Liceum Ogólnokształcące Multimedia z perspektywą

agencja-informacyjna.com 1 miesiąc temu
Zdjęcie: Liceum Ogólnokształcące Multimedia z perspektywą


Agencja Informacyjna: Liceum Ogólnokształcące Multimedia to prawdopodobnie najwyższej położona szkoła średnia w Polsce, albowiem mieści się na XVII piętrze Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie. Centralne usytuowanie w ścisły centrum stolicy pozwala na maksymalnie szybką i sprawną komunikację z różnych miejsc.

W jakim systemie jest realizowana nauka Liceum Ogólnokształcącym Multimedia

Liceum Ogólnokształcące „Multimedia” w Warszawie jest odpowiedzią na najważniejsze bolączki polskiego systemu edukacji: zbyt dużej liczbie uczniów klasach (od roku szkolnego 2024/25 ilość ta wzrasta), przedmiotowemu traktowaniu licealistów, niskiemu zaangażowaniu zarówno młodzieży, jak i nauczycieli, przemocy, niskim zdolnościom percepcyjnym uczących się. Szkoła realizuje program edukacyjny, w nowoczesnym i wysoko cenionym, systemie kafeteryjnym, który poprzez skoncentrowaniu uwagi indywidualnie na każdym uczniu pozwala na kształcenie, zgodne jego możliwościami i rozwijaniem zdolności.

Co to jest edukacyjny system kafeteryjny?

W języku polskim nie pozostało dostępna definicja pojęcia „szkoła kafeteryjna”, a jest to placówka, w której zajęcia są prowadzone w bardzo małych grupach. Edukacja odbywa się poprzez dyskusję wszystkich jej uczestników, pod opieką nauczyciela pełniącego funkcję moderatora. Prof. Adam Grzegorczyk – pomysłodawca Liceum Ogólnokształcącego „Multimedia” w Warszawie, ocenia, iż podczas zajęć w tej szkole czas przeznaczony na wypowiedzi uczniów jest większy, niż czas narracji nauczyciela, przy czym często tematyka tych wypowiedzi odbiega od aktualnie realizowanego tematu lekcji. Uczniowie mają naturalną tendencję do opowiadania o tym, co ich interesuje.

Ilu uczniów uczy się w klasach Liceum Ogólnokształcącego „Multimedia”?

W Liceum Ogólnokształcącym „Multimedia” w Warszawie młodzież uczy się w 10-12 osobowych klasach. Każdy uczeń jest traktowany indywidualnie. To pozwala rozwijać osobiste zainteresowania licealistów i uzupełniać ewentualne zaległości przedmiotowe. Wychowawcy i nauczyciele pozostają w bliskim kontakcie z młodzieżą. Pedagodzy bieżąco zajmują się problemami licealistów, dbają o neutralizację ewentualnych konfliktów.

Czy Liceum Ogólnokształcące „Multimedia” dba o sukces egzaminu maturalnego?

Dla osiągnięcia maksymalnego sukcesu egzaminu maturalnego, w Liceum Ogólnokształcącym „Multimedia” w Warszawie, przez cały czteroletni cykl kształcenia, obowiązkowe przedmioty maturalne są realizowane w zwiększonej liczbie godzin (matematyka: 6, język angielski: 6, język polski: 4), a w przypadku zaistnienia konieczności, organizowane są dodatkowe zajęcia wyrównawcze, z poszczególnych przedmiotów.

Gdzie mieści się Liceum Ogólnokształcące Multimedia?

Liceum Ogólnokształcące „Multimedia” mieści się na XVII piętrze Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie. To prawdopodobnie najwyżej położona szkoła średnia w Polsce. Ta lokalizacja ułatwia dojazd uczniom z dowolnej dzielnicy Warszawy i okolic, a także sprzyja możliwościom aktywnego uczestniczenia w życiu kulturalnym miasta. Zapewnia przy tym z okien sal zajęciowych wspaniały widok na całą Warszawę.

Jaki jest profil Liceum Ogólnokształcącego Multimedia w Warszawie?

