Scenariusz "Konklawe" nagrodzony! Będzie Oscar?

filmweb.pl 6 godzin temu
Poznaliśmy tegorocznych laureatów USC Scripter Award, nagrody, która wyróżnia zarówno scenariuszowe adaptowane, jak i dzieła literackie, na jakich zostały one oparte. Podczas 37. rozdania triumfowały "Konklawe" (walczące w tym roku o Oscara za najlepszy scenariusz adaptowany) i serial "Nic nie mów".



Nagrody Scripter rozdane!




USC Scripter Award to nagroda przyznawana przez University of Southern California od 1988 roku.

W kategorii filmowej nominowane były w tym roku "Konklawe", "Kompletnie nieznany", "Nickel Boys", "Sing Sing" oraz "Dziki robot". Zwyciężył Peter Straughan, scenarzysta "Konklawe", które jest ekranizacją powieści Roberta Harrisa.

Wśród nominowanych seriali znalazły się z kolei "Nic nie mów", "Reniferek", "Ripley", "Szōgun" i "Kulawe konie". Triumfował Joshua Zetumer wyróżniony za scenariusz serialu "Nic nie mów", oparty na reportażu "Cokolwiek powiesz, nic nie mów. Zbrodnia i pamięć w Irlandii Północnej", którego autorem jest Patrick Radden Keefe.

MAM PARĘ UWAG: Rozmawiamy o "Konklawe" i innych filmach oscarowych





"Nic nie mów" – zwiastun






O czym opowiada serial "Nic nie mów"?



Produkcja stacji FX "Nic nie mów" to trzymająca w napięciu historia morderstwa i pamięci o konfliktach zbrojnych w Irlandii Północnej. Dziewięcioodcinkowy serial oparty jest na książce, której autorem jest Patrick Radden Keefe. Obejmująca cztery dekady fabuła rozpoczyna się od szokującego zniknięcia Jean McConville, samotnej matki dziesięciorga dzieci, która została uprowadzona z domu w 1972 roku i której nikt nigdy więcej nie ujrzał żywej. Opowiadając historię różnych członków Irlandzkiej Armii Republikańskiej (IRA), "Nic nie mów" przygląda się ekstremizmom, do jakich mogą posunąć się niektórzy ludzie w imię swoich przekonań. Serial pokazuje, w jaki sposób głęboko podzielone społeczeństwo może nagle popaść w konflikt zbrojny, oraz skalę przemocy obejmującej wszystkich nim dotkniętych wraz z emocjonalnymi i psychologicznymi kosztami przestrzegania kodeksu milczenia.
Idź do oryginalnego materiału