„Wolność” Ksenii Medwedetskiej – wystawa o drodze do wewnętrznego wyzwolenia

spottedlublin.pl 3 godzin temu
Zdjęcie: Fot. Kadr z filmu „Wolność”_


Dziś, 8 listopada 2024 roku, Galeria Labirynt w Lublinie zaprasza na wyjątkową wystawę artystycznych ubrań autorstwa Ksenii Medwedetskiej, która swoją kolekcją „Wolność” opowiada o trudnej drodze przez traumę ku wewnętrznemu wyzwoleniu. Artystka wykorzystuje włóczkę i tkaninę, by ukazać emocje, które towarzyszą człowiekowi w procesie radzenia sobie z trudnymi doświadczeniami.

Kolekcja „Wolność” – droga przez emocje

„Wolność” to pięć unikatowych strojów, które przedstawiają etapy przechodzenia przez traumę – od desperacji po wewnętrzną harmonię. Każdy z nich opowiada osobną historię dzięki wzorów, struktur i kolorów, podkreślając emocjonalne przemiany człowieka. Medwedetska zaznacza, iż każdy może odnaleźć w tych pracach swoje własne przeżycia.

Wystawa i dyskusja o traumie i wyzwoleniu

Podczas otwarcia wystawy, które rozpocznie się o godzinie 18:00, odbędzie się także premiera filmu oraz dyskusja z osobami zaangażowanymi w ten projekt. Wydarzenie ma na celu stworzenie przestrzeni do refleksji nad traumą, jej wpływem na życie oraz sposobami poszukiwania wewnętrznej wolności.

„Rozumienie i akceptacja problemu to pierwszy krok do rozwiązania” – podkreśla Ksenia Medwedetska, artystka i autorka wystawy.

Artystka i jej misja

Ksenia Medwedetska, pochodząca z Ukrainy, studiująca psychologię i zajmująca się dzierganiem od 12 lat, wierzy, iż sztuka ma moc uzdrawiania. Jej kolekcja to nie tylko wyraz artystyczny, ale również forma terapii, mająca na celu ukazanie mechanizmów, które kształtują nas po przeżyciach traumatycznych, oraz pomóc innym w ich zrozumieniu.

Fot. Kadr z filmu „Wolność”
  • Otwarcie wystawy: 8.11.2024 (piątek), godz. 18.00–20.30
  • Gdzie: Biblioteka Azyl Galerii Labirynt, ul. Lipowa 13, Lublin (wejście od ul. Ofiar Katynia)
  • Wystawa czynna do: 6.12.2024 (wt.-czw., godz. 13.00-18.00)
  • Wstęp: wolny

Czy Ty również wierzysz, iż sztuka może uzdrawiać? Podziel się swoją opinią w komentarzu i udostępnij ten artykuł, by zachęcić innych do refleksji nad znaczeniem sztuki w życiu.

Idź do oryginalnego materiału