Premiery Canal+: Mocna aktualizacja biblioteki na marzec

satinfo24.pl 1 miesiąc temu

Jeszcze nie gasną dyskusje po tegorocznej gali rozdania Oscarów®, a już w serwisie PREMIERY CANAL+ można oglądać kolejne filmy nominowane lub wyróżnione tą statuetką. “Wicked” – pierwsza część baśniowego musicalu z dwiema nagrodami i “Kompletnie nieznany” z nominacją w kategorii pierwszoplanowej roli męskiej dołączają do licznego grona filmów “oscarowych”. Przede wszystkim, w PREMIERACH CANAL+ cały czas dostępny jest triumfator tegorocznej gali – “Anora”. Ale w marcu do biblioteki serwisu dołączają jeszcze inne tytuły. Opis wybranych produkcji oraz zestawienie wszystkich premier marcowych znajduje się poniżej.

“Wicked”, musical, już dostępny w serwisie PREMIERY CANAL+.

Czy historia o Złej Czarownicy aby na pewno jest prawdziwa?

W magicznej Krainie Oz, gdzie nic nie jest takie, jakim się wydaje, los splata ścieżki dwóch niezwykłych kobiet. Elphaba (Cynthia Erivo), obdarzona inteligencją, determinacją i zieloną skórą, od najmłodszych lat wyróżniała się na tle rówieśników. Jej życie odmienia spotkanie z charyzmatyczną i ambitną Glindą (Ariana Grande), gdy przychodzi im dzielić pokój podczas nauki na Uniwersytecie Shiz. Łącząca dziewczyny więź zostaje wystawiona na próbę, gdy na ich drodze staje wszechpotężny Czarnoksiężnik z Krainy Oz.

„Wicked”, nagrodzone dwoma Oscarami: za scenografię i kostiumy, to oszałamiająca wizualnie opowieść o przyjaźni, przeznaczeniu i próbie wyznaczenia granicy oddzielającej dobro od zła.

“Nierozłączni”, animacja, już dostępna w serwisie PREMIERY CANAL+.

Pełna dobrego humoru i pozytywnych emocji animacja dla całej rodziny.

Don, drewniana marionetka z teatru w Central Parku, której zdecydowanie zbyt często trafiają się role błaznów, marzy o wielkich czynach i jeszcze większych przygodach. W pogoni za tytułem bohatera opuszcza scenę i trafia na DJ-a Piesio Psa — porzuconego pluszaka, który planuje zostać raperem. Razem wyruszają w podróż pełną wyzwań, odkrywając po drodze, iż prawdziwa odwaga i szczera przyjaźń nieraz znaczą więcej niż sława.

Gdy przyjaciele znajdą się w tarapatach, Don stanie przed największym sprawdzianem w życiu. Czy uda mu się udowodnić, iż bohaterem można być nie tylko w marzeniach?

W polskiej wersji językowej głosu zabawkom udzielili między innymi Mateusz Banasiuk, Borys Szyc oraz Julia Wieniawa.

“W pokoju obok”, dramat, już dostępny w serwisie CANAL+.

Ingrid (Julianne Moore), pisarka oswajająca śmierć poprzez literaturę, odnawia kontakt z dawną przyjaciółką Marthą (Tilda Swinton) – niegdyś korespondentką wojenną, dziś kobietą u kresu życia. Ich z pozoru niewinne spotkanie przy herbacie staje się pretekstem do odkrywania skrywanych przez lata tajemnic i z dawna zapomnianych konfliktów. W miarę jak rozmowy o odkupieniu, żalu i śmiertelności zaczynają władać ich codziennością, kobiety stają przed trudnym wyborem. Ingrid musi podjąć decyzję, czy spełnić prośbę umierającej przyjaciółki, czy pozwolić wygrać strachowi.

Almodóvar, znany z przenikliwego spojrzenia na skomplikowane relacje międzyludzkie, tworzy niezwykle intymny portret dwóch kobiet o burzliwej przeszłości. Na ekranie podziwiać możemy Julianne Moore oraz Tildę Swinton, nominowaną za tę rolę do Złotego Globu. Film zdobył Złotego Lwa na zeszłorocznym festiwalu w Wenecji.

“The Outrun”, dramat, już dostępny w serwisie PREMIERY CANAL+.

Przejmujący dramat o walce z uzależnieniem i własnymi słabościami oraz o pojednaniu z trudną przeszłością.

Rona (Saoirse Ronan) wraca na wietrzne, szkockie Orkady po latach spędzonych w Londynie, gdzie wpadła w sidła uzależnienia. Alkohol napędzał spiralę destrukcji, aż w końcu sprawił, iż Rona straciła kontrolę nad własnym życiem. Próbując odbudować swoje dawne „ja”, zatrudnia się w Królewskim Towarzystwie Ochrony Ptaków, by badać derkacze — rzadkie ptaki znane ze swoich podróży po archipelagu.

Gdy rzeczywistość staje się nie do zniesienia, a Romę dopadają demony przeszłości, dziewczyna postanawia uciec: zaszywa się na maleńkiej wyspie Papay i tam, w otoczeniu surowej natury, zaczyna odnajdować prawdziwy spokój.

“Here. Poza czasem”, dramat, już dostępny w serwisie CANAL+.

Głównym bohaterem filmu jest tak naprawdę miejsce: nieokreślony punkt na mapie, którego historię poznajemy na przestrzeni nie tyle wieków, ile całych tysiącleci. Kamera zostaje w tym samym punkcie, a losy postaci przeplatają się w nielinearnej narracji, w której teraźniejszość nakłada się na przeszłość, a przyszłość przenika wspomnienia.

