Mimo premiery dużego konkurenta w postaci Flasha, Spider-Man: Poprzez multiwersum utrzymało podczas trzeciego weekendu pierwszą pozycję w polskim box office i w sumie dobiło już do pułapu pół miliona sprzedanych biletów.
Spider-Man: Poprzez multiwersum mogło zgromadzić tym razem ok. 65 tys. widzów, co powinno już teraz przekładać się na po ponad 500 tys. widzów od premiery (co ciekawe, w tym tygodniu tytuł ten przekroczył w światowych kinach pułap $500 mln). Osiągnięty wynik pozwolił animacji utrzymać pierwszą pozycję w naszym alternatywnym zestawieniu, jako iż największa nowość weekendu – Flash – mocno rozczarował. Ekranizacja komiksu DC zgromadziła od piątku do niedzieli 58 062 widzów, co jest otwarciem ponad dwukrotnie słabszym niż w przypadku Black Adam (119 284 widzów), a także rezultatem gorszym od tego, który w marcu odnotował Shazam! Gniew bogów (62 718 widzów). To także drugi najsłabszy wynik otwarcia dla filmu DCEU w naszych kinach (słabiej spisał się tylko Człowiek ze stali – 55 586 widzów. Wraz z pokazami przedpremierowymi nowość zobaczyło 64 135 osób. Film ten sprzedaje się znacznie poniżej oczkiewań nie tylko w Polsce. W Ameryce wystartował z poziomu $55 mln, choć w prognozach dawano mu co najmniej $70 mln.
W czołówce polskiego box office’u zrobiło się dość ciasno. Na trzeciej pozycji jest Super Mario Bros. Film, który podczas czwartego weekendu mógł zgromadzić jeszcze ok. 50 tys. widzów, a w sumie do tej pory ok. 1,13 mln. Z kolei Mała syrenka przyciągnęła swoim śpiewem 41 940 widzów, a ogólnie przekroczyła już pułap 400 tys., i płynie dość gwałtownie w kierunku półmilionowej widowni. Podobny wynik podczas swojego drugiego mogło odntować Transformers: Przebudzenie bestii: ok. 40 tys.. Po pierwszych dziesięciu dniach wyświetlania na koncie tego filmu może znajdować się ok. 180 tys. widzów.
Poza pierwszą piątką wystartował najnowszy film Wesa Andersona. Asteroid City mogło zgromadzić ok. 22 tys. widzów (jako iż to film UIP, dokłady wynik nie został podany). Byłby to wynik zbliżony do otwarcia poprzedniego filmu reżysera. Kurier Francuski z Liberty, Kansas Evening Sun zgromadził podczas swojego premierowego weekendu w listopadzie 2021 roku 24 329 widzów na 117 kopiach. Osiągnięty wynik jest lepszy od rezultatu piątego filmu UIP w pierwszej dziesiątce naszego alternatynwego zestawienia. Szybcy i wściekli 10 mogli przyciągnąć jeszcze ok. 17 tys. podczas piątego weekendu wyświetlania, a w sumie przekorczyć pułap 700 tys. widzów. Ostateczny wynik będzie zbliżony do rezultatu Strażników Galaktyki: Volume 3. Film Marvela zgromadził tym razem nieco ponad 7 tys. widzów, a w sumie przekroczył pułap 750 tys..
Ogólna frekwencja w polskich kinach mogła wynieść tym razem ok. 375 tys.. Bardzo mały udział w jej wygenerowniu miał premierowo pokazywany film animowany Rysiek superwróbel. Na 189 kopiach tytuł ten zgromadził tylko 12 410 widzów. Początek wakacji wraz z mocnymi środkami tygodnia powinien jednak sprzyjać temu tytułowi (podobnie zresztą jak innym animacjom oraz filmom skierowanym do dzieci). Tymczasem do oficjalnej pierwszej dziesiątki załapała się nowość Niezwykła wędrówka Harolda Fry, która na 59 kopiach zgromadziła 2 101 widzów. Szerzej dystrybuowany polski film Radiostory zgromadził podczas premierowego weekendu zaledwie 2 tys. widzów, co nie pozwoliło mu wejść do oficjalnego TOP10.
Źródło: Dane na podstawie boxoffice.pl via SFP, Box Office Raport