Wernisaż prac grupy artystycznej na 5. lecie działalności i koncert chóru.

ck.gdow.pl 2 tygodni temu

Przed nami wydarzenie wyjątkowe. 19 października 2024 r. o godz. 18:00 w Miejskim Ośrodku Kultury i Sportu w Dobczycach odbędzie się wernisaż wystawy prac, grupy Gdów – Art. Wydarzenie uświetni koncert chóru Tutte le Corde pod dyrekcją Elżbiety Gawryszewskiej. Swe prace zaprezentują Żaneta Bzdyl, Oliwia Kurnik, Anna Radomska, Angelika Matras, Jakub Warchał, Aleksandra Popławska, Anna Suchoń, Alicja Sapko, Angelika Czyrnek – Markut, Marta Patela oraz państwo Zofia i Andrzej Tylkowie. Zarówno grupa artystyczna jak i chór działają w ramach Centrum Kultury w Gdowie, stąd serdecznie zapraszamy na to wyjątkowe wydarzenie. Wstęp wolny.

Grupa artystyczna Gdów Art działa od stycznia 2019 roku. Artyści z terenu Gdowa i okolic od dawna marzyli by móc się spotykać, tworzyć wspólne projekty, wystawy, plenery, rozmawiać, inspirować się wzajemnie i dawać sobie wsparcie. Początkowo uczestnicy przychodzili by rozmawiać, planować wspólne działania takie jak: kiermasze, warsztaty dla dzieci, wystawy, których odbyło się dotychczas sześć, trzy z nich w rodzimej siedzibie w Centrum Kultury w Gdowie: w 2019r., 2020r. oraz w 2021r., a kolejne także poza Gdowem: w Galerii Stara Dzwonnica w Nowym Wiśniczu- 20.09. 2020 r. gdzie koncertował z nami Janusz Gajec na Fletni Pana, w dworze Państwa Rozwadowskich w Hucisku 8 czerwca 2024r. oraz obecna wystawa w MGOKiS w Dobczycach. Co jakiś czas realizowane są także wystawy indywidualne osób z Gdów Art w różnych miastach i miasteczkach, w których członkowie grupy chętnie wzajemnie uczestniczą. w tej chwili grupa spotyka się raz w miesiącu by razem tworzyć. Każde spotkanie prowadzi inna osoba z grupy, ukazując sobie bliski temat. Ciekawym pomysłem było wykonanie i ofiarowanie mieszkańcom gminy muralu na 750 lecie powstania Gdowa. Mural ten powstał na gdowskim Zarabiu i można go oglądać na budynku Koła Łowieckiego „Raba”. Wspólnym działaniem Gdów Art był plener w Gliczarowie Górnym, po którym odbyła się jedna z wystaw oraz warsztaty ceramiczne w pracowni Po Woli w Cichawce.

Od powstania grupy minęło 5 lat, mamy więc mały jubileusz. Jest więc okazja na wspólna wystawę, której wernisaż odbędzie się 19 października 2024 roku w MGOKiS w Dobczycach. Będziemy świętować z Państwem w towarzystwie chóru Tutte le Corde pod dyrekcją Elżbiety Gawryszewskiej

- zachęcają do udziału w wernisażu członkowie Gdów Art.

Każda wystawa jest inna. Staramy się by pojawiały się nowe prace. Są też nowe osoby w grupie więc i każdy wernisaż jest inny, ale zawsze jest ciekawie, nastrojowo i twórczo. Serdecznie zapraszamy do naszych gościnnych sąsiadów w Dobczycach. Liczymy też na spotkanie z tamtejszą znamienitą grupą artystyczną działającą jako stowarzyszenie Ispina. Jak zwykle oprócz eliksirów dla duszy znajdą się i te dla ciała bo w tej dziedzinie również mamy w grupie artystów. Kto już był ten wie…

- dodają.

