A może do Zorzy? Sprawdź najbliższe kinowe premiery oraz repertuar (27.09-3.10)

supernowosci24.pl 2 godzin temu
Wnętrze kina „Zorza”. (Fot. Archiwum)

„Idź pod prąd”, „Reagan” i „Marcello Mio” – m.in. te nowości, w najbliższym czasie będzie można obejrzeć w rzeszowskiej Zorzy. Na dużym ekranie nie zabraknie także przedpremier oraz innych ciekawych propozycji filmowych. Szczególnie warto się wybrać na weekendowe Święto Kina, podczas którego wszystkie bilety będą kosztować tylko 13 zł!

„Simona Kossak” – przedpremierowo w Zorzy

Kadr z filmu „Simona Kossak”. (Fot. Jarosław Sosiński/mat. prasowe Next Film)

Simona Kossak, córka malarza Jerzego Kossaka i wnuczka Wojciecha, pozbawiona talentu, który od pokoleń definiuje jej rodzinę, dorasta nie zaznając ciepła ze strony despotycznej matki. Gdy po studiach rzuca wszystko – dom, tradycję, społeczne konwenanse – i obejmuje posadę naukowczyni w Białowieży, zaczyna życie na własnych warunkach. Osiedla się w środku puszczy, w domu bez prądu i bieżącej wody, w otoczeniu dzikiej przyrody. Tam, na magicznym odludziu poznaje fotografa Lecha Wilczka, z którym dzieli pasje – miłość do natury i… potrzebę wolności. Ich niezwykła relacja wymyka się wszelkim schematom. Jednak wyobrażenia Simony o pracy przyrodnika i pozycji młodej kobiety w świecie zdominowanym przez mężczyzn ulegają bolesnej weryfikacji. Musi stanąć w obronie nie tylko swoich ideałów, ale również świata roślin i zwierząt.

„Smok Diplodok” – przedpremierowo w Zorzy

„Smok Diplodok” – zapowiedź.

Żądny przygód Diplodok marzy, by życie nabrało odrobiny koloru. Na rodzinnym bagnie jest szaro i wieje nudą. Kiedy spokojne życie przerywa pojawienie się tajemniczej mgły, Diplodok wyrusza w niezapomnianą podróż, by odnaleźć zaginioną rodzinę i przywrócić utracony porządek. Zwiedza magiczne miejsca, spotyka osobliwe stwory i poznaje niebywałych mieszkańców najdziwniejszych światów. Razem z niezdarnym czarodziejem Hokusem Pokusem, zakręconym Profesorkiem Nerwosolkiem i bystrą pilotką Entomologią odkryją wielki sekret.

„Akademia magii” – premiera

„Akademia magii” – zwiastun.

„Trzynastoletnia Betty jest najmłodszą córką w niezwykłej rodzinie Magów z dalekiej krainy Nahwaer. Jej bracia i rodzice obdarzeni są magicznymi mocami, których Betty im trochę zazdrości. Nie wie, iż to właśnie z powodu swojego czarodziejskiego dziedzictwa Magowie od lat muszą ukrywać się w małym miasteczku Misty Falls. W tajemnicy przed rodzicami Betty próbuje odkryć także w sobie magiczną siłę. Gdy ta ujawnia się pod postacią muzyki, zdradza jednocześnie kryjówkę Magów złemu królowi z krainy Nahwear. Teraz Betty, by ocalić bliskich, wyrusza z misją, podczas której będzie musiała stawić czoła ciemnej stronie magii, odkryć rodzinną tajemnicę i udowodnić, iż mała dziewczynka może być wielką bohaterką.

„Idź pod prąd” – premiera

„Idź pod prąd” – zwiastun.

Druga połowa lat 70. XX w. Kilku nastolatków z Ustrzyk Dolnych, na czele z charyzmatycznym i niezdyscyplinowanym uczniem ustrzyckiej zawodówki, Siczką, postanowiło zostać punkami i grać punk rocka. Zainspirowali się usłyszanym w zagranicznej radiostacji zespołem Sex Pistols i nową kulturą „punk”.

