Publiczność po obejrzeniu "Naszej pani": sandomierzanie mają aktorski potencjał

radiokielce.pl 2 lat temu
Zdjęcie: 04.12.2022. Sandomierz. Komediodramat pt. „Nasza pani” / Fot. Grażyna Szlęzak - Radio Kielce


Sala wypełniona po brzegi publicznością oraz długi aplauz, który zwieńczył premierowy spektakl Teatru Dramatycznego Sandomierskiego Centrum Kultury.

Komediodramat pt. „Nasza pani” opowiada o Halinie – nauczycielce ze Śląska. Akcja toczy się w 1926 roku, gdy nauczycielki objęto celibatem. Główna bohaterka jest rozdarta między marzeniami dotyczącymi kariery zawodowej, a pragnieniem bycia kochaną. Kobietę poznajemy na różnych etapach jej życia. Pojawia się jako 11-latka, 22-letnia kobieta oraz seniorka mająca 85 lat. W sumie w przedstawieniu gra 11 osób.

Publiczność była zachwycona grą aktorską sandomierskich artystów.

– Tak wysoki poziom wróży ciekawy, dalszy rozwój teatru SCK – mówili widzowie.

Podkreślano, iż takie wydarzenia jak rodzime spektakle powinny odbywać się częściej, ponieważ w środowisku lokalnym są ludzie z potencjałem.

Reżyser spektaklu Kamila Kremiec-Panek powiedziała, iż jest dumna ze swoich aktorów, bo dali z siebie wszystko.

– Na próbach nie do końca było widać ich zaangażowanie, ale na przedstawieniach było mnóstwo energii i emocji – podkreśliła.

Skomplementowała też publiczność za jej reakcje w poszczególnych momentach komediodramatu i stwierdziła, iż tak długi aplauz daje motywację do dalszej pracy.

Halinę zagrały Barbara Mojduszka wraz z córką Beatą. Pani Barbara podkreśliła, iż jest pod wrażeniem widzów, którzy żywo reagowali, był z nimi bardzo dobry kontakt. Dla niej udział w zajęciach teatralnych jest oderwaniem od codzienności i odprężeniem. Dodaje, iż może grać różne role, tym samym realizując swoje aktorskie marzenia.

Scenariusz „Naszej pani” został nominowany do gdyńskiej nagrody dramaturgicznej – jednej z najważniejszych tego rodzaju w Polsce. Jego autorką jest Agnieszka Charkot.

Teatr Dramatyczny przy Sandomierskim Centrum Kultury działa od 2015 roku.

Idź do oryginalnego materiału