Przestrzenie Sztuki – Taniec w Gdańsku zapraszają do wzięcia udziału w otwartym naborze uczestników Akademii Zrównoważonej Produkcji. To półtoraroczny program skierowany do osób zajmujących się produkcją zarówno w obszarze sztuki, jak i biznesu. Uczestnicy i uczestniczki będą mogli rozwijać swoje kompetencje pod okiem zaproszonych mentorów i mentorek. Pierwszy zjazd odbędzie się dniach 3-6 października 2024 roku na Wyspie Sobieszewskiej.
Głównym hasłem Akademii będzie zrównoważona produkcja, której aspekty chcemy rozpatrywać w różnych kontekstach: socjologicznym, naukowym, środowiskowym, a także biznesowym. Głęboko wierzymy iż połączenie sił różnych sektorów pomoże nam znaleźć innowacyjne metody działania na rzecz zrównoważonego rozwoju w czasie pogłębiającego się kryzysu ekologicznego, który negatywnie wpływa nie tylko na środowisko przyrodnicze, ale też na ludzi i relacje między nimi. kooperacja sektorów biznesu i nauki z osobami ze świata kultury i sztuki jest konieczna, aby możliwe stało się wypracowanie narzędzi komunikacji i oddziaływania społecznego adekwatnych do czasów kryzysu.
Kogo zapraszamy do wzięcia udziału w naborze?
Do wzięcia udziału w naborze zapraszamy osoby producenckie działające w branży korporacyjnej biznesowej i artystycznej. Wspólnie zastanowimy się nad możliwościami partnerskiej i twórczej współpracy na polu ESG (Environmental, Social and Corporate Governance – środowisko naturalne, społeczeństwo i ład korporacyjny) i sztuki.
Jeżeli niepokoi Cię brak zrównoważonego rozwoju i chcesz działać na rzecz sprawiedliwości społecznej i dobrostanu ekologicznego wykorzystując artystyczne myślenie i kreatywność – zgłoś się do programu.
Co oferujemy?
Do programu zostanie zaproszona maksymalnie dwudziestoosobowa grupa uczestników z całej Polski. Grupa będzie pracować ze sobą regularnie w czasie trwania programu, zarówno online, jak i w ramach zjazdów w Gdańsku i regionie, wspólnie opracowując prototypowe modele międzysektorowej współpracy.
Program Akademii będzie nastawiony na zapewnienie profesjonalnego wsparcia i przekazania uczestnikom i uczestniczkom narzędzi rozwoju w obszarze zrównoważonej produkcji z uwzględnieniem działań na rzecz inkluzywności. Ważne jest dla nas również stwarzanie warunków do integracji tej grupy zawodowej oraz powstawania międzysektorowych sojuszy.
Oprócz uczestnictwa w zajęciach w ramach zjazdów oraz zajęciach online uczestnikom oferujemy zorganizowany nocleg, zapewniamy zwrot kosztów podróży oraz wyżywienia podczas zjazdów.
Mentorkami i mentorami programu będą osoby zajmujące się między innymi marketingiem, komunikacją i zrównoważoną produkcją. Osoby te mają doświadczenie pracy w sektorach artystycznych, biznesowych, naukowych i społecznych.
Opiekę merytoryczną nad Akademią sprawuje Julia Asperska – menadżerka tańca pracująca na scenie światowej i kuratorka targów tańca Tanzmesse.
Jak aplikować?
Aplikacje należy składać do 2 września 2024 r., do godziny 23:59, przez formularz internetowy dostępny pod linkiem.
Rozstrzygnięcie Konkursu ogłoszenie wyników nastąpi do dnia 13 września 2024 r.
Regulamin naboru dostępny jest pod linkiem.
Zobacz wideo dokumentujące ubiegłoroczne działania skierowane do osób zajmujących się produkcją tańca i sztuk performatywnych:
Program Przestrzenie Sztuki – Taniec jest finansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, realizowany przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca.
Operatorem Programu w Gdańsku w latach 2024–2025 jest Instytut Kultury Miejskiej.