Orange Amplification wprowadza na rynek Pyramid Audio System

highfidelitynews.pl 3 tygodni temu

Brytyjska firma Orange Amplification zaprezentowała Pyramid Audio System

To kompaktowy system hi-fi zapewniający, jak zapewnia producent, „potężny dźwięk i wyjątkową łączność”. Na system składa się wzmacniacz Pyramid, o charakterystycznym kształcie, tłumaczącym nazwę systemu, a także para kolumn podstawkowych.

Wzmacniacz Pyramid z obsługą łączności Bluetooth 5.0 został zaprojektowany ze specjalnym, jak czytamy, „zrównoważonym falowo analogowym spektrum dźwięku”. Został on opracowany specjalnie w taki sposób, aby muzyka brzmiała przyjemnie i charakteryzowała się z ciepłym dźwiękiem ukształtowanym tak, aby ograniczyć zmęczenie, problem napotykany w wielu nowoczesnych systemach dźwiękowych.

Sercem tego lifestylowego systemu audio jest wzmacniacz o kształcie piramidy, zdolny do dostarczenia 40 W RMS na kanał przy 4 Ω. Ma być on przyjazny dla środowiska, ponieważ pracuje w klasie D i nie wydziela ciepła. Ma drewnianą obudowę w białym lakierze fortepianowym i podświetlanym pryzmatem na górze, wskazującym tryb pracy.

Producent pisze:

Parowanie Bluetooth zapewnia szybkie i uniwersalne połączenie ze wszystkimi serwisami muzycznymi. Wzmacniacz oferuje wejścia RCA i Aux 3,5 mm do współpracy z gramofonami i odtwarzaczami CD. Wzmacniacz Pyramid można również sparować z telewizorem, zapewniając tym samym doskonałą alternatywę dla soundbara.

Głośność jest kontrolowana dzięki charakterystycznego pokrętła z przodu wzmacniacza z regulatorami tonów wysokich i niskich z tyłu urządzenia, umożliwiającymi użytkownikom spersonalizowanie dźwięku. Dostępne jest również pokrętło równoważenia lewego i prawego kanału oraz przycisk resetowania Bluetooth.

Dwa sparowane głośniki zostały zaprojektowane tak, aby zapewnić „czysty, ciepły dźwięk”. 25 mm głośniki wysokotonowe z miękką jedwabną kopułką zapewniają, jak mówi Orange, „idealną równowagę na górze pasma”, podczas gdy przeprojektowane porty bas-refleks i wyższy skok membrany głośnika niskotonowego niż we wcześniejszych projektach tej firmy dają „płynne, przyjemne, przejściowe brzmienie basów na dole pasma, ze szczególną dbałością o średnie tony”.

Materiały prasowe mówią, iż system Orange Pyramid został zaprojektowany „jako dzieło sztuki”, które będzie pasować do każdego wystroju i które ma charakterystyczne dla firmy hieroglify wokół podstawy.

Cena: 795 GBP

ORANGESSENTIALS.com

»«
O firmie

Orange Amplification jest pionierem w dziedzinie wzmacniaczy gitarowych i basowych i działa w Wielkiej Brytanii od 1968 roku. Z jej wzmacniaczy korzystają tacy wykonawcy jak Jimmy Page, Stevie Wonder, James Brown, Fleetwood Mac, Oasis, Madonna, Jim Root ze Slipknot i Geddy Lee z Rush.

tekst red./mat. prasowe

foto mat. prasowe

«●»

Idź do oryginalnego materiału