Program grantowy „Dobre Życie” na wsparcie lokalnych społeczności

agencja-informacyjna.com 1 tydzień temu
Zdjęcie: Program grantowy „Dobre Życie” na wsparcie lokalnych społeczności


Agencja Informacyjna: Gra miejska, warsztaty malarstwa abstrakcyjnego, zajęcia z jogi na plaży czy warsztaty teatralne to tylko niektóre inicjatywy franczyzobiorców Żabki, które zostaną zrealizowane już jesienią 2024 r. Przedsiębiorcy, prowadzący sklepy tej sieci, chcą mieć realny wpływ na poprawę jakości życia w swoim najbliższym otoczeniu. Teraz mogą skorzystać z programu grantowego „Dobre Życie”, skierowanego do tych, którzy mają pomysły na aktywności prospołeczne i chcą go zrealizować.

Ilu klientów korzystna codziennie ze sklepów sieci Żabka?

Według statystyk przedsiębiorstwa, codziennie ze sklepów sieci Żabka korzysta ponad 3.000.000, a 17.000.000 Polaków ma do najbliższego sklepu Żabka nie więcej niż 500 m. Dlatego, zgodnie z przyjętą Strategią Zaangażowania Społecznego, Grupa Żabka aktywnie wspiera inicjatywy, mające na celu integrację lokalnych społeczności. W 2024 roku Spółka uruchomiła – przy wsparciu Stowarzyszenia Centrum Promocji i Rozwoju Inicjatyw Obywatelskich PISOP – program grantowy „Dobre Życie”, który ma na celu wesprzeć lokalne inicjatywy społeczne franczyzobiorców sieci.

Ile inicjatyw lokalnych zostanie zrealizowanych w 2024 r. dzięki programowi „Dobre Życie”?

Do pierwszej, pilotażowej edycji programu grantowego „Dobre Życie” zgłoszenia wpływały do końca czerwca 2024 r. Następnie komisja, złożona z przedstawicieli Grupy Żabka, Rady Franczyzobiorców i Stowarzyszenia Centrum PISOP (partnera merytorycznego konkursu), wybrała 7 inicjatyw, które najlepiej wpisały się w założenia programu.

Jakie są kryteria przy wyborze projektów do programu grantowego „Dobre Życie?”

„Wybierając spośród zgłoszonych do programu grantowego „Dobre Życie”, przez franczyzobiorców sieci sklepów Żabka inicjatyw, były wybierane te, które uwzględniały takie wartości jak m.in. wykorzystanie potencjału lokalnych społeczności, oryginalność projektów, ich realny wpływ na poprawę jakości życia ludzi zamieszkałych w najbliższym otoczeniu franczyzobiorcy, a także, na ile wskazane działania wpisują się w strategię Grupy Żabka. Z obserwacji pierwszych inicjatyw, które już wystartowały, wynika, iż cieszą się one dużym zainteresowaniem mieszkańców.” – Wyjaśnia Katarzyna Przewęzikowska – menedżer ds. relacji zewnętrznych i CSR w Grupie Żabka.

Jaka jest wartość grantu w programie „Dobre Życie”?

To właśnie przedsiębiorcy prowadzący swój biznes pod logiem Żabki znają swoich sąsiadów i klientów, a sklepy z zielonym szyldem często integrują lokalne społeczności, oferując znacznie szerszą ofertę niż jedynie sprzedaż produktów. Franczyzobiorcy Żabki są blisko ludzi i wiedzą dobrze, jakie są ich potrzeby. Dlatego mogą liczyć na grant od Grupy Żabka, w ramach programu „Dobre Życie”, w wysokości do 7.000 zł, który ma na celu wesprzeć ich prospołeczne projekty.

Jakie projekty, w ramach programu „Dobre Życie” dostały granty?

