Argumentami w zielony ład – Fundacja Wolność i Własność rozprawia się z klimatyzmem
https://pch24.pl/argumentami-w-zielony-lad-fundacja-wolnosc-i-wlasnosc-rozprawia-sie-z-klimatyzmem
„100 Argumentów Przeciwko Zielonemu Ładowi” – to nazwa nowego serwisu internetowego i zarazem tytuł książki, która niebawem ukaże się nakładem Fundacji Wolność i Własność. Serwis jest już dostępny i zawiera artykuły eksperckie oraz publikacje związane z krytycznym podejściem do szeroko rozumianej polityki klimatycznej, realizowanej w Unii Europejskiej. Ich autorzy chcą w prosty sposób odsłaniać pokrętne i skomplikowane mechanizmy ideologii klimatyzmu.
Pomysłodawcy kampanii deklarują, iż potrafią w prosty sposób wyjaśnić ciemne strony zielonego ładu i zarazem dotrzeć ze swoim przekazem do dużej części opinii publicznej. – „Chcemy przed szerokim gronem odbiorców, najlepiej liczonym w setkach tysięcy, odkryć prawdę o tzw. Europejskim Zielonym Ładzie i wszystkich jego pochodnych: działaniach, aktach, regulacjach. Skala niewiedzy jest ogromna, a w przestrzeni publicznej funkcjonują tylko puste hasła i manipulacje. A my, jako iż nie jesteśmy żadnymi negacjonistami czy populistami, w rzetelny sposób, prostym językiem, pokazujemy wszystkie te argumenty, które mówią, iż zielony ład i towarzyszące mu zmiany są bezsensowne, nieskuteczne i skrajnie nieopłacalne” – mówi dr inż. Marcin Cegielski, jeden z autorów serwisu i książki 100 Argumentów Przeciwko Zielonemu Ładowi.
Próbkę umiejętności zespołu eksperckiego FWW możemy już odnaleźć pod adresem 100argumentow.pl. Ruszyła już bowiem strona, na której – oprócz zbiórki środków na wydanie wspomnianej publikacji – publikowane są aktualności, raporty i analizy związane z transportem drogowym, energetyką, infrastrukturą. Nie brakuje wśród nich odniesień do najbardziej kontrowersyjnych koncepcji wdrażanych pod hasłami klimatyzmu, takich jak „strefy czystego transportu”, „klimatyczne kwartały” i „miasta 15-minutowe”.
Z kolei w samej w publikacji książkowej odnajdziemy omówienia, analizy i fakty, które zebrane w formę wypunktowanych i krótko rozwiniętych argumentów pomogą lepiej zrozumieć, dlaczego Europejski Zielony Ład wcale nie jest dla nas korzystny, jak przedstawia to unijna i krajowa propaganda. – „Ostrzegamy przed zgubnymi skutkami brnięcia w ideologię klimatyzmu i godzenia się na brukselskie centralne sterowanie gospodarkami krajowymi. Wskazujemy na gigantyczne, wprost niewyobrażalne koszty realizacji tej dystopii. Stawiamy przy tym na prostą i przejrzystą formę – z każdym ze stu zaprezentowanych argumentów można zapoznać się w ciągu kilku minut i poddać np. ocenie lub dyskusji w gronie znajomych” – przekonują inicjatorzy z Fundacji Wolność i Własność.
W gronie osób, które zaangażowały się w powstanie publikacji odnaleźć możemy wspomnianego wcześniej dra inż. Cegielskiego, a także: prof. Jacka Janowskiego, dr Marcina Jendrzejczaka, red. Radosława Pogodę, red. Tomasza Kolanka.