Magdalena Schejbal - nie tylko "Kryminalni"
Od najmłodszych lat miała styczność z aktorstwem. Jest córką Jerzego Schejbala i Grażyny Krukówny, również aktorów. Jej pierwszym programem telewizyjnym było "Truskawkowe studio", w którym występowała od czwartej klasy podstawówki. Zdecydowała się na studiowanie socjologii, jednak miłość do aktorstwa zwyciężyła i Magdalena porzuciła studia, by spełniać się na scenie. W 2005 roku zdobyła dyplom ukończenia wrocławskiej filii PWST.
W wieku 20 lat zagrała w filmie Przemysława Wojcieszka "Głośniej od bomb" (2001). Za swoją debiutancką rolę została wyróżniona na 26. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni nagrodą prezydenta Gdyni. Przed debiutem w teatrze zagrała jeszcze w filmie z 2002 roku "Superprodukcja" oraz serialach "Fala zbrodni" i "Kasia i Tomek". Reklama
Rola w adaptacji książki Doroty Masłowskiej, "Wojna polsko-ruska pod flagą biało-czerwoną", dołączyła do jej portfolio debiut teatralny. Swoją karierę związała z Teatrem na Woli oraz Teatrem Ateneum.
Jej najbardziej pamiętne role to te z popularnych seriali telewizyjnych. Wystąpiła w "Kryminalnych" jako podkomisarz Basia Storosz - ta postać przyniosła jej rozpoznawalność. Serial nagrywany był w latach 2004-2008 i opowiadał o pracy policjantów z wydziału kryminalnego. Na ekranie Schejbal towarzyszyli Marek Włodarczyk i Maciej Zakościelny.
Po "Kryminalnych" Magdalena Schejbal stała się jedną z największych gwiazd polskiej telewizji. Regularnie pojawiała się w popularnych produkcjach, a w 2010 roku otrzymała główną rolę w serialu "Szpilki na Giewoncie". Produkcja miała ogromny wpływ nie tylko na jej życie zawodowe, ale również prywatne. Na planie "Szpilek..." poznała Sławomira Ziębę-Drzymalskiego, mężczyznę, u boku którego odnalazła prawdziwe szczęście.
Fabuła "Szpilek na Giewoncie" skupiała się Ewie Drawskiej, pracowniczce agencji reklamowej, która została wybrana przez szefa, by zarządzać filią firmy w Zakopanem. Za tę kręację Schejbal została nagrodzona w plebiscycie "Róże Gali" w kategorii Media oraz zdobyła nominację do Telekamery w 2011 roku.
Wystąpiła również w "Blondynce", "Na dobre i na złe", "Przepisie na życie" czy "Sexify". Na swoim koncie ma także projekty w innych mediach. W radiowej Czwórce prowadziła własną audycję "Schejbalanga". Wcieliła się w Joannę w "Uchu Prezesa", projekcie internetowym z 2018 roku. Z kolei w "Pytaniu na śniadanie" brała udział w akcji "Pokochaj mnie", która opierała się na adopcji zwierząt.
Magdalena Schejbal - trudna we współpracy?
W 2012 roku Magdalena Schejbal oskarżyła producentów "Szpilek na Giewoncie" o to, iż zmuszali ją do ciężkiej pracy, gdy była w ciąży i nie chcieli jej dać podwyżki. Po konflikcie przylgnęła do niej łatka "trudnej we współpracy", a niemal całe środowisko stanęło w kontrze do niej. Faktem jest, iż przestała dostawać interesujące oferty i na jakiś czas zniknęła z ekranów. Skupiła się na pracy w teatrze.
"Nie powiedziałabym, iż kiedykolwiek upadłam. To, iż zniknęłam, nie oznacza, iż przestałam pracować. jeżeli ktoś interesuje się tylko plotką, odnosi wrażenie, iż zniknęłam. Kiedy interesuje go kultura i sztuka, z pewnością będzie miał inne zdanie" - wyznała "Angorze".
"Każdy z nas ma trudne okresy w życiu. Wierzę, iż ten mój już się skończył. Nigdy się nie poddawałam, wciąż gdzieś byłam. I ludzie to widzieli, iż nie odpuszczam" - dodała aktorka.
Wszystko wskazuje na to, iż Magda najgorsze chwile ma już za sobą, a dziś z optymizmem patrzy w przyszłość. Szansę na powrót na ekran w wielkim stylu dostała ostatnio od Marii Sadowskiej. Co prawda w jej najnowszym filmie "Sami w domu" (premiera zapowiadana jest na jesień 2025 roku) nie gra głównej roli, ale to nie ma dla niej znaczenia.
"Wolę istotny epizod niż kiepską główną rolę" - stwierdziła.