Muzyczne Podsumowanie Tygodnia #357

moskaldamian.wordpress.com 1 rok temu

Czas podsumować kończący się tydzień!

Jak co odcinek czas podsumować mijający tydzień. Pojawiło się w nim wiele premier i informacji muzycznych. Czas zacząć nasze co tygodniowe muzyczne podsumowanie tygodnia. To bardzo udany i interesujący tydzień obfitujący w muzyczne premiery.

NAJLEPSZE PREMIERY TYGODNIA

Lanberry prezentuje nowy utwór! Posłuchaj utworu „Nothing Hill!” Nothing Hill – taki tytuł nosi najnowszy utwór od Lanberry. Piosenka zaprezentowała wspomniany utwór w piątek, 21 czerwca. Jak mówi sama Lanberry: „Notting Hill” to kolejny w repertuarze piosenkarki utwór o relacji, ale tym razem wyjątkowej; takiej, na którą czeka się całe życie. Piosenka wraz z klipem jest już dostępna w serwisie YouTube oraz w serwisach streamingowych.

Sara James i Ben Cristovao przedstawiają wspólny numer! Kilka dni temu za pośrednictwem swoich social mediów Sara James i czeski wokalista Ben Cristovao zapowiedzieli premierę wspólnego utworu. Dziś wspomniana piosenka ujrzała światło dzienne. Singiel nosi tytuł Brighter Day i został opublikowany dokładnie w piątek 21 lipca. Na swoim instagramie Sara James przekazała, iż duet, który stworzyła z Benem powstał z inicjatywy muzyka.

Brytyjski muzyk sprawił nie lada niespodziankę swoim fanom. Harry opublikował klip do swojego utworu zatytułowanego Daylight. Piosenka pochodzi z trzeciego albumu studyjnego młodego Brytyjczyka „Harry’s House”. Podczas odliczania do publikacji klipu, na ekranie widniał napis: TO TYLKO TELEDYSK, SPECJALNIE DLA WAS.

NASZE TYGODNIOWE CYKLE

Natalia Zastępa to finalistka 9. edycji „The Voice of Poland”. Jej trenerem był Michał Szpak. Wcześniej brała udział m.in. w „The Voice Kids” w drużynie Edyty Górniak. Natalia Zastępa pochodzi z Krapkowic, jest uczennicą V LO w Opolu. Ukończyła szkołę muzyczną I stopnia w klasie wiolonczeli. Gra również na pianinie. Śpiewu uczy się w Krapkowickim Domu Kultury, w Jazz Centrum w Opolu i w Laboratorium Śpiewu i Mowy we Wrocławiu. Jej inspiracjami są m.in. Celine Dion, Beata Kozidrak, Coldplay i Pink Floyd. Muzyka towarzyszy jej każdego dnia i wiąże z nią swoją przyszłość. W 2018 roku nagrała singiel „Za późno”, który dostał się na 30. pozycję listy przebojów AirPlay – Top. W 2019 nagrała dwa utwory, notowane w wielu polskich listach przebojów, kolejno „Nie żałuję” oraz „Kłopoty”. W pierwszej połowie 2020 roku nagrała kolejne dwa utwory muzyczne: „Rudy” oraz „Niech się stanie”. 2 września 2020 roku został wydany teledysk do utworu Natalii Zastępy oraz Marcina Sójki pt. „Ślady. Jak Zostać Gwiazdą”, który promuje polską komedię Jak zostać gwiazdą. 7 października 2020 wydała utwór „Lava Lamp”. 21 maja 2021 roku ukazał się debiutancki album Natalii Zastępy pt. Nie żałuję. 4 września 2021 roku wystąpiła na LVIII Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu w konkursie Super Premier z singlem „Wiesz jak jest”, za którą otrzymała dwie nagrody: za najlepszą muzykę oraz nagrodę jury. Na swoim koncie ma jeden album studyjny. Czas poznać 5 najlepszych utworów od Natalii.

W tym tygodniu sprawdzamy które utwory są najchętniej słuchane w serwisie streamingowym Spotify. Na pierwszym miejscu w zestawieniu znajduje się Zeamsone z utworem 5 influencerek. Utwór przebił 2 miliony przesłuchań na Spotify. W TOP3 miejsce znalazł też Kizo w kolaboracji muzycznej do utworu TAXI oraz Męskie Granie 2023 czyli Mrozu, Vito Bambino i Igo z utworem Supermoce. Tuż za podium znalazł się wokalista, który jest jednym z objawień bieżącego roku. Mowa o Davidzie Kushnerze i utworze Delight. W TOP5 znalazł się jeszcze Kacperczyk.