Zgodnie z nazwą, w Liceum Ogólnokształcącym „Multimedia” w Warszawie jest realizowany program zajęć dodatkowych z zakresu komunikacji i kultury współczesnej. Uczniowie uczestniczą w warsztatach fotograficznych, filmowych, teatralnych, social mediowych. Liceum Ogólnokształcące „Multimedia” przygotowuje do kreowania wizerunku i projektowania graficznego.

Jakie są kryteria przyjęcie do Liceum Ogólnokształcącym Multimedia?

Rekrutacja do Liceum Ogólnokształcącego „Multimedia” w Warszawie odbywa się na zupełnie innych zasadach, niż w placówkach publicznych. Decyzja o przyjęciu do szkoły odbywa się na podstawie sprawdzenia predyspozycji komunikacyjnych uczniów, ich motywacji i zaangażowania. Cenione są zainteresowania i pozaszkolne osiągnięcia. Liceum Ogólnokształcące „Multimedia” w Warszawie oferuje naukę młodzieży na konkurencyjnych warunkach cenowych: czesne miesięczne wynosi zaledwie 1.600 zł. Cena zawiera choćby opłaty za wycieczki i wyjścia na wystawy, do kina i teatru. Nie są pobierane opłaty na Komitet Rodzicielski.

Jaki jest profil Liceum Ogólnokształcącego Multimedia?

Liceum Ogólnokształcące „Multimedia” w Warszawie, zgodnie z nazwą, realizuje program zajęć dodatkowych z zakresu komunikacji i kultury współczesnej. Młodzież uczestniczy w warsztatach fotograficznych, filmowych, teatralnych, social mediowych, uczy się kreowania wizerunku i projektowania graficznego.

Jaka jest misja Liceum Ogólnokształcącego Multimedia?

Liceum Ogólnokształcące „Multimedia” w Warszawie stawia sobie za cel kształcenie kreatywnej młodzieży, której potencjał z trudnością mieści się w standardowych ramach edukacji publicznej. Szkoła dba o indywidualną pracę z każdym z uczniów oraz współpracę z grupami uczniów, jako organizmami społecznymi. Liceum Ogólnokształcące „Multimedia” rozwija samodzielność oraz odpowiedzialność społeczną uczniów poprzez wyznaczanie celów i dostarczanie narzędzi do ich realizacji.

Czy Liceum Ogólnokształcące Multimedia dba o kreatywny rozwój ucznia?

Wobec konieczności specjalizacji zawodowej, jakiej obecna młodzież będzie musiała sprostać w dorosłym życiu, priorytetem jawi się maksymalnie wczesne zdefiniowanie i oszacowanie potencjału intelektualnego, osobowościowego oraz kreatywnego młodego człowieka. Szczególnym zadaniem Liceum Ogólnokształcącego „Multimedia” w Warszawie jest dostarczenie narzędzi, pozwalających określić uzdolnienia i umiejętności uczniów oraz stymulowanie ich rozwoju. Dopiero taka rzetelna ocena może być podstawą dla wyboru kierunku kształcenia, a w przypadku szkoły ogólnokształcącej odpowiedniego rozłożenia akcentów indywidualnej pracy dydaktycznej.

Czy Liceum Ogólnokształcące Multimedia proponuje zajęcia wspierające samodzielność?

Uczniowie Liceum Ogólnokształcącego „Multimedia” w Warszawie uczestniczą w pasjonujących zajęciach dodatkowych, pozwalających na kształtowanie ich dojrzewającej osobowości: komunikowania się we współczesnym świecie, dziennikarstwa, inscenizacjach, wydarzeniach artystycznych i promocyjnych oraz realizacjach medialnych, przy czym szczególny nacisk prowadzących zostanie położony na indywidualne talenty i umiejętności uczniów. Chętni licealiści współtworzą projekty popularyzatorskie i naukowe realizowane przez studentów Wyższej Szkoły Promocji, Mediów i Show Businessu w Warszawie.

Czy Liceum Ogólnokształcącego Multimedia organizuje uczniom naukę indywidualną?

