Mająca swoją siedzibę w Singapurze firma Laiv przygotowała kolejny produkt.
Tym razem to urządzenie z serii mikrokomponentów, ale bardzo fajne – konwerter D/D oraz reclocker, czyli urządzenie przetaktowujące sygnał wejściowy, minimalizujące jitter, w jednym. Pan WENG FAI HOH, właściciel i konstruktor, pisze:
Z euforią informuję, iż niedługo wprowadzimy na rynek pierwszy DDC w naszej ofercie – Harmony µDDC. „µ” symbolizuje „mikro”, podkreślając jego kompaktową obudowę w ramach serii Harmony.
Nowe urządzenie ma poprawiać sygnał cyfrowy z różnych źródeł i wypuszczać go przez wyjście HDMI w postaci I²S, na przykład do przetwornika D/A tej firmy.
Laiv w HIGH FIDELITY:
Laiv Harmony HP2A ⸜ przedwzmacniacz/wzmacniacz słuchawkowy, test → TUTAJ
Laiv Harmony DAC ⸜ przetwornik cyfrowo-analogowy, test → TUTAJ
Wśród najważniejszych cech urządzenia producent podaje:
-
- Precyzyjny zegar Femto
- Bardzo niski poziom jittera zapewnia nieskazitelną dokładność taktowania, zapewniając doskonałą czystość i szczegółowość dźwięku.
- Wejścia i wyjścia I²S
- Wejście: wysokiej klasy wejścia USB, AES/EBU, Coax I²S z konfiguracją pinów.
- Wyjście: galwanicznie izolowane wyjścia I²S zapewniające bezkompromisową czystość sygnału i redukcję szumów.
- Obsługa wysokiej częstotliwości próbkowania: PCM do 768 kHz | DSD do DSD512 (maksymalne wartości tylko dla wejść USB i I²S).
- Wejście dla zewnętrznego zegara głównego
- Bezproblemowa integracja z zewnętrznym zegarem głównym 10 MHz, dająca jeszcze bardziej precyzyjną synchronizację.
Harmony uDDC wykorzystuje układ FPGA (Field-Programmable Gate Array) do zarządzania złożonym routingiem i przetwarzaniem sygnału cyfrowego z bardzo niskim opóźnieniem. Zapewnia to doskonałą obsługę danych w formatach o wysokiej rozdzielczości, takich jak PCM768 i DSD512. Uzupełnieniem układu FPGA jest kompleksowe programowalne urządzenie logiczne (CPLD), które obsługuje krytyczne taktowanie sygnału, minimalizując szum fazowy i jitter. Taki podział zadań przetwarzania zapewnia wysoką wydajność i precyzję każdej operacji.
Mechanizm reclockingu w Harmony μDDC ponownie wyrównuje taktowanie sygnału dzięki zegara femto, skutecznie „oczyszczając” sygnał cyfrowy z jittera wprowadzanego przez urządzenia nadrzędne. Poprawia to integralność sygnału i zwiększa klarowność sceny dźwiękowej, dynamikę i rozdzielczość. Aby zachować czystość sygnału, wyjścia I²S są galwanicznie izolowane, zapobiegając zakłóceniom elektrycznym i propagacji szumów ze źródła do dalszych komponentów.
Urządzenie otrzymało precyzyjnie wykonaną, aluminiową obudowę i jest po prostu u bardzo ładne.
▌ Dostępność i cena
LAiV Harmony μDDC ma być dostępny w styczniu 2025 roku w cenie ok. 2600 zł (u producenta). ●
→ www.LAIV.audio
tekst red./mat. prasowe
zdjęcia mat. prasowe organizatora
«●»