EVA czyli Ewa Warta- Śmietana to barwna postać polskiej sceny operowej i operetkowej. Oprócz działalności artystycznej pełni funkcje: prezesa Fundacji Pomocy Artystom Polskim CZARDASZ, dyrektora Ogólnopolskiego Konkursu Wykonawstwa Muzyki Operetkowej i Musicalowej im. Iwony Borowickiej. Eva jest artystką o wielu twarzach. Owiana nutą tajemniczości podróżniczka i absolwentka wyższych studiów muzycznych. Ze szczególną wrażliwością dba o wartościowy przekaz muzyczny. Artystkę charakteryzuje przede wszystkim rytmiczny, popowy repertuar, ciepłe, pełne dystansu teksty oraz barwne stylizacje sceniczne, z licznymi elementami etnicznymi. Inspiracji poszukuje m.in.: w kulturze żydowskiej czy zwyczajach i folklorze Bliskiego oraz Dalekiego Wschodu. Eva swoje utwory wykonuje w kilkunastu językach. Dzięki licznym podróżom, mogła czerpać inspiracje i koncertować w wielu krajach świata. Na swoim koncie ma już cover francuskiego utworu do filmu “Maria Skłodowska – Curie” – “Szafirowy Blask”, napisany przez Michała Wojnarowskiego, który był na szczytach polskich list przebojów, m.in. radiowej Jedynce. Współpracowała też z Marcinem Nierubcem oraz Michałem Zabłockim przy utworze „Będzie po co żyć”. Tym razem poznajemy artystkę w nieco lżejszej popowej odsłonie. Utwór opowiada o wielu twarzach każdej kobiety: radosnej, uwodzicielskiej, tajemniczej i niedostępnej… Wokalistka, która napisała tekst do utworu, przyznaje z przymrużeniem oka, iż ta piosenka to jej muzyczna wizytówka, ale oczywiście każda kobieta z pewnością znajdzie w niej coś prawdziwego także dla siebie. Muzykę do utworu „To ja jestem EVA” napisał Waldemar Król. Na YouTube utwór pojawił się w wersji koncertowej z towarzyszeniem znakomiytcyh muzyków. Artystkę wspierałą orkiestra pod dyrekcją Jerzego Sobeńki, chór Con Fuoco AGH pod dyrekcją Diany Mrugały-Gromek, oraz instrumentaliści, których również można usłyszeń na płycie: Jacek Królik – gitara, Sławek Berny – perkusja oraz Mariusz Pędziałek – obój.

„dlaczego w tym mieście NIKT nie umarł z miłości?” to kompozycja z nurtu quality-pop, za której brzmienie oprócz Hasselhoffa odpowiadają Mateusz Hulbój (Meek, Oh Why?, Zakopower, Jann) i Foux (Hania, Tymek, Quebonafide, Qra). Utwór w pamiętnikarski sposób dotyka kwestii inkluzywności czy kulejącego na szkolnych podwórkach i przy rodzinnych stołach problemu braku akceptacji. Singlowi towarzyszy nostalgiczny teledysk, na który złożyły się zebrane i zmontowane przez artystę w jedną całość, prywatne nagrania, zgromadzone w ciągu ostatnich 10 lat. Kim jest Kamil Hasselhoff? Oryginalnie pochodzi z całkiem urokliwej wsi na Podkarpaciu, gdzie ukończył liczne szkoły z promocjami do następnych klas, w tym m.in. Gimnazjum i Liceum o profilu matematyczno – fizycznym. Kompozycje Kamila zdążyły być już zauważone w radiostacjach czy na konkursach songwriterskich. Przed laty Kamila docenił również ZAiKS w ramach stypendium Funduszu Popierania Twórczości. Pytany o inspiracje przy tworzeniu debiutanckiego materiału Kamil wymienia m.in. Grace Jones, Lanę Del Rey, Davida Bowiego, Oliwię Bartosiewicz i Zenona Martyniuka. Jego pierwszy singiel ukazuje się w dystrybucji Warner Music Poland i wydany jest nakładem współpracy kolektywu JANG z gdyńskim S7 Records.

