Wieluńskie Mikrogranty rozdane! W puli było 120 tysięcy złotych

radiozw.com.pl 3 miesięcy temu

Aż 32 projekty grup nieformalnych i organizacji pozarządowych zostaną zrealizowane do końca roku dzięki programowi Wieluńskie Mikrogranty organizowanemu przez Powiat Wieluński i Centrum OPUS. Wśród zaplanowanych działań m.in. aktywności mające podnieść bezpieczeństwo, pikniki, zajęcia sportowe czy warsztaty.

Joanna Kozłowska, Obywatelski Wieluń:
Nasz projekt nosi nazwę: „Autem, rowerem i pieszo. Wieluńskie drogi bezpieczne dla wszystkich!” Chcemy dotrzeć do mieszkańców z informacją o przepisach i ich zmianach i obostrzeniach. Patrząc też na porę roku chcielibyśmy dotrzeć do wszystkich użytkowników ruchu drogowego z gadżetami odblaskowymi, kamizelkami rowerowymi. Mamy także w planie warsztaty, spotkanie z dzieciakami, na którym chcemy w praktyce wcielać w życie zasady panujące na drogach.

Grzegorz Majda, Stowarzyszenie POPLON:
Napisaliśmy projekt „Trzeźwo, zdrowo na sportowo”. Naszym zamysłem jest zbudowanie siłowni, sali fitness dla osób uzależnionych i współuzależnionych i ich rodzin. Alkoholik, jak ma nawrót, to najłatwiej jest mu zapanować nad tym poprzez wysiłek fizyczny. Udowodniły to środowiska naukowa, i dlatego to wymyśliliśmy, iż zrobimy sobie siłownię. Na początek zakup pierwszego elementu, potem następne i dalsza jej rozbudowa. Kto wie, może z kolejnych grantów.

Justyna Godszling-Graczyk, grupa nieformalna Pasjonatki:
Projekt „Odkryj swoją pasję i rozwiń skrzydła” to spotkania dla kobiet, które może są w trudnym momencie swojego życia, być może są bierne zawodowo. Chcemy pokazać im, jak mogą rozwinąć swoją pasję, jak nawiązać większą sieć kontaktów, jak uwierzyć w siebie, w swój rozwój osobisty. Będzie to w formie warsztatów, w październiku, na które już teraz serdecznie zapraszamy.

Tomasz Akulicz, grupa nieformalna Rozmowy z cyklu…:
Ja przede wszystkim chciałbym serdecznie podziękować za tę inicjatywę powiatu, iż tak duża kwota została przeznaczona na Mikrogranty, dzięki czemu wiele organizacji i grup nieformalnych mogło skorzystać z tego, iż swoim zaangażowaniem będą mogły przyczynić się do rozwoju lokalnej społeczności. My postaramy się w ramach takiego cyklu „Rozmowy z cyklu: Co wiesz o cyklu?” zachęcić drogie panie do tego, aby poznały siebie bardziej. Odbędzie się to w formie spotkań ze specjalistami, którzy pomogą kobietom zrozumieć swój cykl, będzie panel dotyczący menopauzy, rozrodczości kobiet.

Elżbieta Wyrębak, grupa nieformalna Aktywne kobiety:
Dzień z życia kobiet wiejskich” to nazwa naszego projektu, w ramach którego chcemy przypomnieć jak kiedyś panie na wsi świętowały. Mamy w planie organizację kilku spotkań, wszystkiego nie mogę zdradzić, ale m.in. będzie gotowanie, zielarstwo, robótki na drutach, szydełkowanie. Takie będą warsztaty dedykowane dla różnych pokoleń. Chcemy też zaprosić stowarzyszenia czy koła gospodyń z całego powiatu, żeby pokazały swoje działania. Podsumowanie całości zaplanowane jest jako jednodniowe wydarzenie, które odbędzie się 26 października.

Jola Woźnicka, Centrum OPUS:
Powiatowy program mikrograntów opiewa na kwotę 120 tysięcy złotych, więc da się z tego zrobić dużo fajnych działań. To, co nas ucieszyło to to, iż dostaliśmy bardzo dużo projektów, a my lubimy wybierać, lubimy oceniać i czytać te projekty. Dostaliśmy ich dwa razy tyle, co mogliśmy dofinansować. Jest dużo projektów z grup nieformalnych, co jest tak naprawdę clou mikrograntów, czyli zachęcanie mieszkańców, do tego, żeby realizowali swoje pomysły.

Posłuchaj relacji:

Komentarz do programu Wieluńskie Mikrogranty wicestarosty Krzysztofa Dziuby dostępny jest tutaj.

Fot. Grzegorz Nowak, Radio ZW

Idź do oryginalnego materiału