symbiozy z Barłomiejem Topą wcielającym się w rolę Janka. Na kolejnym miejscu znalazła się wojna1939.pl, czyli pełna akcji powieść mistrza polskiej sensacji. Zestawienie zamyka Sprawa Rusałki, audioserial stworzony na podstawie scenariusza Hanki Dziubińskiej, który otrzymał wyróżnienie w konkursie Papaya Young Creators.

TOP 5 najczęściej słuchanych autorów

Autorem, który znalazł się na szczycie zestawienia jest Remigiusz Mróz. wysłuchanie jego wszystkich tytułów dostępnych w Audiotece zajęłoby aż 37 dni, a w 2024 roku w katalogu Audioteki pojawiło się 8 aż nowych audiobooków tego autora.

Jednym z najczęściej słuchanych autorów w Audiotece był także Stanisław Lem (Dzienniki gwiazdowe, Solaris). Na drugim miejscu znalazł się Andrzej Sapkowski (Wiedźmin). Słuchacze chętnie słuchali również utworów Kena Folletta (Zima świata, Filary ziemi, Świat bez końca) oraz Joanny Kuciel-Frydryszak (Chłopki. Opowieść o naszych babkach, Służące). Zestawienie zamyka Marcin Ciszewski (Ogień, wojna1939.pl, Fantom).

TOP lektorzy

Najbardziej zapracowanym lektorem w 2024 roku był Filip Kosior, który ma na swoim koncie aż 1200 przeczytanych godzin. Użytkownicy spędzili z jego głosem blisko 6 milionów godzin. Wśród top lektorów znaleźli się również: Krzysztof Gosztyła, Janusz ZaduraorazMaciej Więckowski.

TOP 3 według kategorii

Najczęściej słuchanymi kryminałem było Berdo Remigiusza Mroza. Wiedźmin Andrzeja Sapkowskiego znalzał się na szczycie zestawienia w kategorii fantastyka. Najchętniej słuchanym tytułem literatury pięknej był Ojciec chrzestny Mario Puzo. W przypadku sensacji najpopularniejszym tytułem był Nie Anioł Mieczysława Gorzki. Ulubionym tytułem słuchaczy Audioteki z kategorii rozwój osobisty był poradnik Ewy Woydyłło Zakręty życia, a liderem literatury faktu były Chłopki. Opowieść o naszych babkach Joanny Kuciel-Frydryszak. Najpopularniejszym romansem było Clone Aleksandry Negrońskiej.

Całe zestawienia oraz więcej danych i ciekawostek można znaleźć na stronie https://my.audioteka.com/podsumowanie-roku/

Audioteka powstała w 2008 roku, zostając prekursorem branży audiobooków w Polsce. W jej katalogu można znaleźć ponad 40 000 pozycji, w tym tradycyjne audiobooki oraz formaty, takie jak: superprodukcje, audioseriale, podcasty, audiodokumenty, treści do nauki języków, medytacje prowadzone czy treningi uważności. Marka skupia się na rozwoju audioseriali i superprodukcji, powstałych zarówno na podstawie oryginalnych scenariuszy, jak i bestsellerowych książek, które realizowane są we współpracy z uznanymi reżyserami, popularnymi polskimi gwiazdami i doskonałą oprawą muzyczną. Oferta Audioteki dostępna jest także na rynkach zagranicznych, w językach: niemieckim, czeskim, litewskim i słowackim. Od 2023 roku Audioteka jest częścią Wirtualnej Polski Holding.

foto,źródło. Grupa Wirtualna Polska

Idź do oryginalnego materiału