W Dobczycach swe prace wystawią:

Żaneta Bzdyl - absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie na wydziale rzeźby, kobieta pilot, wielbicielka lotnictwa i zjawisk z nim związanych przedstawia lotnicze kolaże i malarstwo.

Oliwia Kurnik – pasjonatka sztuk plastycznych i muzycznych, miłośniczka zwierząt maluje obrazy olejne, tworzy ikony .

Anna Radomska – inżynier informatyki. Łączy pasje twórcze wspierane pięcioletnią nauką w liceum plastycznym w Nowym Wiśniczu z inżynierską myślą.

Angelika Matras – mieszkanka Tarnawy, absolwentka Wydziału Konserwacji i Restauracji Dzieł Sztuki na krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych. Maluje, rzeźbi i konserwuje zabytki. Na wystawie prezentuje obrazy z pogranicza abstrakcji.

Jakub Warchał – mówi o sobie Kuba grafik ponieważ tworzy grafiki i od dziecka rysuje. Z zawodu jest finansistą i pracuje w korporacji. Tworzy obrazy o tematyce fantastycznej, łącząc digital painting z rysunkiem odręcznym. Inspiracje czerpie z komiksów i książek, które czyta oraz z wydarzeń jakie rozgrywają się w świecie.

Aleksandra Popławska jest absolwentką Wydziału Grafiki i Konserwacji Dzieł Sztuki na Akademii Sztuk Pięknych im. J. Matejki w Krakowie. Jest miłośniczką natury w wielu aspektach: opiekując się zwierzętami, roślinami, chętnie przygarnie też interesujący kamień. Na wystawie prezentuje malarstwo.

Natalia Pławecka – Kijewska mieszka i tworzy w Zagórzanach. Jest absolwentką krakowskiej Szkoły Projektowania Ubioru, a także malarstwa i ilustracji na Uniwersytecie Pedagogicznym im. KEN w Krakowie. Studiowała także sztukę ogrodową na Uniwersytecie Rolniczym w Krakowie. Stąd pasja do pielęgnacji ogrodów i podziw dla piękna stworzenia. Na wystawie pokaże energetyczne obrazy w wyrazistej kolorystyce.

Joanna Nalepa – mieszkanka Krakowa, związana z Centrum Kultury poprzez udział w jury wielu artystycznych konkursów i wystaw. Jest absolwentką polonistyki na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie oraz Instytutu Sztuki Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie. Jest członkiem Związku Polskich Artystów Plastyków. Tworzy między innymi kolaże i asamblaże. Tematyką jej prac jest życie i śmierć i ich wzajemne relacje i zależności.

Anna Suchoń – Gdowianka, absolwentka PLSP w Nowym Wiśniczu oraz Wydziału Sztuki Uniwersytetu Pedagogicznego im. KEN w Krakowie. Na co dzień instruktor plastyki i ceramiki w gdowskim Centrum Kultury. Prezentuje malarstwo wykonane techniką mieszaną.

Alicja Sapko, Gdowianka z pochodzenia, mieszka w Wieliczce. Jest wizażystką, a jej pasją jest śpiew gospel, fotografia i malowanie. Na wystawie prezentuje między innymi portrety olejne.

Angelika Czyrnek – Markut – mieszkanka Gdowa, absolwentka Krakowskiej Szkoły Projektowania Ubiorów, laureatka nagrody specjalnej w konkursie sztuki współczesnej Nowa Awangarda. Na wystawie przedstawiła obrazy hiperrealistyczne.

Marta Patela – pochodzi z Myślenic, mieszka w Zagórzanach. Tworzy w grupie plastycznej gdowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku od kilku lat. Prezentuje obrazy olejne i akrylowe tworzone z niezwykłą wrażliwością.

Zofia i Andrzej Tylkowie tworzą wspólnie rzeźbiąc i malując stylizowane ikony z wizerunkami Madonn i aniołów. Takie też obrazy zaprezentują na wystawie.

Zapraszamy.

Idź do oryginalnego materiału