Występ sandomierskiej orkiestry dętej nieoczekiwanie staje się sceną zbrodni, kiedy jeden z muzyków, saksofonista Radek Walicki (Jacek Bończyk), pada ofiarą zatrucia tajemniczą substancją. Policja łączy to wydarzenie ze skargą na Walickiego, jaką wcześniej złożył jego sąsiad, piekarz, ale w trakcie śledztwa pojawia się inny trop, związany z rywalizacją między Walickim a drugą saksofonistką, Moniką Drzazgą (Joanna Kuberska).