Od najbliższego piątku 20 grudnia w kinie Merkury w Białej Podlaskiej czeka nas premiera amerykańskiej animacji przygodowej – „Mufasa: Król lew”.
Poza tym przez cały czas możemy oglądać animowany film familijny „Vaiana 2”, amerykański musical fantasy „Wicked”, kolejną część doskonałej polskiej komedii bożonarodzeniowej „Listy do M. Pożegnania i powroty” oraz także polską komedię „U Pana Boga w Królowym Moście”.
„Mufasa: Król lew” – USA; animowany/familijny/przygodowy; 118 minut, od 7 lat – dubbing.
W filmie „Mufasa: Król lew” Rafiki opowiada młodej Kiarze, córce Simby i Neli, legendę o trudnej drodze ukochanego króla Mufasy na tron Lwiej Ziemi. Swoje trzy grosze dołożą też Timon i Pumba.
Opowiedziana w retrospekcjach historia przedstawia zagubionego i osieroconego Mufasę, którego życie zmienia się po przypadkowym spotkaniu z królewskim spadkobiercą, lwem Taką. Młode lwy wyruszają w podróż w poszukiwaniu swojego przeznaczenia, a ich relacja zostaje poddana wielu próbom w zmaganiach ze śmiertelnym wrogiem.
Reżyserem filmu „Mufasa: Król lew” jest Barry Jenkins, producentami Adele Romanski i Mark Ceryak, a producentem wykonawczym Peter Tobyansen. W filmie pojawią się piosenki wielokrotnie nagradzanego autora i kompozytora Lin-Manuela Mirandy.
Reżyseria: Barry Jenkins.
„Vaiana 2” – USA; animowany/familijny/przygodowy; 99 minut, od 6 lat – dubbing.
Vaiana i Maui powracają w drugiej części kultowej animacji Walt Disney Animation Studios „Vaiana”. Po otrzymaniu nieoczekiwanego wezwania od swoich przodków, Vaiana wypłynie na dalekie, niebezpiecznie i dawno zapomniane morza Oceanii, gdzie przeżyje przygodę życia.
Film „Vaiana 2” wyreżyserował David Derrick Jr, Jason Hand i Dana Ledoux Miller, a wyprodukowały Christina Chen i Yvett Merino. Muzykę do filmu skomponowali: zdobywczynie nagrody Grammy® Abigail Barlow i Emily Bear, nominowany do nagrody Grammy Opetaia Foa‘i oraz trzykrotny zdobywca nagrody Grammy Mark Mancina.
„Vaiana 2” wejdzie na ekrany kin 29 listopada 2024 roku.
Szanowni Państwo, w filmie „Vaiana 2” znajduje się kilka scen z dynamicznymi efektami świetlnymi, które mogą powodować dyskomfort u widzów wrażliwych na światło i wpływać na osoby z epilepsją fotogenną.
„Listy do M. Pożegnania i powroty” – Polska; komedia/romantyczny; 123 minuty; od 13 lat.
Świąteczny megahit powraca w nowej odsłonie!
Zbliżają się kolejne Święta Bożego Narodzenia. Wszyscy szykują się do Wigilii i rodzinnego biesiadowania. Padają obietnice i deklaracje, których niełatwo dotrzymać… Ale w święta wszystko jest możliwe!
Mel (Karolak) ambitnie rozwija własną firmę mikołajową. Jako poważny biznesmen i odpowiedzialny mężczyzna stawia sobie za cel zorganizowanie uroczystej kolacji wigilijnej. gwałtownie jednak okazuje się, iż to zadanie go przerasta. Dodatkowo, w swoim młodszym pracowniku Grześku (Pietruczuk), dostrzega odbicie dawnego siebie – młodego chłopaka, który popełnia te same błędy. Mel postanawia przerwać ten zgubny wzorzec i zrobić wszystko, by uchronić Grześka przed kolejnymi pochopnymi decyzjami!
Karina (Dygant) i Szczepan (Adamczyk) pragną wreszcie spędzić spokojne, normalne święta – bez kłótni, bez stresu i nieoczekiwanych niespodzianek. Jednak los ma wobec nich inne plany… Gdy nagle pęka rura i zalewa im mieszkanie, do ich domu trafia Lucek. Oczywiście nie sam, ale w towarzystwie kolejnej „ofiary”, Japończyka Józka. Widząc, co się szykuje, Szczepan postanawia działać.
Tymczasem Wojciech (Malajkat), wracający z Londynu, gdzie odwiedzał swoją córkę, ma własne plany na wigilijny wieczór. Wszystko wydaje się pod kontrolą, aż na jego drodze pojawia się Ewa (Walach) – tajemnicza kobieta, która leci do Warszawy, by zobaczyć się z ukochanym poznanym przez internet. To przypadkowe spotkanie nie tylko zmieni ich spojrzenie na własne życie, ale także może być początkiem niezwykłej relacji.
A Mikołaj (Stuhr)? Ten z kolei spaceruje po mieście, spotykając starych i nowych znajomych, podczas gdy w domu czeka na niego rodzina, a przede wszystkim mały Ignaś. Chłopiec, z niecierpliwością wypatrując pierwszej gwiazdki i wymarzonego prezentu, wplątuje się w sytuację, która zmusi go do działania, by ocalić ducha świąt.
Przeplatające się losy bohaterów tworzą ciepłą, pełną humoru i wzruszeń opowieść o magii Bożego Narodzenia. Tutaj nic nie jest oczywiste, a świąteczne niespodzianki potrafią wywrócić życie do góry nogami.
Reżyseria: Łukasz Jaworski.
Obsada: Maciej Stuhr, Roma Gąsiorowska, Tomasz Karolak, Wojciech Malajkat, Agnieszka Dygant, Piotr Adamczyk, Janusz Chabior, Magdalena Walach, Ina Sobala, Kirył Pietruc.
„U Pana Boga w Królowym Moście” – Polska; komedia; 125 minut; od 13 lat.
„U Pana Boga w Królowym Moście” to kontynuacja kultowej serii „U Pana Boga za piecem”, „U Pana Boga w ogródku” i „U Pana Boga za miedzą”, których akcja rozgrywa się na sielankowym Podlasiu.
W najnowszej odsłonie komedii spotykają się ponownie dobrze znani widzom bohaterowie, m.in. proboszcz, komendant i burmistrz.
Tym razem spokojne życie mieszkańców Królowego Mostu mąci przybycie intrygującej studentki archeologii, która zaczyna interesować się lochami pod miejscowym kościołem. Jak się okaże, będzie to początek serii niezwykłych wydarzeń, które będą miały znaczenie dla całej Polski.
W obsadzie wystąpili m.in.: Andrzej Zaborski, Krzysztof Dzierma, Ryszard Doliński oraz (w swojej ostatniej roli) Emilian Kamiński. W rolę przyszłej archeolog wcieliła się Aleksandra Grabowska, a towarzyszyć jej będzie Karol Dziuba, który zagra radcę prawnego Szymona.
Reżyseria: Jacek Bromski.
Obsada: Krzysztof Dzierma, Andrzej Zaborski, Andrzej Seweryn, Karol Dziuba, Aleksandra Grabowska, Emilian Kamiński.
A oto cały repertuar na najbliższe dni: