„Up To The Glass” to delikatna eksploracja odnajdywania siebie w wieku dwudziestu lat na tle miłości, samoakceptacji i straty. Dokumentując te uniwersalnie definiujące momenty wczesnej dorosłości przez pryzmat własnej perspektywy Morgan, eksploruje głęboko osobiste tematy, takie jak odejście jej dziadków, niepokojące myślenie o każdym drobnym błędzie i tęsknota za miłością, która ma pozostać nieodwzajemniona. Morgan w końcu znalazła ukojenie w tych zmaganiach zarówno poprzez terapię, jak i katartyczne uwolnienie wyrażania siebie poprzez śpiew. Jest starą duszą, która w znaczący sposób przemawia do swojego pokolenia, a jej konfesyjny dream-pop przywołuje inspiracje twórczością takich artystów jak Maggie Rogers, Harry Styles, Aldous Hardinga, St. Vincent, aż po Joni Mitchell i Paula Simona.
„Na tej płycie jest pełne spektrum ludzkich emocji i mam nadzieję, iż słuchacze odnajdą siebie i w jakiś sposób znajdą pocieszenie w tych piosenkach. Czuję, iż w końcu zaakceptowałam, iż w porządku jest czuć się tak, jak chcę się czuć, bez przepraszania za to, tak długo, jak staram się jak najlepiej i nie zachowuję się jak dupek, wszystko jest w porządku, a ten album jest zapisem dotarcia do tego miejsca „ – mówi Morgan.
Intymność albumu wynika z usprawnionego podejścia do jej procesu twórczego. Podczas gdy jej poprzednie dwie EP-ki zawierały wiele współprac, większość tej płyty została początkowo napisana na gitarze akustycznej w jej sypialni, zanim została dopracowana z Iainem Archerem. To podejście wzmocniło osobisty charakter, który sprawi, iż te piosenki przemówią do niezliczonych innych ludzi: pocieszające “nie jesteś sam” w muzycznej formie.
Morgan została wychowana przez dziadków, co z pewnością tłumaczy jej dojrzałość wykraczającą poza jej lata. Wychowanie na ścieżce dźwiękowej z ich ulubionymi utworami okazało się iskrą, która rozpaliła jej własne muzyczne pasje, ostatecznie prowadząc ją do studiowania pisania piosenek w BIMM w Manchesterze przed wydaniem dwóch EP-ek, “Breathe” i “While You Lay Sound Asleep”, które były prezentowane w audycji Huw Stephensa w Radio 1 oraz Lauren Laverne i Toma Robinsona w 6 Music. EP’ki zebrały również dobre recenzje na łamach Clash czy The Line of Best Fit.
Morgan Harper-Jones znajduje się w samym centrum wydarzeń. Jej muzyka pojawiła się w filmie Netflixa “Love At First Sight”, katapultując Morgan do globalnego Top 10 Shazam, a także odnotowując gwałtowny wzrost na platformach streamingowych i mediach społecznościowych. |