Polska gospodarzem półfinałów International Emmy Awards

filmweb.pl 2 miesięcy temu
Po raz pierwszy w historii Polska gościła półfinały International Emmy Awards, co stanowi wyjątkowe wydarzenie dla naszego kraju i globalnej branży telewizyjnej. Organizowane przez Polę Hempowicz, CEO Content Monarchy, wydarzenie zgromadziło w Warszawie czołowych międzynarodowych producentów i szefów platform streamingowych i kanałów TV, którzy wyłonili nominowanych w kategorii Najlepszy Dokument. To prestiżowe wydarzenie wyróżniło Polskę na światowej arenie, promując rodzimą kreatywność i otwierając nowe drzwi dla naszych twórców i artystów.

Moją misją jest promowanie polskiej kreatywności i stwarzanie możliwości, aby rodzimi twórcy i artyści mogli zabłysnąć na arenie międzynarodowej, powiedziała Pola Hempowicz. Goszcząc półfinały International Emmy Awards w Polsce po raz pierwszy, tworzymy historię i celebrujemy najwyższe standardy w telewizji. Mam nadzieję, iż to wydarzenie zainicjuje również najważniejsze dyskusje na temat wprowadzenia bardziej atrakcyjnych ulg podatkowych w Warszawie, by przyciągnąć tu więcej międzynarodowych produkcji filmowych, i poważnie konkurować z Pragą i Budapesztem.

W jury zasiedli także:

Darren Kemp – laureat nagrody Emmy za najlepszy dokument w 2023 roku pt. "Mariupol: People's story", (UK)

Gregory Monro – reżyser nagrodzonego w 2021 roku dokumentu "Kubrick by Kubrick", którego koproducentem był polski Telemark. (Francja)

Jakub Kostal i Vratislav Slajer – zdobywcy nagrody Emmy w kategorii krótki format za serial "#martyisdead" z 2020 roku. (Czechy)

Dorota Eberhardt – VP Streaming, Warner Bros. Discovery (Polska)

Kai Finke – Chief Content Officer, SkyShowtime (Holandia)

Jacek Koskowski, General Sales & Distribution Director, KinoPolska (Polska)

Sesję jurorską w Warszawie nadzorował Nathaniel Brendel, Senior Director Emmy Judging – reprezentant Akademii, który tak skomentował wydarzenie:

To pierwsze w historii półfinałowe posiedzenie jury w Polsce było znaczącym krokiem w naszych relacjach z polską branżą telewizyjną. Serdecznie dziękujemy naszej członkini, Poli Hempowicz, za jej aktywne zaangażowanie i organizację tego ważnego wydarzenia. Mamy nadzieję, iż będzie to pierwsze z wielu takich przedsięwzięć wspieranych przez cały polski przemysł telewizyjny. Te wydarzenia odgrywają kluczową rolę w budowaniu świadomości zarówno na poziomie regionalnym, jak i międzynarodowym.

Pola Hempowicz, pierwsza kobieta w Polsce wybrana do International Academy of Television Arts & Sciences w 2018 roku, stanowi przykład nowoczesnego przywództwa i inkluzywności w branży. Z ponad 15-letnim doświadczeniem w zarządzaniu kanałami telewizyjnymi, platformami VOD i produkcji nagradzanych programów, jej wizja kształtuje dynamiczną rolę Polski w światowym krajobrazie mediów, wspierając innowacje i międzynarodową współpracę.

Założona w 1969 roku, Międzynarodowa Akademia Sztuk i Nauk Telewizyjnych to organizacja non-profit z siedzibą w Nowym Jorku. Akademia zrzesza czołowe postaci branży rozrywkowej z wszystkich sektorów przemysłu telewizyjnego z ponad sześćdziesięciu krajów.

Akademia została powołana z misją doceniania i nagradzania najwyższej jakości programów telewizyjnych produkowanych poza Stanami Zjednoczonymi. Przyznaje nagrody International Emmy® w szesnastu kategoriach.

Do tej pory Polska zdobyła tylko jedną nagrodę Emmy w 2007 roku za "Magiczne Drzewo" (TVP). Nasz kraj w tej chwili reprezentuje jedynie 4 członków Akademii.
Idź do oryginalnego materiału