Lucy z "Fallouta" jak bohaterka kultowego serialu Netfliksa? Ella Purnell opowiada nam o inspiracjach

serialowa.pl 9 miesięcy temu

Choć cykl gier „Fallout” to bezsprzecznie najbogatsze źródło wiedzy dla twórców adaptacji, inspiracje wykroczyły daleko poza franczyzę. Ella Purnell opowiedziała nam, co okazało się dla niej pomocne w kreowaniu postaci Lucy.

Choć serialowy „Fallout” ma kilkoro bohaterów, to opowieści Lucy (Ella Purnell) poświęcamy najwięcej czasu. Wraz z supernaiwną i optymistyczną mieszkanką krypty 33 wyruszamy na powierzchnię, gdzie – wzorem cyklu gier – czekają na nią rozmaite sposoby, by stracić życie. W rozmowie z Serialową i innymi mediami aktorka opowiedziała o tym, co szczególnie pomogło jej, przygotowując się do roli Lucy.

Fallout – Kimmy Schmidt i Reddit jako inspiracje dla Lucy

Kiedy Purnell dowiedziała się, iż wystąpi w serialu, zaczęła grać w gry z serii „Fallout”. Z czasem zorientowała się, iż nie idzie jej najlepiej, postanowiła więc zgłębiać tematykę cyklu w nieco inny sposób. Z racji położenia, w jakim jest Lucy, zależało jej przede wszystkim, by dowiedzieć się jak najwięcej o mieszkańcach krypt. Jak zdradziła, bardzo pomocnym źródłem okazał się… Reddit.

— Podczas moich przygotowań skupiłam się przede wszystkim na mieszkańcach krypt. Jest dużo informacji, które można znaleźć na temat technologii krypt czy firmy [Vault-Tec], która je zbudowała. Reddit był oczywiście moim największym źródłem. Z uwagi na to, iż [krypta] to miejsce, w którym ona zaczyna, chciałam wejść w umysł kogoś, kto całe życie mieszkał pod ziemią, urodził się tam i wychował. [Jak to jest] być kimś, kto naprawdę wierzy, iż celem jego życia jest prokreacja i stworzenie następnego pokolenia mieszkańców krypty, którzy pewnego dnia wyjdą na powierzchnię i odbudują Amerykę. Jest w tym przekonaniu coś bardzo niemal sakralnego czy religijnego.

„Fallout”/”Unbreakable Kimmy Schmidt” (Fot. Amazon Prime Video/Netflix)

Ten aspekt charakterystyki Lucy wydał się Purnell bardzo podobny do natury głównej bohaterki serialu „Unbreakable Kimmy Schmidt” granej przez Ellie Kemper, która w pokrewny sposób zostawia za sobą swoje stare – jedyne znane sobie – życie w sekcie pod ziemią, aby przekonać się, jak wygląda „powierzchnia”.

— Chciałam to wykorzystać. Mam jedno odniesienie do tego motywu – „Unbreakable Kimmy Schmidt”. Obejrzałam pierwszy odcinek i pomyślałam sobie: „O tak!” To oczywiście zaczyna się od jej wyjścia z podziemia. I to, co mi się w tym podobało, to to, iż ona jest jak księżniczka Disneya. Jest taka szczęśliwa. Jedzie do tego wielkiego miasta [Nowego Jorku], a nigdy nie widziała, jak tak naprawdę wygląda prawdziwy świat. Jest z tego powodu bardzo szczęśliwa. I to było w pewnym sensie moje najbliższe odniesienie – to tak jakby wyobrazić sobie Neda Flandersa [jednego z bohaterów serialu „Simpsonowie”] i apokalipsę.

Wyjście na powierzchnię przez Lucy wiąże się oczywiście ze zmianą charakteru bohaterki, którą obserwujemy na przestrzeni całego sezonu. W dalszej części rozmowy Purnell zwróciła uwagę na to, jak na przykładzie naiwności i uprzywilejowania jej postaci eksplorowany jest w serialu aspekt moralności.

— Po prostu uwielbiam ten sposób, w jaki Lucy zaczyna – tak niewinnie, tak naiwnie i, oczywiście, z pozycji uprzywilejowana. Temat moralności jest zgłębiany w Lucy poprzez sposób, w jaki musi podjąć decyzję, gdy udaje się na pustkowia i widzi, iż nie wszyscy ludzie są tacy jak ona, nie wszyscy są dobrzy, nie wszyscy są uprzywilejowani tak jak ona. Na powierzchni są prawdziwe trudności, trauma i cierpienie, których nigdy nie doświadczyła, więc ona musi zdecydować, czy przez cały czas wierzy w tę złotą zasadę. Czy przez cały czas wierzy, iż ludzie są z natury dobrzy? Czy przez cały czas wierzy, iż celem jest odbudowa Ameryki? Myślę, iż od pierwszego odcinka obserwujemy, jak te przekonania w pewnym sensie topnieją.

Oprócz rozmowy z Purnell Serialowa uczestniczyła również na spotkaniu z Jonathanem Nolanem i Aaronem Motenem. Sprawdźcie, co filmowcy powiedzieli nam o tym, dlaczego zrezygnowano z CGI w serialu „Fallout”. Innym tematem, który został poruszony, był charakterystyczny ton serialu – czy zdaniem twórców serialowy „Fallout” jest komedią?

Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej o kulisach serialu, sprawdźcie, jak serial „Fallout” wiąże się z grami. Możecie też dowiedzieć się, co okazało się dla twórców największym wyzwaniem przy adaptacji „Fallouta”. A co my sądzimy o produkcji Amazona? Sprawdźcie tutaj: Fallout – recenzja serialu.

Fallout jest dostępny na Amazon Prime Video

Idź do oryginalnego materiału