Nove vzory

uap.edu.pl 1 tydzień temu

nove vzory

wernisaż | 12.12.2024, godz. 18:00

wystawa | 12.12.2024 – 16.01.2025 | godziny otwarcia galerii: pon.–czw. 15:00–18:00

Kuratorki:

dr Emilia Cieśla-Jarzębowska
dr sztuki Barbara Linowiecka

nove vzory to prezentacja najciekawszych młodych projektów powstałych w pracowniach wzorniczych, architektonicznych i wnętrzarskich oraz ubioru na Uniwersytecie Artystycznym im. Magdaleny Abakanowicz w Poznaniu oraz na Politechnice Poznańskiej. To w sumie 10 prac, po 5 z każdej uczelni, pieczołowicie, z pełnym wyczuleniem na studencki talent, wybrane przez dwie kuratorki:
– dr Emilię Cieślę-Jarzębowską z Katedry Architektury Wnętrz UAP i dr sztuki Barbarę Linowiecką z Wydziału Architektury PP.

Zapraszamy na pierwszą edycję niesamowitych spotkań z ideami i obiektami, które w kameralnej przestrzeni Pracowni VZORY wejdą ze sobą w ciekawą interakcję.

Projekt objęty jest patronatem Noti – marki szczególnie wyczulonej na młode talenty.

Uniwersytet Artystyczny im. Magdaleny Abakanowicz w Poznaniu osoby uczestniczące w wystawie:

Małgorzata Bizunowicz / Gabriela Kowacka / Marta Błaszczyk / Wiktoria Pomes / Mateusz Sak / Maciej Kozłowski / Liwia Krause / Anna Maria Skotarek / Agnieszka Bieniek/ Wiktoria Bartczak / Julia Werner / Jagoda Matecka / Weronika Musiał / Tomasz Agaciński / Monika Kaźmierska

„Nove vzory” to nie tylko manifestacja kreatywności, ale także platforma do rozmów o przyszłości szeroko rozumianych dziedzin projektowych – o rozwiązaniach, które odpowiadają na współczesne wyzwania, inspirują do poszukiwania nowych form estetycznych oraz proponują innowacyjne podejścia technologiczne i funkcjonalne. Każdy z wybranych projektów jest odzwierciedleniem pasji, talentu oraz otwartości młodych twórców na eksperymenty i przekraczanie granic tradycyjnych dyscyplin. To również zaproszenie do dialogu między różnorodnymi obszarami projektowania – od architektury wnętrz, przez design, aż po modę – oraz spojrzenia na projektowanie jako nieodłączną część naszego codziennego życia i przyszłości. Emilia Cieśla-Jarzębowska

*projekt współfinansowany przez Miasto Poznań

Idź do oryginalnego materiału