Jak podaje serwis "Fakt", już 1 lipca na YouTube ma wystartować nowy projekt publicystyczno-rozrywkowy o nazwie „Pasmo”. Inicjatywę rozwija Daniel Nawrocki, który zapowiada stworzenie kilku niezależnych formatów prowadzonych przez różnych twórców. Całość ma opierać się na dużej swobodzie autorskiej i różnorodności tematycznej.
Nowy projekt Daniela Nawrockiego
Wśród zapowiedzianych prowadzących i współtwórców pojawiają się znane z mediów nazwiska, m.in. Anna Popek, Samuel Pereira, Krzysztof Feusette, Marek Pyza oraz Artur Ceyrowski. Każdy z nich ma odpowiadać za własny program, bez ingerencji ze strony redakcji.
Jak podkreśla Daniel Nawrocki, kluczową zasadą projektu ma być niezależność twórców: „Nikt oprócz autora nie ma mieć wpływu na to, co dana osoba robi”. Sam Nawrocki również ma pojawić się na ekranie – planuje prowadzić dwa formaty. Jednym z nich będą rozmowy z gośćmi, które mają mieć bardziej pogłębiony, biograficzny charakter. Jak zapowiada: „Chcę, aby to były głębokie rozmowy, aby przejść płynnie przez całe życie do tego momentu, w którym się aktualnie znajdujemy”.
Drugim jego projektem będzie program o grach komputerowych realizowany wspólnie z twórcą kanału Klepsydra. W studiu mają pojawiać się goście, a rozmowy będą prowadzone w luźniejszej, gamingowej formule.
Wiadomo, co w premierowym odcinku
W premierowym odcinku jednego z formatów ma wystąpić Nitrozyniak. Wśród innych programów znajdzie się m.in. cykl o tematyce urodowej, publicystyka polityczna oraz nietypowy format, w którym Samuel Pereira ma… dyskutować sam ze sobą, prezentując różne punkty widzenia.
Twórcy projektu podkreślają, iż „Pasmo” nie jest planowane jako bezpośrednia konkurencja dla największych kanałów internetowych. Nawrocki zaznacza również, iż start będzie stopniowy i przemyślany: „Nie startuję z grubej rury”. Pierwsze odcinki zostały już nagrane i mają trafić do publikacji zgodnie z harmonogramem premiery.