Na początek wysyłają do Radia Wolna Europa list z prośbą o więcej „muzyki wolnych ludzi” na antenie. Ku ich zdumieniu list zostaje odczytany w audycji na żywo, a stacja zaczyna emitować cotygodniowy program dotyczący muzyki punk. Oczywiście ani Siczka, ani reszta chłopców nie ma pojęcia o tym, jak wielką rzecz zapoczątkuje ta skromna audycja i jak wielkie, mroczne moce wyruszą przeciwko nim! List odczytany w Wolnej Europie został zauważony przez przedstawicieli PRL-owskiego aparatu represji. Oficer SB, Jerzy Majak przesłuchując Siczkę jasno daje do zrozumienia, iż Ustrzyki Dolne to nie Londyn i na terenie jego gminy żadnego „punka” nie będzie. Niezrażony Siczka wraz z kolegami tworzy – na złość wszystkim – punkrockowy zespół muzyczny KSU oraz przeszczepia na grunt zapyziałej gminy elementy londyńskiej „kultury punk”. Nagle, część grzecznej dotąd, szkolnej młodzieży przekłuwa sobie agrafkami policzki, nosi żyletki, łańcuchy, irokezy… Tymczasem Siczka i KSU stają się ogólnopolskimi gwiazdami „muzycznego drugiego obiegu”.

„Marcello Mio”- premiera

Pełen czułości, ujmujący film o dziedzictwie nie tylko genetycznym i więzach krwi, ale także artystycznym i zawodowym. Aktorka Chiara Mastroianni, córka Catherine Deneuve i Marcello Mastroianniego, składa w szczególny sposób hołd swojemu ojcu. Wciela się w jego postać, tak bliską jej sercu. Wchodzi w rolę całkowicie, mówi jak Mastroianni, ubiera się jak on, dokleja wąsy, nosi kapelusz i perukę. Podobieństwo jest tak uderzające, iż bliscy zaczynają się do niej zwracać „Marcello”.

„Nie obiecujcie sobie zbyt wiele po końcu świata” – premiera

„Nie obiecujcie sobie zbyt wiele po końcu świata” – zwiastun.

Zapracowana i niewystarczająco opłacana asystentka Angela jeździ po Bukareszcie, gdzie przeprowadza castingi do filmu.

„Reagan” – premiera

„Reagan” – zwiastun.

To historia człowieka, któremu udało się osiągnąć wielki i jasno określony cel: zmienić świat na lepsze. To także dzieje konfliktu, który zdefiniował drugą połowę XX wieku. Opowieść o walce wolnych duchowo ludzi z totalitaryzmem, który sam Reagan nazwał „Imperium Zła”. Nie należy zapominać, iż centralnym polem bitwy w tej walce stała się Polska i iż Polacy odegrali kluczową rolę w ostatecznym zwycięstwie.

„Reagan” przypomina nam, iż pod względem geopolitycznym i ideologicznym znajdujemy się w tej chwili w podobnym momencie historii. Zaledwie kilkadziesiąt lat po zakończeniu zimnej wojny ponownie stoimy na krawędzi. Świat desperacko próbuje zapanować nad imperialistycznymi ambicjami Rosji, a marksizm, choć w nowych szatach, wciąż walczy o kontrolę nad duszami ludzi. Ronald Reagan stał się jednym z symboli nadziei, duchowej siły i skutecznego przywództwa, które już raz uratowały świat. Film dobitnie przypomina o tym, dlaczego tak się stało.

„Rzeczy niezbędne” – premiera

„Rzeczy niezbędne” – zwiastun.

W ręce Ady, mieszkającej w Hamburgu uznanej dziennikarki, trafia tajemnicza przesyłka. To książka ze spisanymi pod pseudonimem wspomnieniami kobiety molestowanej w dzieciństwie przez ojca, z imienną dedykacją dla Ady. Dziennikarka decyduje się na spotkanie z autorką, którą okazuje się jej dawna szkolna koleżanka – Roksana. Razem wyruszają w podróż do miasteczka, gdzie dorastały, aby skonfrontować się z matką Roksany, niemym świadkiem jej dziecięcego piekła. Na miejscu okazuje się jednak, iż matka twardo strzeże rodzinnych tajemnic, utrzymując obraz idealnego męża i rodziny. Ada postanawia opisać tę skomplikowaną i intrygującą historię w reportażu. Choć dla niej, tak naprawdę, temat Roksany nie jest tym najważniejszym w podróży. Sama też musi rozliczyć się̨ z demonami przeszłości. To one nie pozwalają jej pójść naprzód w relacji z partnerem, z którym jest w zaawansowanej ciąży. Emocje między bohaterkami zagęszczają się, a Adzie coraz trudniej zachować dystans i ocenić́, co jest kłamstwem, a co prawdą.

SZCZEGÓŁOWY REPERTUAR KINA ZORZA ZNAJDĄ PAŃSTWO TUTAJ!

Idź do oryginalnego materiału