Wśród zwycięskich inicjatyw, wsparte finansowe, w ramach programu grantowego „Dobre Zycie” znalazły się m.in. warsztaty malarstwa abstrakcyjnego dla mieszkańców Ustronia Morskiego oraz zorganizowanie integracyjnej imprezy plenerowej w Głubczycach dla mieszkańców oraz 30 rodzin z dziećmi ze Stowarzyszenia Dzieci Niepełnosprawnych „Tacy Sami”. Inne wyróżnione grantem aktywności to: warsztaty teatralne „Międzypokoleniowy zawrót głowy”, podczas których seniorzy i dzieci wspólnie przygotują występ na scenie Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Bystrzycy Kłodzkiej, akcja społeczna „Chwyć w swoje ŁAP-ki serduszko od żabki” w Łapach, doposażenie ratowników Stowarzyszenia Cywilnych Zespołów Ratowniczych z Psami STORAT z Rzeszowa, projekt „Żabka przyjazne miejsce dla sąsiadów”, zakładający poprawę estetyki okolicy Lasku Marcelińskiego w Poznaniu oraz cykl coniedzielnych spotkań na plaży „Joga na plaży z Żabką” nad jeziorem Lipno w Stęszewie. Piknik sąsiedzki z Głubczycach już się odbył, zaś projekt „Joga na plaży z Żabką” jest w tej chwili realizowany i cieszy się dużym zainteresowaniem mieszkańców Stęszewa.

„Jesteśmy ogromnie dumni, iż nasz projekt „Joga na plaży z Żabką” nad jeziorem Lipno w Stęszewie został doceniony i uzyskał grant w ramach programu grantowego „Dobre Życie”. To wspaniałe uczucie widzieć, jak nasza lokalna społeczność zjednoczyła się wokół wspólnej pasji do zdrowego stylu życia i aktywnego spędzania czasu w świeżym powietrzu. Dzięki wsparciu programu mogliśmy zrealizować ten projekt, który stał się miejscem spotkań i integracji dla mieszkańców Stęszewa, łącząc ich w duchu zdrowia i wspólnoty. To dowód na to, iż wspólne działania mogą przynieść realne korzyści dla wszystkich – powiedział Maciej Mańczak, franczyzobiorca sklepu Żabka ze Stęszewa.

Kiedy odbędzie się nabór wniosków do programu grantowego „Dobre Życie” na 2025 r.?

Realizacja pozostałych projektów, w ramach programu grantowego „Dobre Życie” sieci sklepów Żabka, odbędą się jesienią 2024 r.. Jeszcze w tym roku Grupa Żabka planuje uruchomić nabór wniosków do drugiej edycji programu grantowego na 2025 r.

Co to jest Żabka?

Grupa Żabka powstała na początku 2021 roku. Składa się z trzech podstawowych jednostek biznesowych: Żabka Polska, Żabka Future i Żabka International, które są wspierane przez Przywództwo Strategiczne, definiujące strategię i rozwój Grupy, strategię personalną i finansową oraz odpowiadające za synergię procesów w ramach Grupy.

Co to jest Żabka Polska?

Żabka Polska koncentruje się na działalności detalicznej i odpowiada głównie za operacyjne i handlowe aspekty działalności Grupy, w tym zarządzanie i rozwój nowoczesnej sieci placówek stacjonarnych typu modern convenience oraz ogólnopolskiej sieci logistycznej Grupy.

Co to jest Żabka Future?

Żabka Future odpowiada za przyśpieszenie tworzenia cyfrowego ekosystemu convenience z synergiami pomiędzy jego częściami oraz zapewnienie optymalnej technologii do wielokierunkowego rozwoju Grupy.

Co to jest Żabka International?

Żabka International odpowiada za realizację ekspansji zagranicznej Grupy.

Jakie inne podmioty są w Grupie Żabka?

W skład Grupy Żabka wchodzą także firma Maczfit, lider rynku cateringu dietetycznego w Polsce oraz Dietly.pl, wiodąca platforma e-commerce w tym segmencie.

Jakie są cele Grupy Żabka?

Celem Grupy Żabka jest tworzenie i łączenie wygodnych i odpowiedzialnych rozwiązań w obszarze modern convenience, które ułatwiają klientom codzienne życie. Działania w obszarze odpowiedzialności Grupa Żabka rozwija w sposób strategiczny, integrując czynniki środowiskowe, społeczne i z obszaru ładu korporacyjnego (z ang. ESG) ze strategią biznesową. W ramach strategii odpowiedzialności Grupa Żabka podjęła się zobowiązań m.in. w zakresie dobrego żywienia, usług ułatwiających zrównoważone życie, rozwoju przedsiębiorczości, wzmacniającej kultury organizacyjnej, ładu korporacyjnego oraz cyrkularności i dekarbonizacji.

Dziękujemy, za przeczytanie artykułu do końca. Zapraszamy do lektury innych publikacji na stronie. Agencja Informacyjna

AI, lokalnie /DEC/ 5.10.2024, ilustracje materiały prasowe

Idź do oryginalnego materiału