O sztuce tworzenia, poezji i życiu – w przasnyskiej bibliotece gościła Bożenna Parzuchowska

infoprzasnysz.com 1 miesiąc temu

Tydzień w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Przasnyszu rozpoczął się niezwykle inspirującym i pełnym emocji spotkaniem z Bożenną Beatą Parzuchowską – autorką książki „Rajskie kamyki. Rzecz o rzeczy innej”.

To czwarta poetycka książka w dorobku literackim autorki. Spotkanie poprowadziła Ewa Krysiewicz z Ciechanowa – mgr filologii polskiej, członek Związku Literatów na Mazowszu.

– Wysłuchaliśmy fragmentów tekstów Bożenny Parzuchowskiej w znakomitej interpretacji Krystyny Sawickiej, Anny Krawczyk oraz Andrzeja Czaplickiego (aktorzy Teatru Trzech Pokoleń). Muzycznym dopełnieniem był występ Andrzeja Czaplickiego. Uczestnicy spotkania opuścili bibliotekę wzbogaceni o nowe spojrzenie na literaturę, życie i sztukę tworzenia – przekazuje Miejska Biblioteka Publiczna w Przasnyszu.

– Moja czwarta poetycka książka, nosząca tytuł Rajskie kamyki powstawała w ciężkim okresie trudnych doświadczeń dla prozy życia – w czasie, kiedy cały niemal świat został sparaliżowany przez pandemię. Wiele z utworów, zawartych w prezentowanym zbiorze mówi właśnie o tych trudnych doświadczeniach, z którymi wtedy zmagać się nam przyszło na co dzień. Ten czas sprzyjał głębokiej refleksji nad sensem życia, nad tym, co niesie zagrożenia, nad otaczającą rzeczywistością – sprzyjał pisaniu. Okazał się też być bardzo inspirujący i płodny twórczo dla mnie. W latach 2020 – 2021 wydałam dwie autorskie książki ( „Rajskie kamyki” i „ W Bajbajewie” i zredagowałam jako przewodnicząca MKS TARAS trzy kolejne edycje ( pokonkursowy zbiór „Kocham cię, życie” oraz dwa satyryczne tomiki: „ Pierwszy Pandemiczny Konkurs Satyryczny” i „Strofy lekkostrawne czyli Kuchnia Polska”. Trzy książki ukazały się także w formie e-booków. Dotychczas w żadnym roku aż tyle mi się nie udało – przekazuje z kolei Bożenna Parzuchowska.

– Wieczór był długo oczekiwaną okazją do promocji mojej twórczości z tego okresu. Pomogli mi w tym wspaniali, niezrównaniu w interpretacji Aktorzy Teatru Trzech Pokoleń: Krystyna Sawicka, Anna Krawczyk i Andrzej Czaplicki, który ubogacił to spotkanie również swoim nastrojowym śpiewem przy akompaniamencie gitary – napisała w mediach społecznościowych poetka.

– Dziękuję Wam bardzo za Waszą wrażliwość serc. Podziwiam wasz talent i jestem wdzięczna za nieocenioną, życzliwą chęć do współpracy. Dziękuję także Grażynie Niedziałek , która jak zwykle chętnie czuwa przy ekspozycji książek, wydanych przez KMS TARAS. Tym razem dodatkowo wcieliła się w rolę pielęgniarki, która pilnowała, aby Aktorzy TTP przestrzegali obowiązujących w czasie pandemii przepisów higieny, jak w czasie pandemii i „dopuszczała” ich do udziału w recytacji dopiero po zmierzeniu temperatury. Aktorzy wchodzili do akcji w maseczkach – dodała. Podziękowania przekazała również obecnej na spotkaniu publiczności.

ren

Idź do oryginalnego materiału