„Piękne jak dusznicki młyn” – finał konkursu fotograficznego

tvklodzka.pl 1 godzina temu

W Muzeum Papiernictwa w Dusznikach-zdroju odbył się finał konkursu pt. „Piękne jak dusznicki młyn”. Celem konkursu było zwrócenie uwagi na charakterystyczne szczyty wolutowe, z tzw. „ślimacznicami”, które są jednym z najbardziej rozpoznawalnych elementów architektury dusznickiego młyna papierniczego. Uczestnicy poszukiwali podobnych rozwiązań architektonicznych na terenie ziemi kłodzkiej, dokumentując je dzięki fotografii. Uroczystość była również okazją do oficjalnego otwarcia plenerowej wystawy pokonkursowej prezentującej fotografie nagrodzone i wyróżnione przez Jury.

Po części oficjalnej uczestnicy i goście spotkali się przy poczęstunku, a następnie wzięli udział w dwugodzinnych warsztatach fotograficznych „Młyn papierniczy w kadrze Twojego aparatu”, które poprowadził Krzysztof Froze. Zajęcia były okazją do poznania praktycznych wskazówek dotyczących fotografowania architektury oraz doskonalenia własnego warsztatu fotograficznego. Wystawę pokonkursową można oglądać na terenie muzeum przez całe wakacje.

Idź do oryginalnego materiału