Wytwórnie muzyczne pozywają Verizon na kwotę ponad 2,6 miliarda dolarów

cyberfeed.pl 2 miesięcy temu


Potężne wytwórnie płytowe, w tym UMG Recordings, Warner Music i Sony Music, złożyły w piątek pozew, oskarżając Verizon o celowe ignorowanie naruszeń praw autorskich przez swoich klientów w celu osiągnięcia zysku, raporty Biznes muzyczny na całym świecie.

Powodowie twierdzą, iż na mocy ustawy Digital Millennium Copyright Act (DMCA) przysługuje im odszkodowanie w wysokości 150 tys. dolarów za każde naruszenie, co może łącznie wynieść choćby 2,6 miliarda dolarów.

Pozew zawiera listę 17 335 utworów artystów i zespołów, w tym Elvisa Presleya, Matchbox Twenty, Goo Goo Dolls i Brandy.Oto lista (jeśli chcesz zagłębić się w temat — zaczyna się od Sama Cooke’a, a kończy na Wizie Khalifie.) Etykiety twierdzą, iż od 2020 r. wysłały do ​​Verizon „prawie 350 000 powiadomień o naruszeniu”, twierdząc, iż firma ignorowała osoby wielokrotnie cytowane za nielegalne udostępnianie plików, ponieważ płacą więcej za szybszy i lepszy dostęp do Internetu.

Niepodjęcie przez Verizon znaczących działań przeciwko naruszającym prawa abonentom skłoniło abonentów do piractwa internetowego do zakupu usług Verizon, aby mogli oni naruszać prawa autorskie Powodów (i innych) i uniknąć uzyskania chronionych prawem autorskim treści za pośrednictwem legalnych kanałów. Naruszający prawa abonenci zostali przyciągnięci do usług Verizon zarówno ze względu na jej pobłażliwą politykę dotyczącą naruszenia praw autorskich, jak i szybsze prędkości Internetu, które ułatwiały korzystanie z protokołów P2P tym, którzy byli skłonni zapłacić więcej. Verizon stworzył bezpieczną przystań dla naruszeń w świetle swojej pobłażliwej polityki i w ten sposób zachęcał swoich abonentów do naruszania praw. Konkretni naruszający prawa abonenci wskazani w zawiadomieniach Powodów, w tym szczególnie rażący naruszyciele wskazani powyżej, wiedzieli, iż Verizon nie zamknie ich kont, pomimo otrzymania wielu zawiadomień identyfikujących ich jako naruszycieli, i pozostali abonentami Verizon, aby mogli kontynuować nielegalne pobieranie chronionych prawem autorskim utworów.

W pozwie zarzuca się Verizon zarówno współudział, jak i pośrednie naruszenie praw autorskich, żądając od sędziego przyznania wytwórniom maksymalnej kary za każdy utwór znajdujący się na ich liście, a także pokrycia kosztów adwokackich.

Poprzednie bitwy o prawa autorskie obejmowały: Viacom kontra YouTubeprzy czym ten ostatni skutecznie argumentował, iż spełnia on warunki „bezpiecznej przystani” ustawy DMCA, podczas gdy Wyrok w wysokości 1 miliarda dolarów przeciwko Cox Communications został obalony wniosła apelację, a sąd stwierdził, iż dostawca usług internetowych nie odniósł żadnych korzyści z ignorowania piractwa muzycznego.



Source link

Idź do oryginalnego materiału