Warszawa świętuje urodziny jednego z najbardziej rozpoznawalnych budynków. Pałac Kultury i Nauki kończy dzisiaj 70 lat, a z tej okazji Park Świętokrzyski i Plac Centralny zamienią się w miejsce pełne historii, muzyki i tańca.
Czas na świętowanie
W ramach świętowania 70. urodzin Pałacu Kultury i Nauki przygotowano wiele różnorodnych atrakcji. Miejsce trwania obchodów podzielono na dwie lokalizacje. Od godziny 12:00 w Parku Świętokrzyskim odbędzie się urodzinowy piknik. Tam będzie można wziąć udział m.in. w grze terenowej, konkursach czy strefie sportu. Od 17:00 wydarzenie przeniesie się na Plac Centralny. Tam zaplanowano wernisaż, koncerty, silent disco i tort urodzinowy. Nie zabraknie także darmowego wejścia na Taras Widokowy w Pałacu Kultury i Nauki, skąd z 30. piętra będzie można podziwiać panoramę stolicy.
Park Świętokrzyski – 12:00 – 17:00
- gra terenowa
- atrakcje plenerowe dla dzieci i młodzieży
- konkursy i animacje
- Rodzinna Strefa Sportu – Aktywna Warszawa
- strefa rozrywki Kocham skakać
Plac Centralny – od godz. 17:00:
- wernisaż Pałac i Miasto. Warszawa na fotografiach Zbyszka Siemaszki
- tort urodzinowy
- koncerty zespołów: Brass Federacja, Beat Back, Menele, Wszyscy Byliśmy Harcerzami
- silent disco pod gwiazdami
- między godziną 20:00 a 23:00 możliwość bezpłatnego odwiedzenia Tarasu Widokowego
Wszystkie zaplanowane atrakcje są bezpłatne, a szczegółowe informacje odnośnie poszczególnych wydarzeń znaleźć można na Facebooku. Prezydent miasta stołecznego Warszawy Rafał Trzaskowski objął wydarzenie Patronatem Honorowym.

Symbol stolicy
Pałac Kultury i Nauki wybudowano w latach 1952-1955. Zlokalizowany jest na warszawskim Śródmieściu, tuż obok Złotych Tarasów i Dworca Centralnego. To drugi pod względem wysokości budynek w Polsce, tuż po Varso Tower. Aktualnie pałac służy jako siedziba przedsiębiorstw i instytucji kultury, w tym czterech teatrów i dwóch muzeów. Dodatkowo istnieje możliwość zwiedzania jego wnętrz i podziwiania panoramy Warszawy z Tarasu Widokowego. Mimo wciąż pojawiających się wątpliwości wokół historii zabytku i powiązań ze stalinizmem, Pałac Kultury i Nauki pozostaje jednym z najsłynniejszych symboli stolicy.