The Great White Lights — wrocławski zespół rockowy, tworzony przez: Jakuba Serafina (wokal, gitara), Aleksandra Sobeckiego (gitara, synth, wokal), Bartosza Nowackiego (perkusja) oraz Adama Rajczybę (gitara basowa, synth). Zadebiutowali w 2019 roku albumem o tytule The Great White Lights, za którego produkcję odpowiada były członek zespołu Acid DrinkersPrzemysław „Perla” Wejmann. Na płycie znalazły się zarówno niebanalne, eksperymentalne kompozycje czy stonerowe hymny, jak i progresywne headbangery z odrobiną elektronicznych romansów. Zespół ma na swoim koncie występy u boku takich zespołów, jak New Model Army, Muchy, Hurt czy Sidney Polak, zaś singiel Come Again zasilił tracklistę składanki Programu IV Polskiego Radia Będzie Głośno vol. 2. Aktualnie The Great White Lights przygotowują się do premiery drugiego albumu, którego tematyka krąży wokół ucieczki od problemów codzienności i otaczającej nas rzeczywistości w nierealny świat wyobrażeń. Płyta ujrzy światło dzienne jesienią 2023. Historia, którą niesie Force of Habitat podobnie jak w przypadku Cruisin’ odnosi się do refleksji nad przemianami, jakie zapoczątkowały w nas pierwsze okresy pandemii i związany z nimi czas lockdownów. Najnowszy singiel The Great White Lights zainspirowały liczne historie o masowo rozpadających się małżeństwach, których przedstawiciele zostali skazani na spędzanie ze sobą całego możliwego czasu. Utwór bierze pod lupę kwestie relacji, odwołując ją także do refleksji na tym, czy nasze życie toczy się we adekwatnym kierunku? Utworowi towarzyszy wyjątkowy teledysk, w którym brawurową rolę odegrała wrocławska aktorka Teatru Układ Formalny, Wiktoria Czubaszek. Z kolei za wymowną okładkę, podobnie jak w poprzednim numerze, odpowiada Aleksander Bryk. Force of Habitat jest kolejną zapowiedzią drugiego albumu The Great White Lights, który ujrzy światło dzienne tej jesieni.

W tym tygodniu wracamy na Netflix. Mamy weekend a więc mamy dla Was kolejną ciekawą propozycję. Tym razem wybór padł na film pt. Wham!. To prawdziwa muzyczna opowieść o legendarnym zespole. W 1982 r. dwóch nastoletnich przyjaciół, George Michael i Andrew Ridgeley, wyruszyło na podbój świata jako duet WHAM! Ten cel udało im się osiągnąć w czerwcu 1986 roku, kiedy to zagrali swój ostatni koncert na Stadionie Wembley. „Wham!” to pierwszy w historii dokument, który pokazuje, jak w ciągu czterech lat świat muzyki pop został zupełnie zdominowany przez ich ponadczasowe hity, przebój za przebojem – „Club Tropicana”, „Wake Me Up Before You Go Go”, „Freedom”, „I’m Your Man” i oczywiście „Last Christmas”.

MEDIA I TELEWIZJA czyli co słychać na szklanym ekranie?

Tegoroczną Eurowizją zawładnęły kobiety, w tym jej zwyciężczyni Loreen. Artystka niedawno zapowiedziała trasę koncertową, która rozpocznie się jesienią. W jej ramach szwedzka wokalistka odwiedzi Polskę. Artystkę zobaczymy jednak jeszcze tego lata w Kielcach. Organizatorzy Festiwalu Magiczne Zakończenie Wakacji zaprosili Loreen do Kadzielni.

Smutne wieści dotarły ze Stanów Zjednoczonych. Nie żyje legenda muzyki – Tony Bennett. Muzyk działał w muzyce od ośmiu dekad. Jego głównym gatunkiem był jazz ale nie bał się też kolaboracji muzycznych. Przez lata nagrał duety między innymi z Eltonem Johnem, Lady Gagą, Amy Winehouse, Stingiem, Arethą Franklin czy Dianą Krall. Wydał 61 albumów studyjnych. W 2016 roku u piosenkarza zdiagnozowano chorobę Alzheimera. Pomimo tego, muzyk przez cały czas śpiewał, koncertował i tworzył nową muzykę. Zdecydował się odejść na emeryturę dwa lata temu.

Idź do oryginalnego materiału