Zajęcia w Liceum Ogólnokształcącym „Multimedia” w Warszawie są prowadzone w klasach kameralnych, przy czym wybrane zajęcia (w szczególności językowe) prowadzone są z podziałem na grupy. Sposób organizacji i prowadzenia zajęć pozwala zarówno na rozwinięcie szczególnych talentów i zainteresowań, jak i pracę wyrównawczą z uczniami wolniej przyswajającymi wiedzę z danego przedmiotu (nauczyciele realizują dodatkowe zajęcia wyrównawcze z takimi uczniami). Liceum Ogólnokształcącego „Multimedia” w Warszawie gwarantuje uczniowi pomoc pedagogiczną i psychologiczną, w szczególności w zakresie warsztatu technik efektywnego uczenia się, asertywności oraz indywidualną pracę, mającą na celu ograniczenie problemów związanych z uczeniem się, jak np. dysleksja i trudności z koncentracją.

Czy Liceum Ogólnokształcącego Multimedia zapewnia sport i rekreacje?

Obok rozwoju emocjonalnego i duchowego, Liceum Ogólnokształcące „Multimedia” w Warszawie dba o sprawność fizyczną uczniów, proponując różnorodne formy zajęć ruchowych: od aerobiku, przez taniec nowoczesny, gry zespołowe, wschodnie sztuki walki, aż po zajęcia medytacyjne. Istotnym elementem integracji uczniów będą grupowe wyjazdy, łączące walory dydaktyczne i rekreacyjne. Uczniowie mogą uczestniczyć w organizowanych przez szkołę obozach sportowych i turystycznych, zawodach i projektach uwzględniających element współzawodnictwa.

Zajęcia dodatkowe w Liceum Ogólnokształcącym Multimedia

Liceum Ogólnokształcące „Multimedia” w Warszawie oferuje młodzieży szeroki wachlarz zajęć dodatkowych np. z dziennikarstwa, mediów społecznościowych, relaksacji czy komunikacji. Licealiści uczestniczą w nich chętnie i wynoszą dodatkowe umiejętności przydatne w codziennym życiu. Są to kompetencje, które wspierają rozwój umysłowy i społeczny, dzięki temu młodzież nabiera pewności siebie i chętnie podejmuje kolejne wyzwania.

Jaka jest infrastruktura Liceum Ogólnokształcącego Multimedia?

Liceum Ogólnokształcące „Multimedia” w Warszawie korzysta z zaplecza lokalowego i sprzętowego Uczelni Wyższa Szkoła Promocji, Mediów i Show Businessu w Warszawie oraz współpracujących instytucji. Każda sala zajęciowa jest wyposażona w urządzenia multi-medialne i ma dostęp do WiFi. Sale komputerowe są wyposażone w nowoczesne urządzenia przedsiębiorstwa Apple. Za wyjątkiem zajęć wychowania fizycznego, wszystkie obligatoryjne zajęcia dydaktyczne są prowadzone w pomieszczeniach Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie, centralnym punkcie stolicy, obiekcie gwarantującym luksusowe warunki i ochronę. Lokalizacja w samym sercu miasta, bliskość muzeów, galerii, kin i sal teatralnych umożliwia sprawne przeprowadzanie wielu ciekawych zajęć dodatkowych poza murami szkoły.

Jaką kadrą dysponuje Liceum Ogólnokształcącego Multimedia?

Zajęcia w Liceum Ogólnokształcącym „Multimedia” w Warszawie prowadzone są przez pracowników dydaktycznych Wyższej Szkoły Promocji, Mediów i Show Businessu w Warszawie oraz wyselekcjonowanych nauczycieli najlepszych liceów ogólnokształcących w Warszawie.

Kim są uczniowie Liceum Ogólnokształcącego Multimedia?

Uczący się w Liceum Ogólnokształcącym „Multimedia” w Warszawie to wyjątkowa młodzież. Szkoła stawia sobie za cel kształcenie kreatywnych uczniów, których potencjał z wykracza poza standardowe ramy edukacji publicznej.

Dziękujemy, za przeczytanie artykułu do końca. Zapraszamy do lektury innych publikacji na stronie. Agencja Informacyjna

AI, kultura /DEC/ 16.08.2024,

Idź do oryginalnego materiału