Robert Zemeckis, adaptując graficzną powieść Richarda McGuire’a, tworzy filmową podróż przez czas, zadając pytania o niewykorzystane szanse, decyzje, które kształtują nasze życie i o konsekwencje wyborów — choćby tych najmniejszych. W głównych rolach występują Tom Hanks, Robin Wright, Paul Bettany i Kelly Reilly, a dzięki technologii cyfrowego odmładzania aktorzy wcielają się w swoje postacie na różnych etapach życia.

“Towarzysz”, horror, premiera 17.03

A jeżeli nie jesteś tym, za kogo się uważasz?

Iris i Josh udają się na weekendowy wypad do luksusowej posiadłości nad jeziorem. Zabierają ze sobą grupę przyjaciół: Kat, Eliego i Patricka. Początkowo atmosfera jest sielankowa: bawią się, piją, tańczą i cieszą swoim towarzystwem, nie mając pojęcia, iż nadchodzący poranek odkryje masę skrzętnie skrywanych sekretów… Gdy jedno z nich ginie w tajemniczych okolicznościach, bohaterowie zaczynają wątpić w to, komu mogą ufać.

„Towarzysz” („Companion”) to film amerykańskiej produkcji, będący debiutem reżyserskim Drew Hancocka. Łączy w sobie elementy dramatu psychologicznego, thrillera i science fiction. W rolach głównych występują znany z “The Boys” Jack Quaid oraz uwielbiana przez fanów “Yellowjackets” Sophie Thatcher.

“Kompletnie nieznany”, biografia, premiera w serwisie PREMIERY CANAL+ 18.03

Biograficzny film Jamesa Mangolda, który opowiada o kluczowych latach kariery Boba Dylana – od anonimowego artysty folkowego do jednej z najważniejszych postaci w historii muzyki. W tytułowej roli występuje Timothée Chalamet, który nie tylko wciela się w legendarnego piosenkarza, ale także samodzielnie wykonuje jego utwory. Za występ w filmie Timothée otrzymał w tym roku nominację do Oscara.

Akcja rozgrywa się na początku lat 60. w Nowym Jorku, gdzie 19-letni Dylan przybywa do Greenwich Village, by odwiedzić swojego idola, Woody’ego Guthriego. Autorskie kompozycje, pełne buntu i poetyckiej głębi, gwałtownie przyciągają uwagę publiczności. Wszystko prowadzi do jednego z najbardziej ikonicznych momentów jego kariery: Newport Folk Festival w 1965 roku. To wtedy, sięgając po gitarę elektryczną, Dylan na zawsze odmienia historię muzycznego świata.

“Babygirl”, thriller, premiera w serwisie 27.03

Romy (Nicole Kidman) to prezeska firmy zajmującej się robotyką, a także kobieta, która na pozór ma wszystko: prestiżową karierę, udane małżeństwo z cenionym reżyserem teatralnym Jacobem (Antonio Banderas), dwójkę mądrych dzieci oraz życie pełne luksusów. Pod przybieranymi przez lata maskami skrywa się jednak wewnętrzna pustka i tęsknota za niespełnionymi marzeniami. Kiedy w firmie zatrudnia się Samuel (Harris Dickinson), młody i ambitny stażysta, Romy ulega fascynacji: początkowo niewinny flirt gwałtownie przemienia się w burzliwy romans, który może zaważyć na całym życiu Romy.

„Babygirl” to prowokacyjny thriller erotyczny wyreżyserowany przez Halinę Reijn, która wcześniej zaskoczyła widzów filmami „Instynkt” i „Bodies Bodies Bodies”.

“Sztuka pięknego życia”, dramat, premiera w serwisie 29.03

Historia rozpoczyna się od przypadkowego wypadku samochodowego, który splata losy Almut i Tobiasa. Ich spotkanie, początkowo wydające się jedynie chwilowym zrządzeniem losu, gwałtownie przeradza się w głębokie uczucie. Widzowie śledzą historię ich związku na przestrzeni dziesięciu lat: zaczynając na pierwszych (nieśmiałych) krokach, przez próbę budowania wspólnego życia, aż po wyzwania i stawianie czoła nieoczekiwanej traumie, która może zaważyć na ich szczęściu.

Główne role w tej pełnej czułej refleksji opowieści grają Florence Pugh i Andrew Garfield, tworząc duet, który zachwyca autentycznością. Film wyreżyserowany został przez Johna Crowleya, twórcy wielokrotnie nagradzanego “Brooklynu”.

“Minghun”, koprodukcja CANAL+, dramat, premiera w serwisie PREMIERY CANAL+ 29.03, miesiąc na wyłączność

Film w reżyserii Jana P. Matuszyńskiego (KRÓL, “Ostatnia rodzina”, “Żeby nie było śladów”) oparty jest na starożytnej chińskiej tradycji „minghun” – małżeństw, podczas których rodziny organizują symboliczne śluby dla zmarłych bliskich, wierząc, iż w ten sposób zapewnią im spokój w zaświatach.

Jurek (Marcin Dorociński) po tragicznej stracie ukochanej córki decyduje się na zorganizowanie dla niej minghun. W towarzystwie swojego teścia, Bena, Jurek wyrusza w podróż do Chin, by odnaleźć odpowiedniego partnera.

To film o uczuciu, które nie zna granic i o stracie tak ogromnej, iż aż odbierającej życiu sens. Jest głęboką refleksją nad tym, co dzieje się z nami po śmierci, a także nad tym, jak różne kultury radzą sobie z żałobą. To emocjonalna podróż przez ból, nadzieję i ostatecznie: bezwarunkową miłość.

foto, źródło. Canal+ Polska

Idź do oryginalnego materiału