Agencja Informacyjna: Rozpoczyna się nowa edycja konkursu Muzyczne Wyzwanie Chrumasa 2024 dla młodych artystów. Do kiedy kierować zgłoszenia i jak przygotować się do udziału w konkursie?
Spis treści
II Konkurs Muzyczne Wyzwanie Chrumasa
Konkurs Muzyczne Wyzwanie Chrumasa jest to jeden z projektów, promujących „Program dla szkół”. Uczniowie, którzy uczestniczą w tym przedsięwzięciu, mogą zaprezentować w plebiscycie swój talent wokalny, instrumentalny i literacki, a także razem z Chrumasem promować zdrowe nawyki żywieniowe, wśród dzieci w całej Polsce.
Autorzy sześciu najlepszych piosenek będą mieli możliwość współpracy z profesjonalnymi twórcami, tym z trenerem wokalnym i producentem muzycznym, w trakcie nagrań w studiu telewizyjnym, a zwycięzca – wyłonionego w drodze głosowania online – zostanie ogłoszony 12 czerwca 2024 r. podczas premiery w Warszawie. Przewidziane jest także wyróżnienie za najlepszy tekst utworu.
Wyzwanie Chrumasa 2024 – już niedługo
Aby zgłosić się do uczestnictwa w II Konkursie Muzyczne Wyzwanie Chrumasa, należy przesłać autorski utwór, promujący zdrowe nawyki żywieniowe, spożywanie owoców, warzyw oraz produktów mlecznych do 1 kwietnia 2024 r. dzięki formularza zgłoszeniowego dostępnego na stronie www.wyzwaniechrumasa.org. Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa, który jest organizatorem II Konkursu Muzyczne Wyzwanie Chrumasa serdecznie zaprasza do udziału i czeka na zgłoszenia!
Zwycięzcami I konkursu Muzyczne Wyzwania Chrumasa zostali: Igor Główka, Franciszek Czajko, Fryderyk Gorczyca i Leon Szczuciński z klasy 3. Państwowej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Emila Młynarskiego w Warszawie z utworem „Rap jarskich nawyków”.
“Program dla szkół” – główny cel
Jakie są wymagania dotyczące utworu zgłaszanego do Muzycznego Wyzwania Chrumasa?
Utwór powinien być własną kompozycją słowno-muzyczną w dowolnym gatunku muzycznym, zawierać dwie zwrotki i dwa razy zaśpiewany refren. Musi promować zdrowe nawyki żywieniowe, zawierać nazwę „Program dla szkół” oraz hasło „Szkolna przerwa śniadaniowa, mleczna, z warzyw, owocowa”, a także przynajmniej po jednej nazwie owocu, warzywa i produktu mlecznego z podanej listy lub innych, pod warunkiem iż są one z Polski.
Jaki czas trwania powinien mieć zgłaszany utwór?
Utwór powinien trwać od 1 minuty 45 sekund do 2 minut.
W jakim formacie należy wysłać utwór?
Utwór należy przygotować do wysłania w formie filmu, w formacie mp4 lub mov.
Jak zgłosić udział w plebiscycie?
Aby zgłosić udział, należy wypełnić internetowy formularz zgłoszeniowy razem z rodzicem, opiekunem lub nauczycielem, podając w nim niezbędne informacje. Formularz znajduje się stronie: https://www.wyzwaniechrumasa.org/formularz/
Jakie jest termin zgłoszenia w konkursie Muzyczne Wyzwanie Chrumasa 2024?
Czas na przesłanie zgłoszeń mija 1 kwietnia 2024 r.
Jakie są etapy Muzycznego Wyzwania Chrumasa?
Są trzy etapy: I etap, w którym jury wybierze 12 najlepszych utworów, II etap, w którym w głosowaniu internetowym zostanie wybranych 6 finałowych utworów, i Finał, podczas którego ogłoszony zostanie laureat plebiscytu.
Czy w tej edycji Muzycznego Wyzwania Chrumasa są przewidziane jakieś nowe wyróżnienia?
Tak, w tej edycji po raz pierwszy zostanie przyznane wyróżnienie specjalne za najlepszy tekst.
Czy mogę użyć gotowej melodii do mojego utworu?
Nie, utwór musi być własną kompozycją słowno-muzyczną.
Czy zgłoszenie wymaga opłaty?
Nie, udział w konkursie nie wymaga opłat.
Jak jury oceni zgłoszone utwory?
Jury oceni utwory na podstawie oryginalności, zgodności z tematyką promowania zdrowych nawyków żywieniowych, kreatywności w użyciu wymaganych elementów oraz ogólnego wrażenia artystycznego.
Dziękujemy, iż przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Zapraszamy do lektury innych publikacji o kulturze, które znajdziesz tutaj. Agencja Informacyjna.
AI, Kultura /DEC/ 27.02.2024