Marek Sekielski o alkoholizmie. Mówi o sprzątaniu rzygowin i "praniu zafajdanych majtek"

gazeta.pl 3 godzin temu
Zdjęcie: Fot. Tomasz Stańczak / Agencja Wyborcza.pl


Marek Sekielski udzielił Mariuszowi Szczygłowi poruszającego wywiadu. Producent filmowy opowiedział o trudnym dzieciństwie i późniejszych zmaganiach z chorobą alkoholową.
Marek Sekielski jest producentem telewizyjnym. Razem z Tomaszem Sekielskim zrealizował takie głośne produkcje dokumentalne jak "Tylko nie mów nikomu" oraz "Zabawa w chowanego". 46-latek kilka lat temu ujarzmił, iż zmagał się z uzależnieniem od alkoholu. Teraz o chorobie opowiedział w programie Mariusza Szczygła "Rozmowy (nie)wygodne".

REKLAMA







Zobacz wideo Andrzej Sołtysik o chorobie alkoholowej: Nie mówiono, iż zapiłem, tylko iż zdradziłem o świcie



Marek Sekielski zdobył się na trudne wyznanie. "Nadal w środku jestem małym Markiem"
Marek Sekielski przyznał, iż wychował się w domu, w którym był alkohol. Według niego matka opiekowała się nim tak, jak tylko potrafiła. Trudne dzieciństwo przez cały czas odciska na nim piętno, zwłaszcza iż o problemach rodzinnych nie mówiło się głośno.- U mnie [w domu - red.] nie rozmawiało się o trudnych sprawach, uczuciach. Cały czas się tego uczę. Nie trzymać tego w sobie, tylko mówić o tym. I to jest cholernie trudne, bo przez cały czas w środku jestem małym Markiem, któremu się wydaje, iż jest nieodpowiedni, nie taki... Jestem swoim największym krytykiem - wyznał Siekielski.
Dziś Sekielski przyznaje, iż żyje w trzeźwości i jest z tego powodu szczęśliwy. Bez alkoholu jego życie nabrało smaku. - Cieszy mnie to, iż dzisiaj jestem takim miejscu, iż nie mam ciśnienia, żeby komuś coś udowadniać. Mogę z ukochaną usiąść na kanapie, obejrzeć wieczorem Netfliksa. kilka jest mi potrzebne w życiu, żeby miało ono ładne kolorki - powiedział Szczygłowi.



PRZECZYTAJ WIĘCEJ: Krzysztof Antkowiak w szczerym wywiadzie o swoim nałogu. "Chciałem skończyć ze sobą. Miałem wszystko zaplanowane"
Marek Sekielski apeluje o bezpieczeństwo
Producent podkreślił, iż w jeżeli w domu jeden z domowników nadużywa alkoholu, reszta rodziny powinna się ratować, zadbać o siebie i bezpieczeństwo dzieci. Dopiero później można ewentualnie myśleć o pomocy osobie uzależnionej. Z ust Sekielskiego padły też niezwykle mocne słowa. 46-latek podał bowiem przykład rodziny, w której kobieta chroni partnera alkoholika. Według niego nie tędy droga. - Nie sprzątamy jego rzygowin, nie pierzemy zafajdanych majtek, bo pomagając, dajemy mu duży komfort picia i wtedy często on nie widzi jego konsekwencji. Umysł alkoholika jest w stanie wytworzyć najbardziej niewiarygodną historię, w którą uwierzy. Jak żona się wyprowadzi z domu albo go wyrzuci, to ona jest zła - grzmiał.



Potrzebujesz pomocy?
jeżeli borykasz się z uzależnieniem lub chcesz dowiedzieć się, jak możesz pomóc osobie bliskiej, możesz skontaktować się ze specjalistami, którzy dyżurują pod tymi numerami:
Ogólnopolski Telefon Zaufania uzależnienia (codziennie w godzinach 16-21): 800-199-990
Telefon Zaufania uzależnienia behawioralne (codziennie w godzinach 17-22): 800-889-880
Pomarańczowa linia dla rodziców dzieci pijących alkohol (od poniedziałku do piątku w godzinach 14-20): 801-140-068
Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie Niebieska Linia (całą dobę): 800-120-002



Więcej informacji znajdziesz na stronach Krajowego Centrum Przeciwdziałania Uzależnieniom
Idź do oryginalnego materiału