Strabag buduje najdłuższy most na Podkarpaciu

agencja-informacyjna.com 3 tygodni temu
Zdjęcie: strabag


Agencja Informacyjna: Na rzece San, w Stalowej Woli, powstaje najdłuższy most na Podkarpaciu. Będzie miał ponad 1.760 metrów długości. Przeprawa jest kluczowym elementem budowy nowej drogi wojewódzkiej, która w przyszłości połączy miasto, z planowaną drogą szybkiego ruchu S74, a przede wszystkim ułatwi dojazd do Stalowej Woli mieszkańcom gmin: Pysznica, Radomyśl nad Sanem i Zaklików.

Kto jest wykonawcą inwestycji mostu w Stalowej Woli?

Wykonawcą budowy mostu W Stalowej Woli jest Strabag. Inwestycja jest bardzo dużym wyzwaniem inżynierskim. Przedsięwzięcie będzie składać się będzie z 4. niezależnych pomostów: estakady południowej, mostu głównego, estakady dojazdowej oraz estakady północnej. Zakres prac obejmuje m. in.: budowę 3. wiaduktów drogowych i obiektów inżynierskich – 5 przepustów.

Obecnie prowadzone są prace na wodzie, przy brzegu i przed wałem przeciwpowodziowym oraz palowanie z wydajnością 300 m pali na dobę. Na jesieni 2024 roku rozpoczną się prace związane z realizacją ustroju nośnego mostu, który powstaje w technologii extradosed – łączącej ideę mostu podwieszanego na pylonach i belkowego sprężonego, którego podpory fundamentu nie będą wbudowane w nurt rzeki.

Most w Stalowej Woli na Sanie w liczbach

Most w Stalowej Woli na Sanie będzie miał długość ponad 1.760 metrów. Do realizacji inwestycji wykorzystanych będzie ponad 40.000 m3 betonu, 7.000 ton stali zbrojeniowej, a także pale prefabrykowane, o łącznej długości ponad 20 km. Obok układu komunikacyjnego Strabag wykona także chodniki, ścieżki pieszo-rowerowe, przejścia dla zwierząt i płotki dla płazów. Przebudowany zostanie wał przeciwpowodziowy. Zakończenie realizacji zaplanowano na listopad 2026 r. Łączna wartość inwestycji to 378.000.000 zł.

Kim jest Strabag – wykonawca obwodnicy?

Strabag jest europejskim koncernem budowlanym, liderem w zakresie wdrażania innowacyjnych technologii, posiadającym znaczne kapitały własne. Działalność Strabag obejmuje pełen zakres usług budowlanych, wykwalifikowaną kadrę inżynierską, wysokiej jakości materiały budowlane oraz najnowszej generacji park maszynowy. Dzięki temu możliwa jest kompleksowa realizacja inwestycji – terminowo, na najwyższym poziomie pod względem jakości i w najlepszej cenie.

Jak działa Strabag?

Strabag korzysta z całej gamy usług oferowanych przez wyspecjalizowane spółki koncernowe, które przejmują odpowiedzialność za ich wykonanie, generując w ten sposób wartość dodaną dla swoich klientów. Dzięki zaangażowaniu 74.000 pracowników Strabag osiąga roczne obroty w wysokości około 14.000.000.000 euro. Koncern rozszerza swoją działalność daleko wykraczającą poza granice Republiki Austrii i Republiki Federalnej Niemiec. Za pośrednictwem sieci należących do niego spółek jest obecny w wielu państwach europejskich i coraz częściej reprezentowany na innych kontynentach.

Czy działalność Strabag ma znaczenie dla polskiej gospodarki?

Grupa Strabag działa w Polsce od 1987 roku. Zatrudnienia blisko 7.000 wysoko płatnych pracowników. Współpracuje z 5.000 poddostawców. W efekcie łączna wartość dodana Strabag dla polskiej gospodarki to ponad 7.270.000.000 zł. Kwota ta odpowiada równowartości 0,28 proc. polskiego produktu krajowego brutto w 2021 roku.

Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca. Zapraszamy do lektury innych publikacji j, które znajdziesz tutaj. Agencja Informacyjna.

AI Lokalnie /kam/ 26.08.2024.

Idź do oryginalnego materiału